Blackwood Crossing

04.04.2017
05.04.2017

Scarlett se trochu zmatená probouzí se svým neposedným bratrem Finnem v prazvláštním vlaku, do kterého ale určitě nenastupovali. Ničemu nepřidá ani fakt, že jsou spolucestujícími různé podivné bytosti a lidé z jejich minulosti. Když však Scarlett postupně rozplétá záhady tohoto vlaku, uvědomuje si, že musí přehodnotit svůj vztah k bratrovi. Sirotci a sourozenci, Scarlett a Finn, k sobě měli kvůli nešťastnému osudu vždy blízko. Starší teenagerka Scarlett však čím dál víc pociťuje, že jak dospívá, začíná se svému bratru vzdalovat.

Jedná se o 3D adventuru, která svým detailním zpracováním dá vzpomenout na animované filmy od Disney, či Pixaru. Přestože na vás ve hře čeká řada miniher a logických puzzlů, zaměřuje se hra především na děj a jeho vyprávění.

Blackwood hra kde se ocitáme v kůži mladé dívky Scarlett a snažíme rozplést jak složité vztahy jsou s mladším bratrem, jak to bylo s celou rodinnou a proč jsme ve vlaku s podivnými postavami v maskách zvířat.

Ona celá příběhová zápletka není špatně napsaná, působí normálně a uvěřitelně, že se takové věci dějí ale problém je, že o mnoho více toho hra nenabídne než právě odvyprávění příběhu jen s minimální herní interakcí. Hráč občas dostane úkol něco přinést, vzít či udělat jinak je většině případů uzavřený v malých prostorách kde si může tak akorát prohlédnout některé předměty, či hledat sběratelské plakáty a králíky.

Ke konci hry se sice dostává do oblasti které jsou otevřenější a kde řeší jak správně vyřešit sled určitých událostí, přesto to je na dobu hry která má něco přes 2 hodiny málo. Graficky jsem někde četl trefné přirovnání k animákům od Pixaru, což by možná bylo i ve finále lepší to vidět jako nějaký kratší nezávislý film než hru.

Myšlenka autorů je sice zajímavá ale nedokáže zastínit, že zde chybí prvky hratelnosti.