Zoltan: Občas mi taky vlezou do pokoje takový veliký a vypasený mrchy. To je pak recept na probdělou noc a následné dospávání ve škole :)
JohnCZ: No mě občas do pokoje vlezou takoví velcí pavouci co nám sídlí na půdě, z těch mám respekt i já. Mají asi tři až čtyři centimetry a jednou mě jeden hryznul když jsem ho vynášel ven (užitečné tvory nezabíjím) a pěkně mě napuchla ruka :D
Zoltan: Mě tohle vyloženě štve, protože mi to občas docela znemožňuje v poklidu hrát. Zase si ale zavzpomínám na časy, kdy jsem v úleku zdrhal od počítače přes půl baráku :) Takže + za nostalgii...

Kdyby to byl Doom, tak tam vlítnu a se řevem ho z dálky pokropím, ale v Cryostasis tahle taktika jaksi nefunguje :D
JohnCZ: Z toho si nic nedělej, já zase nerad hloubky a chatrné zábradlí :)
Já beru PhysX jako příjemnej bonus.A to taky je.

V tom techdemu právě PhysX je ještě výraznější než ve hře. Ta voda se tam chová nářezově. Ale přitom je mnohem méně náročný než hra. No někde udělali soudruzi z ruska chybu.
U PhysX je průšvih jeho katastrofální poměr cena/výkon. Je sice fajn, že to všechno simuluje celkem reálně, ale skoro to samé lze dokázat i s konkurencí s minimálními nároky na HW.

Dám krk na to, že takový Red Faction 3, kdyby běžel na PhysXu současné generace, by neutáhl ani průměrný PC z roku 2020.
No mě přijde physx v pohodě jen ta náročnost na hw to trochu komplikuje :( například u takové mafie 2 pokud jsem chtěl mít zaplej physx jsem musel srážet ostatní nastavení.
Mě fascinuje, že v tom vydaném PhysX tech demu mám se vším na max (včetně té fyziky) 50fps a vypadá to naprosto úžasně (a to techdemo zachycuje normálně gameplay).
A v samotné hře mám s tím samým nastavením sotva 30.
Máš rozhodně pravdu, nicméně dle těch starších diskuzí mi to vyznělo téměř tak, jakoby Cryostasis žádnou fyziku neměl.

Ty židle jsem dost dobře nepochopil... některé fyzikální model mají, jiné ne. Nevím, na co při tvorbě vývojáři mysleli:).
Isair - fyzikální model není úplná katastrofa, ale v porovnání s ostatními aspekty grafiky je téměř nulový a za tím si stojím, myslím, že snad ničím, co přímo nesloužilo k posunu ve hře, nešlo nijak manipulovat. Např. už před 10 lety šlo v Max Paynovi otevírat skříně, splachovat hajzly apod. V Cryostasis narazíš na debilní židli a nehneš se dál. Samozřejmě to není překážkou v tom, hru si užít (však já sám ji ohodnotil nadprůměrně), ale zdůrazňuji to proto, aby někteří jedinci grafický engine Cryostasis nesrovnávali s o mnoho vyspělejším Crysis.
Konečně protrpěno. Nejspíš si na Cryostasis vyleju žluč skrzevá komentář.
Gamebreaking bugy ne (ještě mi to nespadlo), ale technická úroveň je otřesná. Monstra chodí zamčenými dveřmi, několikrát jsem vlezl do skříně, která prostě zmizela dokud jsem nevycouval. Hráčova postava se nehýbe jako zmrzlá, ale jako v jiném (a proměném) gravitačním poli.
Ahá, díky za vysvětlení. A setkali jste se s nějakými bugy, nebo jsem měl to štěstí pouze já?
Samozarjadnaja vintovka Tokareva. Souhlasím, že SKS je lepší, ale v Cryostasis bohužel není. :(
To je zkratka pro Seznam Výrobků a Technologií. Je to ubíjející čtení. :-D

