Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Despicable Me: Minion Rush

12.06.2013
14.06.2013
16.10.2013
29.12.2013
78
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Gameloft přinesl hru na motivy úspěšného animovaného filmu Já, padouch, která se dočkala i portu na PC. Hra je k dispozici pouze na operační systém Windows 8.1 a lze ji nalézt ve Windows Store, kde je pro hráče volně ke stažení ve formě free-to-play. Minion Rush obsahuje oficiální licenci od Universal Pictures, tudíž jsou ve hře použity originální hlasy s hudbou z filmu.

Ve hře se ujmete role Mimoně jménem Dave a vaším úkolem je stát se Mimoněm měsíce. Toho docílíte tak, že s Davem budete probíhat všechny lokace a sbírat co nejvíce bodů k vašemu celkovému skóre. Podíváte se tedy například do Gruovy laboratoře, na pláž, do nákupního centra či do chrámu El Macha. Cestou sbíráte nejen penízky, za které si v obchodě kupujete vylepšení či nové kostýmy, ale také bonusy, které vám na chvíli usnadní cestu. Může to být například Freeze Ray, se kterým je možné zmrazit překážky, které pak můžete jednoduše proběhnout anebo také třeba Gruova raketa, se kterou proletíte část úrovně. Čekají vás i minihry, například přistání na Měsíci, kde se pokoušíte sebrat co nejvíce hvězdiček, než vám vyprší čas.


Poslední diskuzní příspěvek

Ahoj hraje tu nekdo minion rush?Nemůžu dostat přes kolo 77 . Hraji na pc a potřebuji přesnější ovládání. Jak sestřelit toho chlapíka. Videa jsem si už pouštěla, ale tam není to ovládání dostatečně zřejmé. Poradíte díky? :-) .

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
"Wa chiquita banana namala kala mina la koli lamato lamana". Povinnost pro každýho androiďáka, appláka, windows osmáka ale hlavně fanouška Mimoňáka. Návykovost téhle hry nezná mezí. Tvůrci zcela jistě čerpali inspiraci ze hry Subway Surfer, ale již úvodní intro tu hru překonalo na plný čáře. Hlavně Mimoni jsou jediným důvodem, proč jsem si osmičky aktualizoval na osm jedničky. A můžu říct, že na PC se to hraje o dost lépe než na telefonech. Co hlavně hru zjednodušuje, je rozlišení 16:9, takže vidíte nejen parádně dopředu, ale také i do stran, což se náramně osvědčuje při pohledu z boku.

Takže o co ve hře jde? Klasika, hra vám nadhodí úkoly, které chce během běhu vykonat a tím dostáváte ovoce do marmeládo stroje. Když už je dostatek ovoce, hra vám odemkne novou oblast a zase dál. Ovšem jediná věc tuhle hru trochu sráží (dá se na to zvyknout) a to jest mikrotransakce. Chápu, že hra je zadarmiko, ale k nějaký kostýmům ani nemáte šanci se vyškrábat, protože ty ceny jsou tak na rok běhání v kuse. Jistě si řikáte, proč přesto dávám kilo jako hodnocení. No to je prosté, gameloft nemá tyto mikrotransakce vymakané a tudíž je lze snadno obejít. Ovšem u mě bylo použito pouze a jen pro Mimoňáka s ovocem na hlavě, který právě zpívá tu legendární větu, jež je použita v první větě.

Co naopak hru vynáší je grafika, vše je krásně barevné a živé. Mimoni, které potkáváte cestou jsou velice zábavné. Jeden před vámi se supěním utíká, další vám do cesty vyprdne pomocí prdící zbraně smrad, který vám za*ere obraz, další si něco montuje a tak dále a tak dále. A asi nejsilnější stránky hry jsou zvukové efekty a hudba. Ty zvuky, když seberete banán, když přistanete na měsíci, když naskočíte na raketu vykouzlí člověku na tváři úsměv. Co se hudby týče tak v menu hraje instrumentální verze Despicable Me Theme od Pharella Williamse + do toho ještě ty zvuky makajících Mimoňů = fakt boží poslech. Ovšem má nejoblíbenější hudba je prostě za letu na jednorožci. Je taky neuvěřitelně chytlavá a tuhle jsem se přistihl, jak si jí broukám v tramvaji :D

Prostě number one mezi běhačkami.

Pro: Mimoňi, kostýmy, minihry, hudba, zvuky, grafika, hratelnost, jednorožec, Mimoň s ovocnou hlavou :D

Proti: návykovost a mikrotransakce (lze je obejít)

+5