Countdown

Countdown: An Interactive Movie of Intrigue, Espionage and Suspens

1990

Druhá adventura společnosti Access Software (po Mean Streets). Ovládání kombinuje jak využití myši, tak klávesnice. Usnadnění v oblasti interfacu doznaly klávesové zkratky, které jsou nyní rozmístěny na "F" klávesách. Chyba v postupu často znamená jistou smrt, proto je nutné často ukládat. Postavy ve hře jsou digitalizovaní herci, jak už je u Access Software ve zvyku.

Jako Mason Powers, bývalý agent CIA, jste uvězněni v sanatoriu pro závažný zločin, který však Masonem spáchán nebyl. S vyneseným rozsudkem trestu smrti se Powers nespokojí a začne, i přes působení prášků způsobujících ztrátu paměti, jednat. První cíl je jasný. Dostat se do tohoto časem zapomenutého místa a následně zjistit některé střípky z nespáchaného činu. Na to vše však máte pouze 96 hodin.

@Pluto (29.09.2022 12:47): Cheat asi není, ale on ten časový limit nebude největší problém. Já si vždycky v klidných pasážích prozkoumám, pozjišťuji,k co jde udělat a pak loadnu a udělám vše rychle za minutu třeba. A zdá se mi, že je tam dost velká rezerva. Nejhorší jsou pasáže - rychle něco najdi, spusť, otevři, jinak je po tobě. Než abych 50x loadoval, tak si v návodu najdu, co tady mám rychle a v jaké posloupnosti udělat. Sice to samozřejěm kazí adventurní zážitek, ale pořád ta hra je podle mě dobrá z hlediska příběhu a atmosféry.