Ten pocit když to rozehrajete a řeknete si "Ta hudba je fakt skvělá" a pak v každém komentáři je v mínusu :(
s tím dabingem bych souhlasil, je opravdu dobře provedený... dodnes mi v uších zní "Dóóóberman?" :)
@Matthias (15.08.2013 20:16): Doporucil bych ti rozehrat to treba pod SCUMMem, nebo v nejaky jiny verzi, kazdopadne ale s dabingem. Bez nej bych se to vubec neobtezoval hrat. Ne ze by byl tak uzasnej, ale dabing alespon u me dela hodne z celkovyho pocitu ze hry.
našel jsem to v Manuálu pro Amiga verzi (wtf?) na jedné straně je seznam kódu, které tam musím zadat a funguje to... no, divné, ale aspoň jsem to vyřešil :D
To je zvláštní. Našel jsem terminál, přiložil jsem k němu kartu a dal jsem čtyřku pro security acces a chce to po mně nějaký kód (security check - block code). Koukal jsem na youtube walktrough videa a nikde se tam tohle hráčum neobjevuje, divné :)
Tak Michael Land je klasik a hudba je tam výborná. Mám to rozohrané, ale už som to asi týždeň nezapol, zatiaľ som tam nahral asi dve hodiny a jediné, čo mi prišlo zatiaľ ako mínus bolo, že sa mi zrazu otvoril prístup k strašne veľa lokáciam a tým pádom sa ťažšie sústredí na postup a riešenie jednotlivých problémov.
Tulareanus: Pravda, to srovnání s grafikou The Dig není tak daleko, ale ve spojení s tímto to hned stoupne na kvalitě celkového dojmu. Vlastně ty nyní The Dig hraješ, že?
Tak tú hudbu fakt netuším kto a prečo robil, lebo znela ako z nejakej detskej rádoby vtipnej arkády. :D Ja som tú atmosféru vnímal predovšetkým prostredníctvom grafiky (to hrdzavé mesto a rozklad mi neviem prečo pripomína The Dig) a dialógy mi prišlo ok, možno aj preto, že som si začal všímať v poslednej dobe (a začalo mi to vadiť), že vo filmoch i hrách častokrát rozprávajú strašne suverénne dosť zložité vety/myšlienky, bez nejakej pauzy, zamyslenia, pomýlenia a zaváhania a potom to pôsobí priveľmi napísane/naučene. A tu bolo napr. fajn to, že buď bola postava naivná alebo sa tam kecy dosť "farbili" na základe toho z akej spoločenskej vrstvy je tá postava a podobne (+ ma potešil autentický prízvuk postáv), čiže v tomto mi to prišlo ok.
Tulareanus: Ok, mě ale z nějakého důvodu dialogy Revolutionů (BS a Beneath) vůbec nesedí - humor bych do tohoto tématického zasazení vůbec nepoužíval (ten samý problém mám s Texem, ač je to mimo toho výborná série). A ta kvalita byla zmíněna, protože zrovna hraji CCS a nedalo mi to, abych nepřímo neupozornil, že v tom je Legend (a podle mě i Sierra - Conquest, QFG a GK) zdaleka jinde.

No a atmosféru dokonale pokazila hudba. Jak píšeš, byla otravná a nepadnoucí.
Drolin: Podľa mňa medzi dialógmi u Revolutionu, LucasArts a Sierry nejaký veľký rozdiel nie je a ak hej, tak nie kvalitatívny ale v tom, na čo je to zamerané (Sam & Max naruby prevrátené popkultúrne odkazy, QFG ironické narážky na rôzne fantasy/fairy-tale/mýtické záležitosti, atď.. a práve u Revolutionu považujem dialógy za silnú stránku, spoločne s atmosférou.
It is done. Tak som zistil, že v tej verzii čo som hral predtým a nefungovalo tam celé intro bol asi nejaký bug, pretože tam mi nejak hra znemožňovala na tom termináli aktivovať phoenix clearance (resp. vôbec to po návšteve VR nebolo v možnostiach), zatiaľ čo v tej GOG verzii to bolo úplne v pohode. Vôbec som inak nečakal, že tá hra bude až tak komorná a krátka. Tak a už mi od Revolutionu ostáva zahrať len In Cold Blood a ten staronový prvý Broken Sword. :)
No ja som to mal rovno so zabudovaným dosboxom, či ako to bolo a keď som to začal hrať, tak som nemal prístup na net.
Jedi - no vidis. Ale nechapem preco nepouzivas ScummVM! (ta GOG verzia na nom bezi, myslim) usetril by si kopu problemov :) A vyzera to tak, ze najblizsia verzia uz bude podporovat aj sierracke VGA adventurky, co by bola bombova ulava!
Tak v tej GOG verzii mi to už ide bez problémov včetne intra, dokonca to má aj dabing, pričom tá DJoldgames verzia mala len titulky. Jediná škoda je, že to má nejak inak spravený systém súborov a nejdú mi importovať savy, takže to musím hrať odznova, ale nevadí.
Mal som verziu z DJoldgames.sk, práve inštalujem tú z GOG.com, tak uvidím, či to pôjde už ako hodinky (GOG som musel rýchlo zatvoriť, lebo niektoré tie tituly človeka podvedome nútia obchytkávať peňaženku).
Ve Scummu by opravdu neměl být problém to rozjet i s intrem. Však Beneath a Steel Sky, respektive Revolution Soft je se Scummem natolik spřízněn, že se dá hra stáhnout i ze scummího webu. Přinejhoršim se na intro koukneš do místní galerie :)
Jedi - po intre skoncis rovno v tovarni (alebo co to bolo). Myslim, ze intro zacina rozpravat nejaky dedo, potom nasleduje pasaz s vrtulnikom a potom uz samotna hra.
Ehm, nikde tam nie je napísané, že to je súčasť intra, ale, že je to súčasť príbehu. Flashbacky a dozvedanie sa minulosti v budúcnosti sú bežné rozprávačské postupy - in medias res.
No proste padne vrtuľník, ja z neho utečiem, strieľajú po mne, vbehnem do akejsi továrne a už hrám. Chýba mi tam niečo?
Nedávno som túto hru rozohral a zaujímalo by ma, či hra začína tým, ako hlavná postava letí vo vrtulníku, ktorý havaruje v Union City a on uniká strážam, alebo bolo ešte niečo predtým a v hre mi to nezobrazilo.
Kdyby náhodou někdo nevěděl, tak hra je (zdarma) k dispozici mimo jiné i na GOG.com, kde k ní dostanete několik vpravdě krásných wallpaperů ve vysokém rozlišení.