@Peach (01.12.2021 11:24): Prave to, ze Cyberpunk vubec neni immersive sim je vlastne hlavni duvod meho velkeho zklamani ze hry. Byla by to naprosto bozi hra kdyby se vyvojarum podarilo zkombinovat Deus Ex a Fallout New Vegas. Jenze hra si z ani jedne z tech her nic nebere. Prave strukturou pribehove kampane, vedlejsich questu a celkove vedlejsiho obsahu je to proste Witcher 3. Kdybych hral W3 pred Cyberpunkem, tak bych asi takova ocekavani od C2077 nemel. Protoze ocekavat od vyvojaru W3 RPGcko kombinujici Deus Ex a Fallout New Vegas? Tak to asi sotva.
Taky v Uncharted 4 je trofej/achievement Ludonarrative dissonance za zabití 1000 nepřátel. V reálu nedává smysl, že by dobrácký Nathan Drake byl jedním z nejvýkonnějších masových vrahů všech dob.
Na druhou stranu, obdobně jako Fallout 4, trpí obludnou ludonarativní disonancí.

A žánrově je to spíš immersion-breaking sim, bohužel.
Já tam teda vidím víc ty Bloodlines, možná i proto jsem ve výsledku tak zklamaný, protože ten potenciál tam je, jen je nenaplněn. S Witcherem 3 tam teda podobnost nevidím vůbec. Spíš je to mix Bloodlines, Borderlands a možná v rámci nějakého objevování random střípků ve světě to připomíná to nejlepší z Bethesdy.

Pořád si říkám, jestli by to nějak šlo udělat. Tu komplexnost Bloodlines/ případně nových Deus Exů, přenést do open worldu. Docela jsem jim v tomhle věřil.. tak smolík. Udělali tak jednu (s přivřením oka - dvě) misi a zbytek tunel.

Snad aspoň přidají nějaký vizuální cyberware, líp zakomponují gangy, vylepší hackování a mnoho dalších podobných úprav. V současnosti se zas na tak moc her netěším, ale znovu si zahrát CP2077 i přes známku 8/10, na to se těším hodně.
Do tohohle se pouštět nebudu, to by bylo zas na týden a par novych sedivych vlasů :)
@Peach (01.12.2021 11:24): "Že by Bloodlines 2 začali dělat Arkane asi doufat nemůžeme. Hru vlastní Paradox, takže přinejlepším na tom dělá Harebrained Schemes (Shadowrun)."

Och, kiežby; ja som nad tou hrou zlomil palicu v momente, čo neceremoniálne vyhodili Mitsodu a potom sa odmlčali (dlho im trvalo, než k tomu napísali nejaký oficiálny komentár) - to sa proste nerobí.
@Peach (01.12.2021 11:24): Podobnost mezi Bloodlines a Cyberpunkem je rozhodně velká. Mnohonásobně větší než s Falloutem nebo GTA, se kterým býval tak často hloupě srovnávaný.
@Peach (komentář): "Kamarádi mne od této hry odrazovali, "je to jako Fallout, jen ve všem horší" - po takomto výroku, by som kamarátov úplne prestal počúvať, čo sa týka hier. Resp. vzal by som im občianske preukazy hernej komunity. :D
@marwel (01.12.2021 03:50): Mě se zkrátka při hraní Cyberpunku více vybavilo mé hraní Bloodlines než Witchera 3. Witcher mi přišel (až moc) podobný pouze ve struktuře vedlejších questů, ale změna pohledu kamery, prostředí a combatu byli pro mne tak zásadní, že z toho udělali úplně jinou hru. Ale je to čistě můj subjektivní pocit a pravděpodobně za to může podobnost nočního Los Angeles s Night City.

Co se týče immersive sim, tak Arkane hry, Deus Ex ani System Shock 2 jsem nehrála, takže nemůžu soudit a vím jen to, co jsem si přečetla na internetech (tady mi to třeba přijde moc hezky popsáno: odkaz). Někde Cyberpunk a Bloodlines do žánru řadí, někde ne. Minimálně mi ale přijde, že se CD Projekt RED o immersive sim snažil, byť asi ne moc úspěšně.

