@pajmič (12.12.2020 00:38): No na metacriticu už to začali vlastníci last gen konzolí hromadně review bombit, ale vzhledem k tomu, že tam vidím i několik copy+pasted reviews a potom reviews stylu "incredible game, but bad localization so 0/10" bych řekl, že to metacritic bude čistit.
Pobavilo mě tam navíc pár reviews, kde si revieweři stěžovali na 18+ content. Ve hře co je označená 18+ :D
Já jsem si rozhodně všimnul, že když během boje začnu dělat něco jinýho než boj (v tomhle případě upload viru na server), tak po mě přestanou nepřátelé střilet a čekají dokud se úkol nedokončí, pak zase začnou střílet :D
odkaz
Všimli jste si, že ať už na semaforech svítí cokoliv, Véčku vždycky automaticky blikne zelená? Jedna věc mít mimo vizuální detail mrtvý město, ale tady si člověk nemůže ano chvíli zkusit jezdit poctivě dle předpisů... :(
Nevim, zda to už někdo řešil, ale jak si myslíte, že po tom scamu s konzole verzema utrpí pověst CD projektu? Myslim si, že hodně lidí prozřelo.
Dneska se mi stalo, ze sem se u sebe ve hre v byte povidval do zrcadla a najednou V nemel vlasy. Pritom byl predtim mánička vlasatá, tak nevim co si o tom myslet, jestli mi ve hre neco neuteklo:)
Ještě jsem si všimnul jedný zvláštní věci - jazyk se nezmění, když hru spouštím přímo ze složky se hrou - ale když jí spustím takhle, tak jí steam úplně ignoruje - nepřičítá herní čas, neukazuje se počet snímků, nefungují achievmenty, nedostávám kartičky... Takže bych teoreticky mohl zažádat o refund po dohrání celý hry? :D Já mám teda podle Steamu odehráno přes 5 hodin, takže pro mě už to neplatí, ale je to dost zajímavý :D
@Paul (12.12.2020 00:01): jo no - třeba je to jen placebo hotfix aby to vypadalo, že něco dělaj :D Každopádně jsem se do hry celkem zabral, takže tyhle technický problémy se snažím nebrat moc vážně. Bejt to cokoliv jinýho co mě stálo 60€ - tak to je refundovaný po půl hodině a koupil bych to pak ve slevě, ale bohužel mě to baví, tak si to musím nechat :D
@Gordon (11.12.2020 23:35): Tak to by snad nemusel být takový problém. Jako jo, naskriptovat interakce náhodných NPC pro tak velké město by asi chvíli trvalo, ale zase se nejedná o překopání mechanismu hry nebo nějaký drastičtější zásah do chodu hry.
Ale podle mě se teď spíš budou soustředit na bugfixy a nějaké performance patche.
@tomi2k9 (11.12.2020 23:25): nejen tebe, taky jsem to testl a taky se to přehazuje zpátky na english. Trapas. Aspoň že mě je fuk, hraju v anglině. V CZ si to dám až podruhý kdy budou datadisky, možná že za ten rok to třeba bude opravený :)
@Jab (11.12.2020 23:32): Já taky počkám, doufám že opravdu zapracují na imerzi toho města, AI a podobných věcech, aby se to přiblížilo detailnějšímu městu. Jinak to bude další Ubisoft world bez kapky duše, což by pro tak krásné město byla strašná škoda.
@Gordon (11.12.2020 23:30): Tak jest. V příštích měsících budou vydávat jeden patch za druhým. Není problém. Nové konzole u nás budou široce dostupné až tak v únoru. Tak počkám. :)
Když čtu všechny ty nedostatky a nedodělky. Tak si říkám, že by na tom měli crunchovat ještě tak půl roku po vydání.

Z pár video "prohlídek" města jsem se koukal na porůznu reaklamní banery a říkal si: Jak rychle se tohle asi okouká.
@Paul (11.12.2020 23:18): když dám Steam do češtiny a ve hře dám default, tak se mi to přepne do češtiny - odejdu ze hry, vrátím se do ní a je zase anglicky... Soubory ověřený, steam restartovanej. Nemá mě to rádo :D
Hlavne jak se v tom zari kasali, ze uz je to mozne projit od zacatku do konce. Mozna s velkou davkou stesti a nejakych developer cheatu. :D

Jinak jedna malickost, ktera me na zacatku dost sere. GTA NPC: "Jedem tamhle a tamhle, ridis." Cyberpunk Jackie: "Jedem tam a tam, ridim ja." Jdi do prdele Jackie! :D
Teď jsem četl jeden článek a tam byla jedna věta určena k zamyšlení. Když víme v jakém stavu to vyšlo, v jakém stavu to bylo v září, kdy to mělo původně vyjít? :D
Tak už jsem narazil i na gamebreaking buginu v jednom questu, tak jsem hru vypl a koukám, vona zrovna v pozadí sosá patch. A ten je už nepříjemně dlouho seklej na 56%.

Když zvládnu zrovna půlhoďky neřušeně hrát, tak je to fakt nádhera, ale věřím, že zatím jsem neměl ani jednu celou půlhoďku nerušené hry...
Tam je problém, že za každou radostí nastává nadšení. Vyjdu z bytu a policajti vedle někomu buší na vrata. Hmm, zajímavý, třeba...ne, tak nic, jdu tam posedmisté, posunul se celý Akt a furt tam buší (nemluvím o těch policajtech o patro níž s questem). Tak nic.

