Blackberry Honey

24.10.2017

Do rezidence Bly přijíždí nová služebná – Lorina Waugh. Lori je pohledná devatenáctiletá dívka pocházející z nuzných poměrů. Původně se "služebničením" živit nechtěla, žel bohu okolnosti tomu chtěly jinak. Aby Lorinina matka a tři sestry neskončily v chudobinci, musí brát hůře placené a nejisté přivýdělky, v nichž zná jen otročinu a pohlavky.

V panství Bly není situace o nic lepší. Pracovním kolektivem, sestávajícím z Isobel, Pauline, Ady, Effie a Lieselotte, je Lori přijata vlažně a bez zvláštního ohlasu. Byť svou práci odvádí svědomitě a řádně, její kolegyně jí náklonnost projevují pouze tehdy, když se jim to hodí. Připadá si jako černá ovce. Nemá nikoho, komu by se mohla svěřit, o koho by se mohla opřít. Veškeré zlomyslnosti trpělivě snáší a nikomu si nestěžuje, doufá, že bude odměněna za svoji pokoru a dobrotu. Věří, že o utlačovatele se postará sám osud.

Čas plyne a nepředstavitelná dřina začíná Lori vysilovat. Zvažuje, že odejde. Jenomže, život je věc nevyzpytatelná, mnohdy nám do cesty přivane setkání, na něž jsme nebyli připraveni. Lori se jednoho dne shodou (ne)šťastných náhod ocitne v přítomnosti vrchní hospodyně Taohuy (Tillie). Zpočátku na sebe obě plivou jedovaté sliny. Nemohou se navzájem vystát. Nepřátelská atmosféra však netrvá dlouho. Jejich nevraživost brzy otupí záplava (po)citů a intenzivní milostná vášeň, o jejíž síle neměly jaktěživy ani tušení.

Blackberry Honey spadá do kategorie kinetických vizuálních novel s lesbickou tématikou (yuri/shoujo ai) – děj nelze nijak ovlivnit.