Die Original Moorhuhnjagd

Crazy Chicken: The Original, Crazy Chicken Hunt

1999

První díl z nekonečné série slepičích her Moorhuhn od Německé firmy Phenomedia AG. Váš úkol je jasný, musíte postřílet co nejvíce slepic v 90 sekundovém intervalu. Za každou slepici, kterou sestřelíte, dostáváte body. Za ty co jsou v pozadí dostáváte 25 bodů, za ty co jsou blíže 10 bodů a za ty nejbližší 5. Pozor ale na to, že v tomto dílu se střílí pouze slepice. Ostatní sestřelené věci (letadlo, klobouk, balón,...) jsou za záporné body.

Kdo by si kdy pomyslel, že se z reklamní hry, propagující whisky Johnnie Walker, vyvine populární série s desítkami titulů různých žánrů na několik druhů platforem. Je to asi tím, že střílení slepic je prostě zábavné, chytlavé a zabere to jen pár minut.

Nejprve jsem hrál Moorhuhn 3 a k jedničce se dostal až později, ale i když je zde k dispozici méně vychytávek a sestřelit lze mimo slepic jen pár dalších věcí, svůj účel hra plní dobře.

Pro: zábavné, chytlavé, rychlé

Proti: méně vychytávek