@Peach (komentář): Neni to vubec jako Fallout. Imo to neni vubec jako Bloodlines (immersive sim vs. "linearni" open world), je to proste Witcher 3 v kyberpunkovem settingu riznuty Borderlands. A Bloodlines 2 nikdy nevyjde, resp. pokud vyjde, tak to s ni dopadne stejne jako v pripade Prey 2, tj. kompletni restart vyvoje jinym vyvojarskym tymem. Pochybuji ale, ze i tak dosahne urovne Prey. Mozna kdyby na tom nakonec zacli makat Arkane.
@SilentWolf (26.11.2021 07:43): no, ja jeste musim dohrat KC:D ... skoncil jsem zatim u questu Zrzek v brynde .. navic asi nemam ani na CP zatim pocitac (mam notas s i7 + nvidia 1050)

btw co to je "OP" (build)
@AlieN (26.11.2021 10:21): já čekám co vymyslí tvůrci. Nejsou to podle mě matláci, jen neměli čas. A je to Cyberpunk, na základě toho věřím, že věci co mi tam nejvíc chybí byly určitě v plánu a třeba i rozpracované. Tak tam snad brzo budou.

Jen doufám, že to ticho svědčí o tom, že pak vydají nějaký masitý update. Jestli se furt crcají s old genem a řeší stále nějaké bugy... chtělo by to nějakou komunikaci.
@SilentWolf (26.11.2021 08:43): Je to vcelku trapný, ze začátku je hra vcelku těžká, na vysokou obtížnost jsou zbraně bullet spongery a pak se to najednou v půlce přehopne v pravý opak, kdy je hra až dětinsky jednoduchá, nejhorší je, že hrát vyloženě na nějaký build je jen na oko, i za všeuměla je to jednoduché. tuhle jednou vysmažíš a vy-sebevraždíž celý sklad, jinde všechny uboxuješ nebo usekáš kudlankami, tuhle zase pro změnu projdeš bez výstřelu...

chvíly jsem třeba pouze chodil a metal granáty, protože jsem jich měl stovky...
@Jab (26.11.2021 07:46): Tak jsem to hrál bohužel já, aniž bych věděl, že to bude OP. Ale je pravda že v CP77 je tuším vše OP. Kdybych jel týpka s katanou, tak věřím, že budu rozsévat smrt podobně jako hacker přes ty kamery. Mě se vždycky stačilo nabourat do sítě a pak všechny po jednom smažit. Většinou to byla u nepřátel insta smrt a ještě se ty "slabší" hacky šířily na okolní nepřátele.

Ale jo, pak člověk bojuje s Odou a trochu si u toho zanadává. Ale to byl JEDINÝ případ za hru.

Ve W3 zase všichni kolem mě umírali na Quen. Jen jsem tu bariéru držel a vše o mě umřelo.
tak jsem asi klasickej grazl ... skoro horsi nez torrent pirati ... prave jsem koupil CP se slevou na polovinu za $33 .. asi zapalim svicku za vyvojare (vzpominam jak jsem onehda nedavno nekde cetl rozhovor s nejakym vyvojarem co napsal, ze kdo si hru nekoupi za plnou v tydnu po vydani je zradce a zlocinec ..) .. sice nevim kdy a jestli si to vubec zahraju, ale uz jsem taky v klubu :)
@Jab (11.11.2021 13:34): no já si to na XSX za ty prachy koupil. Krabičku mohu vždy prodat. :)
Snad příští rok přijde skutečný next-gen upgrade s podporou Ray Tracingu. Za plnou cenu jsem to kupoval svého času na PC, kde pro změnu nemám GPU s podporou RT.
Docela se těším i na next-gen upgrade The Witcher 3 s podporou RT. Rád bych si TW3 zahrál s posledními technologiemi, to platí i pro CP77. Každopádně než dohraji TW1 na PC a TW2 na PC tak to určitě bratři Poláci vydají. :)
Konzolisti, za 599Kč krabičky na obě platformy. To je fér, vzhledem k tomu, že update na next-gen až příští rok (doufejme). odkaz
Mě zase nepřijde Judy do oblaků, takže nejde dokončit její linka, no, naštěstí CDPR má super forum, které ovšem neslouží k nahlašování bugů, protože ta hra očividně žádné zavážné bugy nemá, tak proč to nahlašování hráčům nezjednodušit.
Tak jsem narazil na bug u questu s policajty a Barrym když vše splním tak nemám možnost s nimi promluvit a quest kvůli tomu nejde dokončit ...
Na druhou stranu jsem rád, že jsem hru dohrál tím kratším způsobem a zastřelil se.
Ani na PC se mě to nějak nechce dohrávat.
@Jab (21.10.2021 07:42): znám spoustu lidí, včetně mě :) co nehráli CP2077 nebo The Witcher 3 a těšili se na next-gen (ray tracing) upgrade. Člověk míní, život mění.
Mám co hrát, na konzoli FS 2020 a Forzy Motorsport/Horizon. U té PS5 je to složitější, vidím to na Returnal. Do vydání Gran Turismo 7 to nějak přežiju, snad.