Anebo to je sovětská samonabíjecí automatická puška. Ale SKS Simonov mi přijde lepší. :)
Co je SVTčko? Já to znám jen jako basový zesilovač (třeba Ampeg SVT-CL) a to asi nebude tenhle případ... :-D
Snake: "Co to sakra meleš ty vořechu?" Stačí zabrouzdat na fóra týkající se téhle hry a uvidíš, že zdaleka nejsem sám, komu se hra chovala "přinejmenším podivně". Konkrétně pády hry, vypadávání textur a vypínání ovladače grafické karty jsou velmi obvyklým jevem. Na steamu dokonce vznikla komunita lidí, kteří od koupě hry zrazují právě kvůli těmto chybám. Snaha je celkem pochopitelná. Proč platit za nedodělek, když žádný patch chyby neopravil a už ani neopraví? A proč bych za bugy neměl strhávat body? Když koupíš auto bez čelního skla, taky nad tím mávneš rukou, že to zrovna v továrně asi chlapi měli veselku?
Snake (koment): "Cryostasis je přesně hra, o které si člověk při sledování gameplay videjí říká, že se snad ani nevyplatí ji kupovat. "

To jako proč? Já si jí například právě na základě GP videí pořídil (jinak jsem o ní neměl ani páru).

"Srážet hře hodnocení kvůli existenci bugů je hloupost."

Nevidím důvod, proč toto nezohlednit v konečném hodnocení, za hru si zaplatil, tudíž očekává kvalitní produkt. Pokud mu všudypřítomné nedodělky kazí zážitek, logicky se to odrazí v hodnocení ;).

"Já se s žádnými nesetkal. Stejně tak i mnoho jiných hráčů když si to tak čtu. Vypínání ovladačů grafické karty tudíž nebude problém hry."

Tenhle problém není tak ojedinělý (ve spojení právě (pouze) s touto hrou), tudíž to s největší pravděpodobností chyba hry bude!
Díval jsem se do steam fóra a bohužel nejsem jediný, komu se tohle stává. Občas mi hra taky vyhodí ovladač od karty, ale to vyřeší 2x Alt+Tab. Všechno tohle se ale děje až tak od 13.kapitoly dál, do té chvíle naprosto bez problémů. Safra, rád bych to dorazil, ale jak vidno, tak se přes onu pasáž prostě nedostanu. Zkusím to zase za chvíli.
A není to něčím v PC ? nějaká nekompatibilita physx/directx/whatever ? Je přece divný že ti to tak padá, ta hra normálně padat nemá (narozdíl třeba od New Vegas, který prostě občas spadne každýmu).
Ale jako už mě to fakt se*e. Takhle se to nedá hrát. Jak jsem měl původně v plánu dát vysoký hodnocení, tak teď kvůli těmhle pos*ávkám půjdu asi o pořádný kus níž. :-(
Asi ti to nijak nepomůže, ale mě teda gamersgate verze nespadla ani jednou za celou dobu hraní..
To si už snad dělaj pr*el. Intenzita padání hry se zvýšila a teď mi hra spadne vždy cca po půl minutě až minutě hraní. WTF?!
Může mi někdo aspoň říct, kolik má hra kapitol? Jsem momentálně v patnácté a hra mi poslední asi tři kapitoly nehorázně padá :-/ Tak už bych to chtěl mít "z krku" :-D
Kurčák: Pokud se nestane, že by si to obvzlášť (pochybuju) nerozumělo čistě s tvojí konfigurací (díky blbého optimalizování), tak by ti to mělo jet na full se vším na max. rozlišení bez cuku, když mě to tak jede na o generaci slabší kartě a procák taky už není žádné dělo.

Každopádně hra je to kurevsky dlouhá a náplň stereotypní plus obrovská linearita a už od začátku tušíš, co se po tobě chce. Kažodpádně zpracování samotné je skvělé, je to bohaté na různé situace, které musíš vyřešit a proto se člověk na hraní celkem i těší. Tím zpracováním myslím atmosféru a ta je opravdu dobrá.
Mě na full i s physx v rozl. 1920x1080 na geforce 9800gt, E7400 2,8 ghz - sice bez AA, ale bez sekání.
kurcatovium: Mě to funguje i na Athlon XP 2,4 GHz, X1950Pro a 2 GB DDR na plný pecky. Tobě to musí jít stokrát líp. :-)