Zdravím, rád bych se zde zeptal zkušených pařmenů jak moc je hra ovlivněna H.P. Lovecraftem?? Čtu jeho příběhy a povídky a zatím jsem zkoušel jen Call of Cthulhu které mě moc nenadchlo. Byl to pro mě takový průměr. Píšu pod tuhle hru z důvodu, že mě hodně bavil Posel smrti, nebo Nibiru. Proto by mě zajímalo jestli je to opravdu kvalitní hororová adventůrka ze světa Lovecrafta. Díky
@TRIAn29 (02.12.2014 17:23): U mě taky hraje roli určité soužití s hrou. Pokud mě hra baví a je kvalitní, tak vnímám soundtrack jinak než u hry, která mě ničím nezaujme, a to pak soundtrack může být sebevíc kvalitní a nic mi neřekne.
@TRIAn29 (02.12.2014 17:23): To je obvyklé, při hraní ji není upřena plná pozornost a pak právě ty nejkvalitnější soundtracky zaujmou i samostatně (a nejraději, z těchto hororových adventur, mám ten u Scratches).
V tom demu si v nějakém majáku či co a také jsem se tam zasekl, protože nevím co mám dělat. Ven z toho objektu nemůžu a moc lokací uvnitř není. Ale ta atmosféra je dost pohlcující, aspoň v tom demu. Líbí se mi více jak v Scratches, ale asi je to tou lepší grafikou. Sice jsem hrál Scratches jenom kousek, ale myslím si, že má lepší příběh než Darkness Within.
Za zahrání to jistě stojí, ale o fous lepší je dle mě Scrtaches.

Jinak tím nedohráním myslíš, že to je zmatečné (v demu)?
Nevím, prostě jsem si tam přečetl nějaký vzkaz, prošel dostupné lokace nějakého domu a netušil co mám dělat :D
Taky jsem si to chtěl sehnat, ale demoverze mě poněkud znejistila, zda budu vůbec schopen to dohrát :-J
Tak hraji demíčko a hra vypadá fakt zajímavě. Jen škoda, že neexistuje na hru zatím čeština jako u pokračování. Víc bych si hraní užil, ale i tak je to zatím super.
Teda nevím, zda je tato hra vhodná od 7+ jak ukazuje značka na obalu :). Zvláště když taková Amnesia tam má 18+.
Během pár hodin hraní jsem již ve třetím dni. Jak je přibližně hra rozsáhlá (zda mám čekat délku ala Scratches nebo Lost Crown :).
Zítra, nebo až dokončím Phantasmagorii 2 (kdo by to čekal, že kritizované pokračování je zatím tak dobré) se do toho pustím. Už se těším a snad se to přiblíží Lost Crown :).

Jednoducha hra to nie je ani na najlahsej obtiaznosti. Ale akosi, vsetky kombinacie a postup mi prisiel natolko logicky, ze sa mi nestalo, ze by som sa niekde zasekol. Slusne bolo zistit to heslo do schedulera z otazky "When will the triumphant witch be reborn?" z knihy Myths of Wellsmouth, ktora obsahovala 12 stran textu (a kde to 4 miestne cislo bolo treba matematicky vyratat z roznych indicii). Vtedy som si skutocne pripadal, ze ozaj nieco vysetrujem.

Toto boli tie indicie, ktore ste najprv museli podciarknut z knihy:
"I. They will die when they're eighteen and this will be your woeful prize" (18 years old)
II. Six children have died with the sign of the witch on their brow (6 children died)
III. And his chamber was changed; there were mirrors all round displayed (mirrors)
IV. He was carving the sign - XI - to his brow with an old rusty blade (XI)
V. Everything started for me in the first of April, 1699 (date of death)"

Medzitymto bolo mnozstvo inych indicii, ktore sa mimochodom rymovali.

Vybrane clues bolo nasledne treba skombinovat:
Kombinacia clue XI a mirrors da ze skutocne cislo bolo IX.
Kombinacia 6 children a IX sign (9-6) 3 deti este musia umriet.
Kombinacia 18 years old x 3 deti este musia umriet + rok poslednej smrti 1699 = 1753.
new clue: "The witch date of rebirth 1753"
Řekl bych, že je to adventura jak z toho popisu. :-) Zajímavá příběhem a atmosférou celkem je, ale asi od půlky už jsem si sem tam vypomáhal návodem, hlavně abych věděl, kam mám zrovna jít. Připadalo mi, že bych těžko hledal, kde se co změnilo, takže herně to úplně vydařený není.
Sakra, čo je toto za hru? V živote som o nej nepočul, ale podľa popisu by to mohlo byť zaujímavé...