Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Clay Agent

Agent Hlína

01.02.2002
52
14 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Agent Hlína, neboli Clay Agent, je svým zpracováním netradiční 2D point and click adventura, primárně určená mladším hráčům. Jak název nasvědčuje, celá hra je vytvořena z hlíny a následně nasnímána. Záměrem autorů z Ruské federace (dříve vydané Chata kocoura Leopolda alias Zvláštnosti myšího lovu nebo Legend of the North: Konung) bylo přiblížit se podobně zpracované adventuře z roku 1996, The Neverhood (kde byla ovšem použita plastelína a ne hlína). Jelikož je hra určená dětskému publiku, tak je jednoduchá a krátká, s humorem v podobě různých gagů.

Ve hře Agent Hlína se podíváte se do zhruba třiceti lokací, obrazovek, v nichž vás čekají logické i nelogické úkoly, u kterých je potřeba mít trochu fantazii a představivost. Nacházíte se v kosmické lodi, která putuje vesmírem, ovšem jak už tomu tak bývá, stane se neštěstí, Do rakety narazí malý meteorit a je zaděláno na problém. Velitel raketoplánu zrovna hrál kulečník a vinou nárazu odehrál tak nešťastně, že jedna z koulí spadla do odpadní šachty a následně i na jednu malou planetku. Ziskem a navrácením kulečníkové koule je tak pověřen agent Hlína a dobrodružství může začít.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Na jednu stranu zajímavá, avšak na druhou stranu divná hra, byť je určena převážně dětem. Hliněné, nebo možná plastelínové (už nevím) prostředí je celkem pěkné, ale řekněme si to na rovinu, jedna taková hra už tu byla a byla o mnoho lepší. Ano, myslím tu samou co ty. Bohužel, autoři zakomponovali do hry i jakýsi hnusný komiks, který zpracování kazí, lepší by bylo vytvořit nějaké animace. A také jsem se celou hru nezasmál, bylo to předvídatelné. I když dětem to možná směšné příjde. Jenže nejsem si jistý, jestli by to malé dítě dohrálo, poněvadž logický postup je místy spíše nelogický a musel jsem se mrknout do návodu. Kombinace použij papouška na spínací špendlík a dostaneš mikrovlnou troubu jsou běžné (ve hře tato kombinace není, je to přirovnání) a moc logické mi nepříjdou. Občas je také nutné předmět hledat, jelikož se v prostředí ztrácí.

Celkově vzato, hra je divná a nudná (ještě že jsem ji koupil pouze za 79Kč), dospělému hráči nemá co nabídnout. Dětem možná co nabídnout má, ale zase k tomu potřebují asistenci zkušenějšího/dospělého. Vím to z vlastní zkušenosti.

Pro: Hliněné, či plastelínové zpracování

Proti: Nudné, divné, nelogické

+8