To tady hrají coh2 jen bodkin a marezcze?
Já jsem od vánoc asi teprve u 4.mise kampaně, pár skirmishu jsem zkoušel, neměl jsem problém je vyhrát, vždy za Rusy a vždy jsem si nechal ve 3/4 poslat 2-4ks T34/85 a bylo po problémech :-)
Po netu jsem si zatím netroufl.
Hrál jsem předtím asi 2 roky coh1 a tam mi dost trvalo než jsem se naučil proti lidem, safra zas bych se k tomu vrátil. A kampaň na experta? Uf mel jsem co dělat na normala, některé mise byly přímo sebevražedné, v některém datadisku to bylo tak tak, třeba hill331, nebo tak nějak se to jmenovalo.
Nu, tak po 72 odehraných hodinách (beta + kampaň + challenge + skirmishe proti AI i lidem) už mám šanci 1:3, že dám některou tužší mapu na kapitána! A to se vyplatí!

Vzhledem k tomu, že jsem teď jedničku profrčel celou na Experta a zapotil se jen na několika místech... :/
Dík. Já jen že jsem rozehrál BG EE a duergaři (ti zlí černí trpaslíci) maj ruský akcent:D
@Red (11.01.2014 18:00): Nebyla žádná kritická recenze, jen nějaký filmový recenzent si pustil prvních pár misí, kde přeskočil veškeré video a text a pak začal ječet.

@mazar1234 (11.01.2014 17:16): Nu, viděl jsem i obhajobu, že to pay to win není. Netuším, ve skirmishi dostanu na prdel i od Standard AI, tak to možná prubnu proti člověku

V main menu máš takový rámeček s výložkama a posledníma medailama a tvým rankem atd...
Jaký byl ten povyk z Ruska? Docela rád bych si nějakou kritickou recenzi odtamtud přečet.
Nu, to stopování podle stop ve sněhu je fajn, ale bylo to tu už v Original War

Plus ty kampaňové mise jsou poněkud bez šťávy a ty cutscény tak nudné, že je rovnou přeskakuju :/ Kdepak soudruzi z kanady asi udělali chybu?
@RNDr. Gunár Pavel (07.08.2013 14:35): To je zvláštní a Italům se to podruhé za sebou povedlo!!! :DDD

@mazar1234 (07.08.2013 14:58): @PoetaBezRymu (15.09.2013 00:46): tak tady fakt prrr... Když Němci ustupovali, nezapomínej že vedli taktiku pálený země přímo na příkaz Hitlera, pálili pole a plenili všechno, to samé na Ukrajině(následný Ukrajinský hladomor který je západem přičítán Stalinovi, je čistě režie Německa) a Vzhledem k tomu jaké území ovládali a v likvidovali všechno co by jak mohlo být Sovětům hospodářsky prospěšné, se nelze divit jak to pak dopadlo.

Navíc nezapomeňte že v roce 1945 byl Stalin prohlášen v usa osobností roku a celá Usa měla v úctě Ruské oběti, kteří slovy prezidenta Roosvelta Nesli největší břímě války a nejvíce v ní prolili a obětovali z vlastní krve. O Rusích se psalo v té době jako o národu vyznávající americké hodnoty a KGB byla přirovnávána k CIA :D

Stačilo pak mávnout proutkem a šup a je studená válka :D, kterou vyprovokovaly USA