Náhodou na Xboxu lezou ceny nových her "poměrně" rychle dolů, v akcích. Třeba nyní se Civ VI Anthlogy Edition dá koupit za 1k. Včera jsem zahlídl ve slevě dokonce i nové Crysis díly remastered.
Já bych se tak rád zase v nějaké hře zapomněl. :D Spoléhal jsem na ten CP77.
Teď odložili i next gen update GTA V které zrovna hraje synovec a když mu dělám nějakou misi, tak si říkám "sakryš, musím si to zase zahrát".

Hlavně že jsem koupil next gen updaty na Tsushimu a Death Stranding a nic z toho nehrál víc než dvě hoďky. O.o Mám pocit že letošek je koloběh: 1. Jé, to bude super zahrát si to na PS5, ať už to tu je! (hype čekání) 2. super, tak tu hru mám, ale vlastně je to furt stejné, nevyjde brzo něco dalšího? 3. Jé, další ohlášený next gen update nějaké hry.

Fuck you very much PS5.. :D :D takový swan song nechci!!
@Rapier (20.10.2021 18:55): Jj. Na novou konzoli je čas. Na druhou stranu mi je už teď jasné, že až ji budu chtít koupit s tím LG 42 OLEDem, tak nebude ani jedno. :) Witchera 3 ale zrovna nevím, jestli budu dávat kvůli uvedenému znovu. Přeci jen už jsem jej dohrál dvakrát. Další dohrání počká. Však u Planescapu čekám už asi patnáct let. :)

Series X bych kupoval kvůli Cyberpunku, Forza Horizon 5 a Red Dead Redemption 2. Ale u všech asi stejně budu čekat na ultimátky za dobrou cenu. Tak mám možná i pár let čas. :)
@SilentWolf (20.10.2021 19:14): já ji zatím nevytáhl z krabice, ale máš pravdu v tom, že design PS5 je hnusný. Prý je výrazně tišší než byla PS4/Pro. Přinesu své dojmy z porovnání s XSX. Každopádně už teď mohu říci, že balení měl Microsoft výrazně lepší. :)
@BUMTARATA (20.10.2021 17:51): pomalu si říkám na co jsem si kupoval novou konzoli. Těšil jsem se na vánoční dárek. Za mě zklamání. :( Nezbývá než doufat, že bratři Poláci překonají sami sebe a v roce 2022 budem valit bulvy na nextgen.

Ještě že nezklamali Asobo Studios s Microsoft Flight Simulator. CDP by se mohli učit, podpora DX12 ještě letos a další bonusy na cestě.
@Tarhiel (06.10.2021 10:15): Nad tím jsem zrovna přemýšlel, že kdyby chtěli udělat pokračování příběhu, tak zda by nějak dokázali spojit všechny konce, ale to je asi nemožné. Doufal bych právě, že by mohlo být něco většího jako O víně a krvi a mít to důstojný konec.
Za mě bych si přál pokračování Peralezů. Když jsem tu questlinku hrál poprvé, tak jsem úplně čekal, že se vydáme do kyberprostoru pátrat po těch sráčích a ono ne no. Jinak tahle questlinka byla mezi odpověďmi často. A rozhodně by bylo fajn ukázat Jackieho aspoň skrz nějaký flashback questy, při druhém průchodu jsem si teprve uvědomil, jak moc mi tam ta postava chybí.

Ono celkově by se dalo udělat DLC místo toho skiptimu, jenže to by znamenalo, že gear a vylevelovaný strom schopností by musel jít pryč.

@Charllize (05.10.2021 23:48): No ale já chtěl jen vědět, co by kdo chtěl a ne jestli to bude nebo ne :)