"Wa chiquita banana namala kala mina la koli lamato lamana". Povinnost pro každýho androiďáka, appláka, windows osmáka ale hlavně fanouška Mimoňáka. Návykovost téhle hry nezná mezí. Tvůrci zcela jistě čerpali inspiraci ze hry Subway Surfer, ale již úvodní intro tu hru překonalo na plný čáře. Hlavně Mimoni jsou jediným důvodem, proč jsem si osmičky aktualizoval na osm jedničky. A můžu říct, že na PC se to hraje o dost lépe než na telefonech. Co hlavně hru zjednodušuje, je rozlišení 16:9, takže vidíte nejen parádně dopředu, ale také i do stran, což se náramně osvědčuje při pohledu z boku.

Takže o co ve hře jde? Klasika, hra vám nadhodí úkoly, které chce během běhu vykonat a tím dostáváte ovoce do marmeládo stroje. Když už je dostatek ovoce, hra vám odemkne novou oblast a zase dál. Ovšem jediná věc tuhle hru trochu sráží (dá se na to zvyknout) a to jest mikrotransakce. Chápu, že hra je zadarmiko, ale k nějaký kostýmům ani nemáte šanci se vyškrábat, protože ty ceny jsou tak na rok běhání v kuse. Jistě si řikáte, proč přesto dávám kilo jako hodnocení. No to je prosté, gameloft nemá tyto mikrotransakce vymakané a tudíž je lze snadno obejít. Ovšem u mě bylo použito pouze a jen pro Mimoňáka s ovocem na hlavě, který právě zpívá tu legendární větu, jež je použita v první větě.

Co naopak hru vynáší je grafika, vše je krásně barevné a živé. Mimoni, které potkáváte cestou jsou velice zábavné. Jeden před vámi se supěním utíká, další vám do cesty vyprdne pomocí prdící zbraně smrad, který vám za*ere obraz, další si něco montuje a tak dále a tak dále. A asi nejsilnější stránky hry jsou zvukové efekty a hudba. Ty zvuky, když seberete banán, když přistanete na měsíci, když naskočíte na raketu vykouzlí člověku na tváři úsměv. Co se hudby týče tak v menu hraje instrumentální verze Despicable Me Theme od Pharella Williamse + do toho ještě ty zvuky makajících Mimoňů = fakt boží poslech. Ovšem má nejoblíbenější hudba je prostě za letu na jednorožci. Je taky neuvěřitelně chytlavá a tuhle jsem se přistihl, jak si jí broukám v tramvaji :D

Prostě number one mezi běhačkami.

Pro: Mimoňi, kostýmy, minihry, hudba, zvuky, grafika, hratelnost, jednorožec, Mimoň s ovocnou hlavou :D

Proti: návykovost a mikrotransakce (lze je obejít)