@Bedivere (07.08.2013 14:53): Hele jako, tohle vážně přeháníš mi se tu snažíme bavit seriózně s ohledem a respektem k obětím druhé světové války a ty sem do toho taháš nějakými nejnižšími pudy vyvolané erotické pohnutky! Moc nechápu proč by jako Němci měli mít potřebu Rusy hladit!!
@Bedivere (14.09.2013 16:06): Jo, máš recht, nějak jsem si to neuvědomil. Jedna část mozku mi při psaní komentáře říkala: "buď tvrdej, ta hra si dobrý hodnocení nezaslouží", ale při dávání hodnocení zase ta druhá část křičela: "ale neblbni, míň jak 50% .. zas tak hrozná hra to není .." ... :-)
@mazar1234 (07.08.2013 15:44): Do diskuzí "kdo dal víc" a "kdo byl ošklivější" se s tebou pouštět nebudu, po úporných hodinách strávených psaním stěn textu bychom se patrně dopočítali čísel ve kterých by si západ a východ neměl co vyčítat, tím spíše jak se před i za WWII choval západ ve třetím světě a pak bylo by nutné jít i do poválečné éry, kde by tzv. "západní civilizace" bez i s tzv. postmodernou sklonku 20. století (což už by bylo srovnávání nesrovnatelného když už konkurence neexistuje) získala před východem výrazný náskok. Je mi ale horko a nemám žádnou potřebu vyvracet něčí přesvědčení.
@mazar1234 (07.08.2013 15:44): Hlavně západní spojenci byli válkou zasažení mnohem méně a Sověti Němce prostě nenáviděli kvůli tomu jak se na jejich území chovali. Spousta Němců zemřela protože Sověti sami měli nedostatek jídla a prostě nebyli schopni ty zajatce živit. Nejhorší úmrtnost byla v roce 1943, kdy na tom byla sovětská ekonomika nejhůře a Němci měli tehdy v rukách nejúrodnější oblasti SSSR. Naproti tomu USA byla válkou nezasažena a měla ekonomiku v lepším stavu. Samozřejmě se Němci měli v západních zajateckých táborech mnohem lépe, ale to je důsledek více faktorů.
@RNDr. Gunár Pavel (07.08.2013 15:09): Ale no tak, zapadni spojenci boli v tomto ohlade na uplne inom leveli nez Rusaci (o fasounoch skoda hovorit samozrejme). Co sa tyka "treatmentu" zajatcov a dodrziavania "Zenevskych konvencii" (resp. dohody z roku 1929 s podobnymi zasadami). Na Japonskej fronte to bolo detto.
Urcite su u mna komunisti prakticky uplne rovnaky tyransky anticivilizovany povl ako fasouni. Mozno tak o jednu molekulu uhlika lepsi.
@mazar1234 (07.08.2013 14:58): Promiň, ale Stalingrad je v tomto ohledu výjimkou. Většina z těch asi 90 000 byla vyhladovělá a zbídačelá. Ti prostě neměli šanci přežít. Jinak v sovětském zajetí měla zemřít podle nejvyšších (německých) 1 třetina příslušníků Wehrmachtu. Nejnižší (ruské) odhady mluví o asi 14%.
@mazar1234 (07.08.2013 14:58): Němci to ratio ve velkém s přehledem dohnali a předehnali v počtu zavražděných sovětských občanů a "totální zm*di" jsou podle tvého přístupu potom ale úplně všechny státy účastnící se WWII. Já ale přístup všechno a všichni stojí za h***o neuznávám. Nacisti chtěli po válce všechny "podřadné" rasy (nejen) v Evropě po válce prohnat komínem, přičemž nic nenasvědčovalo tomu, že by po ní vyměkli a konečné řešení by si rozmysleli, naproti tomu západní a východní spojenci Evropu po válce postavili na nohy. Srovnávat Američany/Sověty/Šmouly (kapitalisty/komunisty) etc. s nacisty prostě seriózně neobstojí.
@Bedivere (07.08.2013 14:53): To je pomerne slusne vysoke cislo ked sa to tak vezme. Z celeho mnozstva zajatych nemcov zo Stalingradu sa vratilo domov tusim 5000 kusov co ma veeelmi daleko od 40%. Pravda je ze totalni zmrdi boli ako fasisti tak aj komunisti....
@Aba (07.08.2013 14:11): Jako zajatci měli na výběr mezi "pohodlím" německého pracovního tábora/koncentráku, kde se sovětskými národnostmi nezacházelo o moc lépe než s Židy a relativním komfortem služby ve wermachtu, přeběhnutí zpět ke spojencům v době, kdy už byla válka vyhraná je nevykupuje. I Dolfi chtěl "sundat Stalina" a hrdinu to z něj nedělá... Tolik mé dva centy (dvě kopějky?) k tématu. ;o)
@Aba (07.08.2013 00:12): Případ vlasovců bych raději nezmiňoval. Pro Rusy to byli jen zrádci a to oprávněně. Ano, podpořili povstání v Praze, ale to jen protože věděli, že Němci prohrají a chtěli si zachránit krk. Sám Vlasov je dneska v Rusku synonymem zrady.
@Hoonza (06.08.2013 19:12): Jako například, že skutečnou mocností co vyhrála druhou světovou válku jsou Rusové?(což je prostý historický fakt, amíky prý učí opak :O :D XD)

