Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dies irae ~Amantes amentes~

28.06.2012
05.07.2012
04.12.2016
07.12.2016
02.06.2017
18.10.2018
90
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Píše se první květen 1945 a boje v obleženém Berlíně jsou pouze posledními záblesky již rozhodnuté druhé světové války. Životy nespočtu obětí ale slouží jako palivo pro magický rituál, o který se pokouší třináct členů nacistického uskupení Longinus Dreizehn Orden. Účel a výsledek tohoto rituálu zůstane neznámý po dlouhých šedesát let.

V japonském městě Suwahara se, roku 2006, středoškolák Ren Fujii po hádce popere se svým nejlepším kamarádem a oba končí s vážnými zraněními v nemocnici. Ve městě zároveň propuká série vražd, po kterých zůstávají pouze bezhlavá těla obětí. Stejnou dobou začíná mít Ren opakující se sen, v jehož závěru vždy umírá pod gilotinou.

Více než 50 hodin dlouhá vizuální novela Dies irae prošla složitým vývojem a její první neúplné japonské vydání, s podtitulem Also sprach Zarathustra, přišlo v roce 2007. Druhá verze Acta est Fabula vyšla o dva roky později. Na kompletní hru Amantes amentes se čekalo další tři roky. Právě ta byla, pomocí Kickstarteru, přeložena do angličtiny.

Hra je dostupná pomocí digitální distribuce Steam a jejích prvních několik kapitol je možné hrát zdarma. Čtyři na ně navazující příběhové cesty lze dokoupit jako DLC pod názvy Act I: Omnia Vincit Amor a Act II: Nihil Difficile Amanti.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.