@Tarhiel (11.02.2022 04:45): Vždyť ano, některé kapely jsem vyřešil, některé jsem našel v návodu, ale pak jsem se stejně zasekl :-( Ale ještě to zkusím. Kolikrát se stává, že člověk zatuhne hned na začátku v prvních pár obrazovkách, ale pak už to jde jak po másle.
@boovol (11.02.2022 03:20): Ak myslíš tú tajničku na začiatku, tak tá je legendárne povinná :)

Odpoveď viem naspamäť, ale, úprimne - pozri si na nete odpovede na tie hádanky, zvyšok hry už je zábavný.

Z hľadiska dnešnej doby, užívateľskej prívetivosti a vôbec nadčasovosti (mnohé z tých odpovedí nemáš šancu poznať, ak si nevyrastal v 80./90.kach + nepoznáš americký kontext) je to "zhůvěřilost," takže toto by som kľudne vyhľadal a daľej pokračoval už normálne.
Hrál jsem snad všechny moderní adventury od Legendu + parserový Eric the Unready (fakt jedna z nejvtipnějších věcí vůbec), ale u Callahana jsem se navzdory několika pokusům vždycky zasekl někde na začátku. Nemáte nějaký hint, jak tu hru pořádně rozjet? Do návodu se už nechci dívat, pomohl jsem si jen u toho šíleného puzzlu s názvy kapel. Btw, je to povinný, nebo jen volitelný puzzle? Protože je to dost šílenost.
@Richmond (15.02.2018 17:55): Klasicky sympatický abadonware a komunity! GOG to vše jen kazí. Ale tedy připadně i krabičku, u CCS bych ji uvítal, ale tedy ne natolik, abych ji objednával ze zahraničí.

Stonekeep hádám byl problémový, jako by třeba bylo i John Saul's Blackstone Chronicles: An Adventure in Terror (u toho očekávám, že se nikdy na GOGu neobjeví). Ale podle mě s kvalitou DOSBoxu a dalších dokumentací všude na webu by mělo jít o poměrně snadný proces.
@90210 (15.02.2018 13:31): Podle mě nastavení GOG balíčku musí být několik kliků a na prodeje u starších her snad ani koukat nemusí. Na druhou stranu já jsem rád, že CCS není na GOGu a jeho zahrání vyžaduje trochu hráčovi aktivity a ne jen primitivní zaplacení pár euro.

A máš pravdu, ale na DH to doporučuji lidem, kterí to ocení (jako je právě Solidor).
@Richmond (13.02.2018 12:11): Mozna podle prodeju Death Gate. Ja to hral z baliku na Oldgames.sk.

@Drolin (12.02.2018 23:30): Ono je to tezky, protoze CSS je pro nasince hardcore. Clovek, ktery se neorientuje ve stary americky popkulture tam pulku veci nepochyti a samozrejmosti je dokonala anglictina, bez ni to taky nema smysl hrat. Neni to hra pro kazdyho, kdyz to budes ostatnim cpat ze je to bomba, tak to muze byt spis kontraproduktivni. Ja znal jen Andrewovu recenzi ve Score, kde tomu dal 8/10 a necekal jsem, ze to bude takova bomba, ale casual hraci adventur at hrajou radeji casual adventury.
@90210 (12.02.2018 23:15): Ale zase 16 lidí to má v "chci si zahrát", což je na adventuru z 1997 asi rekord :)). Snažím se CCS propagovat jak to jde.

A GodOfTheSick to ani nehrál. Takže šest lidí.
@Drolin (12.02.2018 09:44): Je smutny, ze se tyto hre nedostalo uznani ani zpetne a nakonec ma mozna kvuli puvodnimu Score a jejich adorovani adventur od Legend Entertainment nejvic fanousku u nas. Zadnej Gog, nic. Hral jsem to podle hodnoceni pred 10-ti lety jako druhej na DH a od ty doby to hodnotilo 5 lidi, coz je bida.
Callahan's Crosstime Saloon ve žlutých číslech :O

Někdo by měl urychleně napravit a CCS si zahrát. Moc lepších adventur neexistuje.
Dohráno, zábava od začátku do konce. Každý rozhovor byl povedený a hudba se dokonale hodila. Zvláštní, originální a hlavně vtipné. Doplňovácí hádanky bych bez návodu určitě nedal. Doporučuji každému, kdo se nezalekne občas složitější angličtiny.