@mazar1234 (31.10.2019 19:21): Pravdou je, že se většinou snažím hrát hry tak jak vznikly v původní grafice. Jen ve výjimečných případech šáhnu po remaku - třeba Quest for Glory 1 jsem hrál původně ve VGA remaku a nechci si kazit vzpomínky, Doom/Heretic/Hexen zase přidávají ve verzi ZDoom mouselook, bez kterýho se už neobjedu. Jinak se držím originálek. A prozaické vysvětlení je, že jsem předtím o Descent Rebirth neměl ani tušení :)
@Han22 (komentář): Preto dnes je k dispozicii Descent-Rebirth ktora grafiku vyriesila, vyhoda je, ze obsahuje obidva diely, sam som to pred nejakymi rokmi dohral a bolo to uplne 1:1 gameplay + som nezazil vobec ziadny bug.
Je nějaká účinná taktika na červený roboty s řízenýma střelama? Jsem v desátý misi a začína to teda být dost frustrující.
@Všivák (04.07.2017 12:44): Keby len vypadal, ale on proste je nie že dobrý, on je úplne vymakaný.
Nazvať ho dobrý (v zmysle školstva 1-5/3=dobrý) smrdí priemernosťou.

Najlepšie je na tom celom to, že je to fakt totálne 1:1 hrateľnosť = žiadne "geniálne prídavné nápady moderov", skrátka 100% rovnaká hra akurát nemá 320x200 ale 1080p v HW akcelerovanom engine (což Descent na 386 SX 33 neponúkal).
Zkoušel někdo už Descent Underground? Na Indiegala je teď za 2,49 dolaru. Za tu cenu do toho asi půjdu, i kdyby se z toho ve finále vyklubala blbost.
Jenom taková perlička, vlastním zajímavou shareware verzi, patrně oficiální, která je balena v krabičce na CD a je i s manuálem. Zajímavé je, že jsou tam dvě diskety, namísto jen jedné, jakou má StriderCZ.
@StriderCZ (02.09.2012 07:10): Potom to nemohla byt oficial shareware verzia, ale skor si myslim ze tam len bol nejaky error a mali ste proste len smolu.

Shareware verzia Descentu MALA 7 levelov, teda bola po prveho Bossa:
odkaz - v odseku LEVELS "The seventh level features the game's first boss rather than a reactor, and was the last level of the shareware."

odkaz - vo 4 odseku zhora " It contains
the first 7 levels of the full game, and does not contain certain
weapons."

odkaz - v popise "the shareware release contains the first 7 levels."

O tom ze by bolo aj nejake demo alebo nieco co malo 3 levely nie je nikde ziadna zmienka takze tam musel byt len nejaky data error.
Je to už drahných let nazpátek ... ale více jak 3 úrovně tam nebyly. Ono taky originální disketa prodávaná v klasické poštovní obálce, v ceně cca 130 kč- no byli jsme ještě trošku děti, když jsme čekali plnou hru....
@StriderCZ (01.09.2012 23:33): No pockaj, shareware mal predsa 7 levelov, po toho prveho Bossa to si urcite dobre pamatam az po nom to koncilo.

Hlavnou nevyhodou sharewaru bolo aj to ze sa tam uz nedala najst Plasma canon a rakety Smart a Mega a samozrejme zbrane nad Plasmou, tieto boli az od level 8 vyssie.
Na Descent mám krásnou vzpomínku: originální disketa zakoupena v knihkupectví za pár korun, pařba u bratrance na 486, vlastněném jeho bratrem (Escom - Leasing, celková cena asi 70 000 Kčs), Jediné co nás strašně štvalo bylo, že hra na začátku třetího levelu vždy zamrzla. Až po letech jsem pochopil, co znamená termín Shareware.