Zajímavosti

Vývoj

Postava Cupheada byla inspirována jednou z postav japonské animované propagandy z roku 1936, ve které zlý Mickey Mouse útočí na Japonsko.

Tvůrci

Ačkoliv to na první poslech není poznat, píseň Die House, která hraje při prvních setkáních s postavou Mr. King Dice, nazpívala žena. Konkrétně šlo o zpěvačku Alanu Bridgewater.

Easter eggy

Víceméně všechny postavy jsou inspirovány různými groteskami, starými animovanými seriály a dokonce i videohrami. Najdeme zde reference například na Datla Woodyho, Toma a Jerryho, Pepka námořníka, Betty Boop, Battletoads, Street Fighter II nebo také na krátkometrážní animovaný film Swing You Sinners!. Veškeré reference možno vidět zde: Part1, Part2, Part3.

Ostatní

V roce 2022 vyšel na Netflixu animovaný seriál "The Cuphead Show!", česky "Cuphead na scénu!" (včetně českého dabingu), na motivy této videohry.
Hra získala ocenění Steam Awards 2017 v kategoriích "Ještě lepší, než jsem čekal" a "Nejlepší soundtrack".
Hra byla nejrychleji dohrána za 17 minut 11 sekund. Úplný průchod na nejtěžší obtížnost pak trval 44:27.
V prvních dvou týdnech od vydání bylo prodáno více než milion kopií a do července 2019 dosáhly tržby více než čtyř milionů dolarů.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát ve verzi 1.1 a novější za 28 minut 3 vteřiny a 950 milisekund. Údaj může být ve zdrojovém odkazu průběžně aktualizován.