Jé, ten výstřel z pistole dobře pocuchal nějakému jantarovi škebli. Tak ať střílím do mrtvoly jak chci, tak nic. Pro mrtvá těla už model poškození nefunguje? Proč? Rána ze sniperky taky zanechá hlavu celou. Proč?

Jéé, V má doma na bytě knihy, hezký detail. Škoda, že ty samé má doma úplně každý. A vlastně dost assetů je až příliš znovuužíváno.

Jéé, vtipné reklamy ve výtahu. Po sedmisté už tak vtipné nejsou. Není jich víc? Ne. Je jich dohromady asi pět.

Jéé, vtipné plakáty a billboardy, ty jsou povedené. Jo ono jich je asi jen 8 a jsou prostě úplně všude ve městě. Škoda.

Jéé, čtvrť se sexuálními službami. Moc hezky navržená a udělaná. Je tam přesně jeden prostitut a jedna prostitutka, animace vždy stejné. Když si s nimi člověk promluví ihned po sexu, úplně stejné lines mají. Škoda.

Sklo se tříští po výstřelu, ale je jedno jak ho člověk zdemoluje, nelze jim pak projít aby se vysypalo. Je třeba do něj vymlátit díru dost velkou na projití. Je jedno jestli jde o sklo v superhotelu nebo v prdeli v poušti v budce.

Jéé, policie někoho zatýká na ulici, cool. Škoda že jinak funguje stejně jako v GTA 3.

Jéé, člověk si při stealth killu může vybrat zda člověka zabije nebo omráčí. Škoda že je úplně jedno co má člověk v rukou, animace stealth killu je vždy jen zlomení vazu.

Prostě je to kolotoč jéé/škoda.
@Dunemaster (11.12.2020 20:54): Budu se muset kát. :D

Přiznám se, že GTA:SA jsem toho krom příběhu, side misí, nějakých přestřelek a zabírání území (a vození přítelkyň :D ) moc nedal, víceméně kvůli tomu, že v době kdy to vyšlo to hrálo pár mých spolužáků na gymplu a těm to vlezlo na mozek tak moc, že ze sebe dělali "gangsty" skoro všude kam šli a prakticky mi celou tu GTA řadu znechutili :( Po SA už jsem snad na žádný díl nesáhl.

Nicméně tahle hra mě zatím drží pevně v sevření, co se misí, příběhu, RPG elementů, dialogů, postav, customizace výbavy a cyberwares mi přijde, že CDPR dodržel co slíbil. Snad jediná věc co mi trochu vadí, je nepřehlednost ve zbraních po té, co člověk vylootuje pár kontejnerů a mrtvol a že ty značky zbraní nemají nějaké své ikonické vlastnosti. Na druhou stranu to zase není nějaký srdcervoucí nedostatek :)
Upřímně všechny ty prology jsou úplně strašný. Suverénně nejhorší mi přijde Corpo. V tom prologu jsou některý dialogy vyloženě Bethesda level odpad.

Corpo guy: Here take money.
V: Ahhh I see, you are giving me physical money because it cannot be traced unlike credit transfer.
Corpo guy: Yes...
- skutečný dialog z Corpo prologu.

Naštěstí se v tomhle ohledu hra podstatně zvedne.
@Sarno (11.12.2020 20:41): Protože to nebylo nikde označený. I tuna interiérů není nijak označená, proto je stokrát lepší když je najdeš. Skoky padákem mám na mysli ve free roam a basket můžeš hrát vedle Sweeta a jeho baráku. Kulečník v baru.
A to je jedno, že to je série nějakejch tlačítek. To vždycky mačkáš tlačítka při všem co děláš. A jako je snad samozřejmostí, že CP bude mít lepší RPG když na tom staví a vyšlo to v roce 2020 :D pamatuj, že mluvíme o hře z roku 2004 co tehdy zlomila nějaké limity a předefinovala žánr. Tehdy takové věci byly i nemyslitelné a nejlepší je, že si hru koupil a měl si to tam. Nečekal si na DLC či mikrotransakce. :)
@David_Cravford (11.12.2020 20:23): Tak kulečník, basket a skoky padákem jsem musel nějakým způsobem minout, nepamatuji se, že v San Andras by tohle bylo :D
Jako jo, mělo hromady různých mini challenges popř. jsi mohl tančit v barech nebo se předvádět v autech, ale většinou to byl prakticky jeden a ten samý mechanismus, kdy třebas mačkal nějakou sekvenci kláves.

A co se týče RPG prvků, tak pardon ale v tomhle mi přijde že CP2077 je o dost bohatší. Ať už je to množstvím perků, možnostmi jak stavět postavu, street cred apod..
@Paul (11.12.2020 20:31): Já mám na mysli immersion co se týče toho města a nulové interakce. A jako já nebudu immersed pokud mi hra bude spawnovat policajty ze všech stran ze vteřiny na vteřinu. Sere mě to u Wildlands, u Breakpoint, tady by nebyl rozdíl. Nabourává to prostě jakejkoliv herní zážitek pro mě.

Pokud si budeš užívat příběh, jeho odvětví, charaktery a atmosféru, tak věřím že budeš z toho odvařený. Otázka však je, jak moc tě to zaujme a jak moc pro tebe přííběh bude nosný. Mě ani to téma příliš neláká no.
@David_Cravford (11.12.2020 20:29): já bych neřekl nulovej immersion. Je potřeba jít tý hře naproti. Akceptovat její limitace a hrát tak jak byla zamýšlena. Je to samozřejmě škoda, že to nemá logiku světa jak RDR2. Ale když to hraju normálně, tak jsem v tom immersed až po uši.