Tak jsem se díval a přečetl a s Rusáky souhlasím, je to propagandistická sračka a to bez pardonů. Vyzdvihovat "přehmaty" války a okrajové svinstvo a generalizovat jej je fakt svinsto. Sovětská armáda se chovala jako jakákoliv jiná armáda té doby(a amíci se jako prasata například chovali v Iráku i Afgánistánu, ale opět se to nesmí generalizovat na celou armádu)a kdybychom měli jmenovat jen zločiny Usa během druhé světové války, stačí zmínit Jen Hirošimu a Nagasaki, bombardování Berlína, nebo Plzně(kde bylo cílem zničit škodovku) To vše v době kdy válka byla prakticky vyhraná a není třeba Zmiňovat jak se zachovali k Vasilovcům, kteří osvobozovali Prahu, nebo pak k německým zajatcům, kteří se zoufale chtěli dostat do Amerického zajetí i přesto, že moc dobře věděli,co němce po těch prasárnách co dělali v Rusku čeká.

@KRoman47 (06.08.2013 18:48): Je to ale nechutná účelová propaganda, to je bohužel fakt, je taky více než možné že vychází z amerického etnocentrismu a hodnocení dějin, tam jim lejou do hlavy pěkný sračky a pak tihle lidi se snaží dělat historickou hru bez konzultací :D K tomuhle se prostě přikláním já, že tak činili z prosté nevědomosti.
@Hoonza (06.08.2013 19:12): On ale zdaleka vše z toho, co se stalo nepopírá, zpochybňuje tam do jaké míry se to stávalo a především správně poukázal na to, že na západní část Spojenců si Relic v předešlých dílech CoH ani zdaleka takto vyšlápnout nedovolil.

Přitom by nebylo vůbec těžké účelově vykreslit i americké vojáky správnou selekcí z válečných zločinů a křivd, které někteří z jejich řad spáchali jako dobytek. Na to Relic už gule neměl, tak takovouto "objektivitu" si mohou nechat od cesty (a to teď vůbec nekomentuji logické díry v příběhu a hollywoodskost některých scén).

Relic měl dvě možnosti, buď vykreslit válku jako hnus bez smyslu a východiska, kde nejsou dobří ani zlí, a tak vše negovat (pak by ale bylo ještě víc mimo hrát na strunku hrdinství), anebo se pokusit o vyvážený konstrukt toho, jak to bylo se všemi "pros´n´cons" na obou stranách konfliktu, žádná třetí cesta není, aniž by se to nedalo vnímat jako forma propagandy pro někoho či proti někomu. Se stahováním hry z prodeje nesouhlasím, ale lidé z Relicu se svou cenzurou jim nepohodlných názorů nezvládají situaci o nic lépe.
@KRoman47 (06.08.2013 18:48): Nic takového jsem nenapsal, tak to nepřekrucuj. Zkus si o historii zjistit něco víc, než ti vtloukali do hlavy ve škole a zjistíš, že spousta věcí, které ten Rus popírá, se opravdu děly.
@Hoonza (06.08.2013 17:43): A lidé dnes nejsou vůbec zblblí současnou propagandou, jak je ten náš kapitalismus nejlepší, my jsme ti správní, oni ti zlí, my nikdy nic špatného a nelidského neudělali, to jen oni. Typické názory ovcí podléhajících propagandě. Bez ní to v podstatě nejde, ale chce to vidět věci alespoň trochu kriticky a nejen přikyvovat hlavou jako nějaký osel bez vlastního rozumu.
Docela by mě zajímalo, jak by reagovali Američané na ruskou hru, která by je vyobrazila podobným způsobem. V Rusku je druhá světová válka dost citlivé téma, vždyť v ní zemřelo více jak 10% Sovětských občanů. Prakticky každá rodina někoho ztratila. Němci se na dobytém území chovali jak zvířata. Ano Rusové samozřejmě nejsou svatoušci a také mají na svědomí řadu zločinů, ale osobně je chápu. Já bych na jejich místě reagoval asi stejně. Osobně jsem však hru nehrál, takže berte některé věci co jsem napsal s určitou rezervou.
Docela mě překvapilo kolik lidí se nechalo zblbnout tím videem - jasně, něco v COH2 přehnali, ale ten Rusák je schopný popřít úplně všechno a protože to udělal docela zábavnou formou, tak to lidi žerou a šíří jeho názor... Ani Gebbels by se za takovou propagandu nemusel stydět :D
@Walome (06.08.2013 12:52): To jde i mimo rámec dělo/nedělo. To často vůbec není podstatné. I ti co řvou proti klidně uznají, že se takové věci děli, ale vadí jim něco jiného. Například interpretace takových věcí a jejich celkové podání.
Dělo, ale Rusové nejsou a nikdy nebudou schopni se na WW2 dívat objektivně