@IceCreamYouScream (komentář): Citizen Sleeper se podobá browserové hře Fallen London (víc než Discu Elysiu). Ten se hraje podobně. Hráč má každý den k dispozici určitý počet tahů (obdoba cyklu, ale ve Fallen Londonu jde o reálný den), které se investují do spuštění herních událostí - textových příběhů (v placené verzi je tahů na jeden den k dispozici více). Hráč v průběhu hraní povyšuje statistiky, které pak dávají lepší skillchecky. Ke spuštění některých událostí je často třeba mít herní předměty (jako v CS houby atp.). Na Fallen London pak navazuje Sunless Sea a Sunless Skies. Tam už ale nejsou přímo dny/cykly (cestuje po moři, resp. obloze a jde už o plnohodnotné PC hry), je ale zachován mechanismus spouštění textových příběhů přes různé předměty).
Dvojka.

Hra, u který jsem opakovaně litoval, že nežijeme ve světě, kde by peníze vynaložený na Cyberpunk 2077 šly do produkce něčeho takovýhodle, kde autor nejenže rozumí žánru, ale je do něj s to relevantně přispět.

For [cyberpunk] to be effective, I find that it needs to draw on something about now because I don’t think that Gibson and Sterling were writing about the future. I think they were writing about the moment they were in. [Kotaku]
Hmm, dobre, ja jen abych věděl čím argumentovat až zas dojde na meče v Disco vlákně. :)
PS: nemívají běžne VN nějaký skilly jakoze adventurni ?
@Charllize (25.01.2023 22:29): Je to VN s RPG prvky. Jak Ice píše v komentu "Vždyť hry tohoto typu a kvality se dají spočítat na prstech... dvou prstů. " Je to prostě jedna z těch zvláštních her, které těžko zařadit. Já Disco nehrál, osobně mi to připomínalo trochu Pyre, ale jinak mě nenapadá nic, co by se tomu blížilo.

Mimochodem myslím, že ta hra má parádní námět na nějakou anime adaptaci. Strašně rád bych viděl příběhy z té stanice zfilmované. Případně nějaký komiks.
Tak moment, jak je to. Disco se snaží tvrdit ze je to rpg, tohle ze je to adventura/VN. Támhle na games CZ to malém vyhrálo rpg roku. Trosku pořádek do toho :)
@Fritol (25.01.2023 22:17): Jak říkáš... ale to už je hold osud indie her :) Navíc je podle mě někdy dobře, že se takovým hrám dostává spíš míň pozornosti a vývojáře nakonec neovlivňuje hlas mainstreamu, resp. ho nemusí poslouchat a cenzurovat kvůli němu sami sebe.