@Maximus (18.03.2015 11:25): Nejak jsem nemohl prijit na pro me vhodny bodovy system s ohledem na starsi tituly a tak jsem prestal bodovat uplne. Uvazuji ale, ze bych zacal znovu hodnotit, ale pouze hry, ktere jsem mel moznost zahrat v poslednich mesicich do cca jednoho roku, tedy ty, ktere si jeste jakz takz pamatuji. Jeste promyslim.

Jako klidne 5 6 bodu z deseti (resp. 50 60 bodu ze sta) by si v urcitem bodovem system hra zaslouzit mohla - adventurni pasaze jsou pomerne spatne, stealth pasaze by ve hre nemusely byt vubec a pribeh je take dost divny a nezajimavy -, ale urcite ne v tom standardu, kde se hodnoti prevazne v rozsahu 5-10, kde i prumerne hry dosahuji hodnoceni 7+.
Dobre to bylo. Ty absurdne nizka hodnoceni v recenzich jsou presne duvod, proc uz nectu recenze. Sam vim, co me bavi a nazor recenzentu je mi tak pomerne ukradeny.
Ahojky prosim o pomoc za pomocí orbů si dobyjite mec i ohnive pesti ale me se dobije jen mec i kdyz mam oboje vycerpane vzdy se mi dobyje jen mec :( nevite cim by to mohlo byt??
Muze mi tu nekdo rict jestli ma smysl se zabejvat pribehem ? =Prekladat si to, a nebo mam jen hrat ? : )
@Pajas (20.03.2014 16:45): ano to je prave to jak sem psal ze je dost mozne ze Shift nebude fungovat :D mosis si to jedine prenastavit treba na leve ctrl abys mohl pokracovat dal :D

proste FAIL jak prase :D
@IRONHIDE (20.03.2014 16:33): Má to snad být levý Shift, ale ten nereaguje. Jsem v tutorialu a nápověda říká, že na blokování mám použít LT, ale nefunguje v tu chvíli vůbec nic! Mám NAŠTĚSTÍ jen demo, ale začíná mi úplně stačit. :-X
@Pajas (20.03.2014 16:14): kdyz zmacknes F1 tak ti naskoci ta trapna tabulka co co znamena ale mam pocit ze to je zrovna Blokovan ale je dost mozne ze ti tlacitko Shift na blokovani nebude fungovat :D a kdyz ne tak je to vytahnuti toho meča takze pootoc kolckem na mysi ani korunu bych jim nedal
Prozraďte mi prosím, co znamená klávesa LT. Vyzkoušel jsem celou klávesnici a nic.
Vyjma několika málo zbytečně frustrujících částí a toho poněkud slabšího ukončení to byla naprostá paráda.
uplna neschopnost prepsat tlacitka na klavesove Shift ani nefunguje aspon sem usetril litr
@SilentWolf (26.02.2014 20:02):

1. To mě naopak příjde mnohem písí vlídnější.
2. Taky taky.
3. Tak, Gabe nebyl bůhvíjakej charismoš ani v jedničce
4. Třeba to příjde. Jako console exclusive DLC trololol........>_>
5. Mě Trevor zní v tomto settingu pořád líp, než třeba ten Simon.

Plus mínus 5 hodin mám odehraných a čím dál víc mi na pysku roste blažený úsměv. Oproti jedničce je to vylepšení na všech frontách. Akorát ty iksboxácký ikony by fakt chtělo vyšoupnout. A levej šift je přinejmenším v mý kopii buglej, musel jsem blok nastavit na jinou klávesu. :'C
Pár postřehů

1. Ovládání snad ještě prstolomnější než u jedničky, hodně hádám co zmáčknout
2. Líbí se mi minimapa, v jedničce když jsem viděl 2 cesty a vybral si tu která nevypadala jako hlavní abych mohl prozkoumávat a ona to byla hlavní, cutscéna a konec.. tak mě to naštvalo. Tady k tomu snad nebude docházet.
3. Obličej Draculy je divný, myslel jsem že s tou grafikou to ani jinak nejde, ale Zobek je naopak skvělý tak nevím, nepřijde mi dost charismatický na hlavního hrdinu.
4. Příběh je trochu divně podaný, v podstatě udělají úvodní video které popisuje věci které se staly mezi jedničkou a dvojkou ale ty věci by vydaly tak na 2 nové hry.. něco jako vidět star wars epizodu 1, pak 2 minutové vysvětlovací video a pak se dívat na epizodu 4. To není klad ani zápor. Prostě mi to přišlo divné takový skok a bylo řečeno až moc zajímavých věcí v tom videu, které bych si klidně zahrál a na děj dvojky počkal až po nich.
5. Proč je k čertu mezi takovými 'cool' a fantasy jmény postava Trevor O.o
Ty třistašedesátkový ikony jsou dobře anální. Při tutorialu to ani tak moc neva, ale když při květéčku místo pravýho tlačítka na myši na člověka při finišování bosse vybafne velkej žlutej ypsilon...nechtěl jsem, ale QTE teda nakonec fakt ruším, zapamatovávat si který čudlo je který se mi fakt nechce. :/

