@khudman (08.05.2021 13:15): tuhle hru stejně jako předchůdce, tedy sérii Sudden Strike, mám v hledáčku už dlouho. Jen si pamatuji ze SS1 že ta hra je pekelně obtížná. Takový Dark Souls mezi válečnými RTS. :)
@khudman (08.05.2021 19:49): Kursk je opravdu strašně obtížný, proti tomu je základní hra v podstatě rajská zahrada. Já dojel po základní hře Burning Horizon a pak Rolling Thunder (v tomto pořadí). Ty byly fajn. Pak jsem si stáhl ty bonusový kampaně Grey Tigers, 9th Panzer a Eagles (Německo), Budapest Medal (SSSR - velice krátká kampaň), a tím jsem v podstatě skončil. Kursk už byl na mě moc a ten jsem nedokončil. To už prostě nešlo..
@veselykralicek (08.05.2021 16:01): Já se musím přiznat, že jsem jí zkusil poprvé celkem nedávno. Mam za sebou druhou kampan a ted jedu USA. Že je hra těžká jako prase jsem tušil, ale že bude hratelnost i dneska taková závislost jsem nečekal. Grafika je podle mě super :D fakt se mi to líbí.... má to svoje "kouzlo".

Chci se zeptat, až dojedu amíky, jaký datadisk bych měl zkusit jako první? Upřímně furt koukám po Kursku, ale slyšel jsem něco o šílený obtížnosti :D

edit. Vlastně momentálně nehraju nic jiného :-)
Tak problém se zásobováním jsem "vyřešil"...celou dobu jsem byl přesvědčenej, že munici má doplňovat supply truck a najednou koukám, že mi to obcházejí kluci z obyč.heavy trucku, kterej, jsem myslel, je jen na převoz vojáků a kanónů :)

To sekání ale bohužel pořád pokračuje :(
Čus, rozehrál jsem Blitzkrieg...zatím jedu za kampaň za amíky, ale mám dva problémy:
1.) Extrémně pomalý nahrávání uložených her, to samý (ne tak hrozný) s ukládáním. Nahrát hru trvá třeba 60s, zatímco se během toho zasekne zvuk jak deska a trhá to uši. Je to fakt neuvěřitelně otravný. Netušíte co s tím? Nějak jsem to nikde nenašel...
2.) Pak se mi nadaří doplňovat munici. Mám jeden Matador support truck, kterej by měl distribuovat munici, ale nic se neděje. Sklady mám na mapě asi 3. Už mi polovina jednotek křičí, že dochází střelivo a ty blbci jen čumí. Když na ně kliknu, tak u sebe nemají žádné "secondary ammo", ale oni nerozdávají ani to "primary", nechápu. Když mám poškozenej tank, tak to opraví, to jo, ale jinak nic :/
@MartinezZ (21.11.2014 18:36): Asi jsem divný, ale mně příjde, že graficky vypadala jednička líp. Trojka na mě vizuálně působí tak nějak komiksově - nevím, jestli je to účel nebo prostě mají neschopné grafiky, kteří ze všeho dělají nevědomky karikatury
Hru jsem si po dlouhé době rozehrál znovu. Už jsem zapomněl, jak ultra-dlouhé jsou jednotlivé kampaně. Po skutečně dlouhé době (projíždím boční mise, dokud si neupgraduju všechny dostupné jednotky :) jsem po skončení mise viděl závěrečné titulky a už už jsem si oddychl, načež jsem si vzpomněl, že to byla teprve spojenecká kampaň. Teď ještě Němci a Sověti :-o
(Poznámky pro komentář: Ultra-délka, nutnost myslet, dlouhé rozlehlé historické mise, neovladatelné trucky, blbě rozeznatelný špatný terén, malé rozlišení a úpravy, nelze operativně ovládat letouny, vyýsadkáři v řeše nebo za hracím polem)
Bodkin - Nikdy nehraju na obtížnost nižší než střední, to bych nepovažovala za plnohodnotné dohrání.
Herní mechanismy nejsou nijak zapeklité, ale je to prostě šíleně těžký. A já nevím co dělám špatně. Teď jsem třeba v misi, kde mám nejdřív dobýt vesnici a pak zničit kolonu tanků. Mám k dispozici jen tři tanky, asi 50 pěšáků a snipera. Když do vesnice pošlu tanky, tak když budu mít hodně štěstí a nezničí mi žádnej obrněná vozidla, co tam jsou, tak mi je dřív nebo později zničí minometčíci, schovaní na náměstí. Vjet přímo na náměstí je šílenost, protože dostanu spršku granátu od vojáků v budovách a s pěchotou taky zaútočit nemůžu, protože mají kulomety. Můj nejlepší výsledek byl, když mi zbyl jeden tank a asi 20 vojáků, s tím ale nezničím tu kolonu.
Pustit si to na easy než si zvykneš. Já, strategický looser, jsem s tím moc problémů neměl.
Těžko radit něco konkrétního, nevzpomínám si, že by tam byly nějaký zapeklitý herní mechanismy. Je to vcelku standardní přímočará strategie...
Může mi, prosím, někdo poradit jak se to hraje? Už v těch prvních nejlehčích misích mám strašné problémy, protože o celou armádu přijdu už při prvním střetu s nepřítelem
Navštěvuje-li DH fanda této hry a má čas kolem 19:00,je možné se domluvit na mp řežbě.Jsme 3 a potřebovali bychom čtvrtého.
TS máme,jedinou podmínkou je věk 20+