Conflict: Desert Storm 2

Conflict: Desert Storm II: Back to Baghdad

19.09.2003
06.01.2004
23.05.2012

Conflict: Desert Storm 2 je nástupcem první hry ze série Conflict - Conflict: Desert Storm. Druhý díl vás vrátí zpět do devadesátých let, kdy iráčtí vojáci vpadli na území Íránu, ve hře na vás tedy opět čeká prostředí horkých pouští.

Stejně jako v prvním díle se ujmete čtyř členů speciální jednotky a budete mezi nimi moct libovolně přepínat a zadávat jednoduché příkazy. Každý z nich má jinou specializaci: sniper, expert na výbušniny, scout a běžný voják. V misích na vás povětšinou čekají úkoly jako zachránit posádku havarovaného vrtulníku či zničit nepřátelská vozidla.

Jak dopadlo pokračování výborné taktické akce? Inu, rozporuplně.

Druhý díl jakoby z oka vypadl tomu prvnímu. Po grafické stránce se nic nezlepšilo, spíše mi hra připadala ještě ošklivější než první díl. Většina misí se odehrává ve městech a to shledávám jako první chybu. Úzké uličky této hře nesvědčí, protože se o mnoho hůře taktizuje a hlavně je na městě o mnoho více vidět sterilita designu, než ve vyprahlé poušti. Většina soubojů se odehrává na vzdálenost pár metrů a hrálo se to fakt špatně hlavně díky tomu, že haprovalo ovládání z pohledu 3. osoby. Myš divně lagovala a vůbec si dělala, co chtěla, ale jakmile jsem přepnul do fps pohledu, bylo hned vše v pořádku. Pár misí se odehrávalo i v poušti a ty byly naprosto perfektní a noční plížení se nepřátelským táborem bylo neskutečně zábavné. Poté ale přišlo město a základny, které by nemusely být úplně tak špatné. Zábavu ale kazilo pár faktorů.

Za prvé občas nesnesitelný respawn nepřátel, kteří se rojili ze všech stran. Většinu času jsem běhal pouze s jedním členem a ostatní jsem nechával pozadu. V poslední třetině hry ale nepřátele naprosto zešíleli a místo kalacha začali házet granáty jak pominutí a to byla rána pro mé dementní kolegy, kteří neustále padali držkou k zemi a já se musel neustále vracet je léčit. Do toho se časem přidaly zákeřné tanky a obtížnost šla strmě nahoru. Na každou misi jsou navíc vymezeny pouze dva ukládácí sloty. Šílenost. Byl to pěkný záhul i na nejnižší obtížnost.

Docela mě překvapila poslední mise, která nejenže byla oproti peklu předtím vcelku lehká, ale také byla pěkně nadesignovaná. Jak už jsem říkal, graficky je hra také dost slabá. Jako plus bych mohl počítat délku, ale ta hře spíše uškodila, protože u posledních 3 misí se dostavil stereotyp a pocit frustrace. Oproti prvnímu dílu chyběly originálnější úkoly.

Verdikt: Desert Storm II je podprůměrnou střílečkou, která dokáže zabavit pouze fanoušky prvního dílu. Hra má pár skvělých chvilek, které ale často pohřbívají ty špatné. Přesto jsem se čas od času slušně bavil. 40%

Pro: dobré zvuky zbraní, někdy AI, některé dobré mise, staří známí z prvního dílu, občas docela solidní akce

Proti: u některých misí přemrštěná obtížnost, někdy AI, špatný design a slabá grafika, lagující myš, sebeparodický dabing, nelze hrát PC verzi kooperativně