Jinak je to zatím lahůdka.
@Red (13.02.2014 08:42): Simon zabil ve starých Castlevaniích několikrát Drákulu a až ve verzích na PS1 se vyskytuje postava Drakula(nehrajeme za Belmonta ale za samostatnýho Drakulu). Všechny příběhy až na Lords of shadows jsou prakticky uzavřený, hlavně je málo vyloženě pokračováních, většina dílů jsou sequely nebo prequely. Tohle že Simon je Drákula je novinka. A nedovolím si tvrdit jak se s příběhem poprali tvůrci ale co jsem tak nějak slyšel tak by to mělo být že BElmont se zřekl svýho poslání po tom co nějak viděl ty mrtvý co měl okolo sebe a hlavně svojí ženu a tak se stal nějak zlej a díky tomu se stal upír. Lehce vykreslený to je v DLC. Nicméně pokud tahle hra bude mít tak parádní soundtrack jako jednička neváhám, nějak jsem do jedničky nechtěl protože původní díly jsou pro mě klasika a mám je dost rád ale nakonec bylo milé překvapení.
@Fg (13.02.2014 01:20): Přiznám se že jsem první díl nehrál (bohužel), nicméně na wikipedii se píše, že v Lords of Shadow 1 na konci musí Gabriel Belmont zabít jednoho démona, no a tím že ho zabije tak na Gabriela přejde jeho démonická moc. A to ho co jsem tak pochopil změnilo v tom "lidském" světě na upíra.
@RNDr. Gunár Pavel (12.02.2014 19:00): tak uz to tam je delší dobu jen ne pod demama, což je divné ...

Btw jaktoze je drakula? Kousl ho upír? A kde sehnal tu haciendu? Ja jedničku ukončil někdy ve 3/4, muže mi ten příběh někdo přiblížit? Díky
V jedničce jsem se zasekl u nějakého otočného kola. Gabriel ho pustí, časem najdu návod jak to udělat, asi bug nějaký. Ale myslím si že to spíš dohraju jako rest, až po dvojce. Tak se tedy chci zeptat- Gabriel z 1 vs Gabriel/Drákula z 2. To je nějaký super mega twist na konci jedničky co? "Luku, jsem tvůj otec!" Nic hlubšího v tom hledat nemám?
@HolyMeatball (12.02.2014 01:27): Fakt, ze prvni dil mel mizerne demo (obsahovalo nejhorsi pasaz ze hry). Tohle mi ale neprislo o moc lespi. Kazdopadne nepochybuji, ze pujde o dobrou hru, stejne jako byl prvni dil. Optimalizace je vyborna. S QTE jsem v prvnim dile nemel problem, jsou totiz takove nenasilne - nemusis tisknou konkretni tlacitka a mas vetsinou dost casu na pripravu.

offtopic: Koukal jsem, zda nemaji predobjednavku na Greenmangaming a zjistil, ze nemaji a predevsim, ze zmenili obchodni politiku a uz u nas prodavaji za eura. Coz jinak receno znamena, ze se tam uz nevyplati nakupovat.
Tak, na steamu už je demo. Narozdíl od dema k prvnímu dílu, které mě akorát tak odradilo, tohle mě neskutečně vyrajcovalo. Delikátní atmoška, VOLNÁ KAMERA (s vyjímkou jistých částí ofc), optimalizace opět dokonalá. A v nastavení jsem si všiml možnosti vypnutí QTE. Kurde já se těším.
No a po Castlevanii (momentalne sa s touto značkou lučia) by mohli spravit pokracovanie Severance: Blade Of Darkness :)