Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Carmageddon II: Carpocalypse Now

30.11.1998
79
161 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Rok po vydání úspěšné "závodní" hry Carmageddon vychází druhý díl s podtitulem Carpocalypse Now, který s sebou přináší ještě více krve a brutality. Herní princip zůstal v podstatě stejný. Opět je vaším primárním cílem zničit ostatní jezdce a to co pokud možno nejtvrdším způsobem. Pomoci vám v tom může spousta nových zbraní a utilit, schovávajících se v bedničkách ukrytých všemožně po mapě. Vyhrát můžete ale i typicky závodně, kdy projíždíte vyznačené checkpointy podle pořadí, nebo vyvražděním všeho živého na mapě.

Hra oplývá na svoji dobu perfektní grafikou a výborným modelem poškození aut. Jako hudební doprovod k vašemu krvavému řádění byly zapůjčeny nahrávky od skupin Iron Maiden a Sentience, které skvěle dotvářejí brutální atmosféru celé hry. Hra je rozdělena do několika aktů, obsahujících tři typické tratě a jednu misi, ve které máte zadaný speciální úkol a pouze omezený časový limit. V každém aktu se objevují nové tratě a protivníci, jejichž zdemolovaná auta si můžete za jistý peněžní obnos po skončení závodu koupit.

Hra měla kvůli své brutalitě problémy s vydáním v některých zemích, a proto byli lidští chodci v některých státech vyměněni za zombíky a krev za jakousi zelenou hmotu. České republiky se toto omezení naštěstí nedotklo.

V roce 2000 se série dočkala třetího dílu.


Poslední diskuzní příspěvek

Dlouhé roky jsem měla Carmageddon v paměti, ale postupně jsem tomu přestávala věřit, jelikož se mi nějak nezdálo, že by mi rodiče do mé složky se hrami, povětšinou mírumilovnými nebo různými demoverzemi, dali rovněž toto dílo... A skutečně, není to falešná vzpomínka, opravdu jsem C2 jako malá hrála, dle souborů v pěti letech. Nebudu lhát, musela jsem se hned zeptat, co je k tomu vedlo nebo jak se to přesně stalo, ale nějak na to rodičové sami neznají odpověď a ani si tento titul nevybavují, že bych jej hrála, na rozdíl od jiných. Vskutku zvláštní, ale já si nicméně nestěžuju, nějak si nemyslím, že by mě to zkazilo či narušilo, naopak mě to o pár let později asi připravilo na to GTA:VC, heh... Ten disk se starými hrami jsem měla prohrabat už dávno, tady jsou neskutečné klenoty :D

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Strašně zábavná hra. Velký výběr aut, možnost editace hry v poznámkovém bloku, různorodé a rozlehlé lokace. Jediné co mi opravdu vadilo byly skřeky masakrovaných lidí. ÁÁÁ AAA, jak nějaké zasrané vrány. Lokace na horách neměla chybu! V jaké závodní hře mužete jet v bobové dráze, nebo skákat jako Janda z můstku. Další zápor byla jízda pod vodou. To se nedalo nazvat jízdou. Většinou jsem přejížděl mise tak že jsem zničil všechny soupeře. Ale jakmile jsem získal mapu, na které se ukazujou lidi, začal masakr a já jsem zabil všechno živé v levelu.

Pro: Makabrózní velkolepá masakrace všeho živého i neživého!

Proti: Skřeky lidí

+10
  • PC 90
První díl nasadil laťku zatraceně vysoko. Ale dalo se odolat dvojce, na kterou jsem viděl dodnes nezapomenutelnou reklamu se slovy - "Víte, kolik krve má slon?"

Ale začnu opět kritikou. Dvojka kráčí dál s několika inovacemi, ale ne vždy k lepšímu. Zaprvé to je rozdělení na kapitoly (což by nevadilo), ale každá obsahuje misi, které se prostě musí dojet pro další postup a ty jsou skoro ve všech případech neskutečně otravné (a to by vadilo). Závod na 3 kola bez jediného človíčka? Dejme tomu. Likvidace satelitů na střechách docela ušla nebo likvidace obřího náklaďáku v zábavním parku byla dost adrenalin. Ale jinak to byly spíše frustrující kousky - hlavně mise na letišti, kdy jste se museli v šibeničním limitu trefit do řídící věže - tu jsem nenáviděl tak, že jsem se snížil k cheatu.

Dále upgrady auta. Nestačí jen kredity, ale musíte na vylepšení mít i sloty a ty se zatraceně těžko hledaly. Takže nebyla výjimkou situace, že jsem měl nastřádáno půl milionu, ale nové sloty nikde. V dnešní době už by mi nevadilo se courat po mapě a hledat každý kout, ale tenkrát mě to dost otravovalo. Navíc volné sloty byly ve většině případů na skoro nedostupných místech, takže i když jsem je našel, ještě dalo dost práce s k nim vůbec nějak dostat.

Ale když pominu toto, tak vším ostatním se hra blížila k dokonalosti. Mapy obrovské se spoustou míst k vyblbnutí, jet se dá skoro kamkoliv. Stejně jako v jedničce 3 varianty výhry závodu (vždy jsem preferoval likvidaci všech soupeřů). Krásně šílené dočasné bonusy. A dodnes jeden z nejlepších modelů poškození. Taky se vám někdy povedlo auto rozpůlit, ale protože v té půlce zůstal motor, tak ono pořád jelo? :-)

Graficky to sice bylo early polygon 3D a hra nevypadala nijak zázračně, ale paní hratelnost to bohatě vynahradila. Auta soupeřů ohnutá do pravého úhlu a stále se snažící vás zlikvidovat, to prostě mělo svoje kouzlo. Nebo ten pocit, když jsem sebral electro bastard ray a rozpálil to do oblastí, kde bylo hodně lidiček. Bzzzzzz... :-)

Druhý Carmageddon sice po vizuální stránce trochu zestárl, ale v zábavnosti je pořád v těch krásných pubertálních telecích letech.

Pro: skvělé mapy, model poškození, skoro nekonečná zábavnost

Proti: otravné mise, sloty na upgrady

+10
  • PC 85
Carma 2 mne dostala ještě víc než jednička. Prostředí a vozidla vypadají lépe, i když lidi naopak vypadali podle mne lépe možná ve spritech v jedničce, přeci jen rok 1997 a grafické akcelerátory dokázaly, jak tu bylo trefně vystiženo, vykreslit spíše krabice od mlíka. Ale létající údy to napravily. :-)

Úkoly po třech závodech dokázaly rozbít jednotvárnost závodů, množství vozidel, které můžete vymlátit ze soupeřů zaručí různorodost ke zkoušení řidičských dovedností...

A opět ta zábava při vymlacování duší soupeřů je těžko překonatelná. Ale trochu mi chyběl závodník/závodnice koukající na mne za jízdy z monitoru :-)

Pro: Grafika (na svou dobu), zábava, neotřelost.

+7
  • PC 85
Nemám rád preteky áut. Nemám rád autá. Lenže táto hra ponúka možnosť dokončiť level aj pozabíjaním všetkých ľudí a takáto možnosť sa neodmieta (v každej mape sú ich stovky, čiže je čo robiť). Bez najnovších patchov by som to ale nehral.

Pro: Možnosť vypnúť zvieratá v hre.

Proti: Nezmyselná gravitácia a s ním spojená ovládateľnosť auta.

+2 +3 −1