Cloud Gardens

01.09.2021
16.06.2022

Cloud Gardens je 3D pixel-artová logická záležitost od tvůrce her ze série Kingdom (2015). Hra nás zavede do post-apokalyptického světa, kde po lidstvu zůstaly jen trosky z kdysi rušných měst, železničních tratí či udržovaných zahrad a dalších. Na co však lidská ruka nesáhne již několik let, tam přebírá vládu příroda a právě oné přírodě budete vy, jako hráč, pomáhat v prosperitě.

Hra nabízí téměř stovku úrovní v různém prostředí, kde je vašim cílem sázet rozmanité druhy rostlin do opuštěných scenerií. Poté, co zasadíte semínka, se o růst staráte rozmisťováním různých předmětů v blízkém okolí, v čemž spočívá logická stránka hry. Jednotlivé předměty mají svůj daný dosah účinnosti a pro dosažení 100% kompletace úrovně je potřeba přemýšlet nad vzdáleností a rozmístěním mezi rostlinami a předměty. V "příběhovém" modu tak získáváte jako odměnu různé předměty, které lze následně využít v sandbox módu, kde máte volnost v tvorbě svého vlastního prostředí a jeho dekorace.

Provedení hry je silně relaxační a hratelnost je doprovázena ambientním soundtrackem.