@Greg (13.10.2016 13:59): To snad nemyslí vážně, jak tam mlátí tou pažbou do tanku :D.. To už je vrchol všeho.. Pokud byl v depresi, že mu tank zabil kámoše, tak nic proti, ale jako...

@Gordon (13.10.2016 14:13): To nevíš budeš moc nandat na holuba výstroj a budeš bombardovat zákopy. V dalším dlc si budeš moc vybrat barvu výstroje a změnu výstroje. Dokonce si najmeš myší kamarády, kteří budou mít sniperky a budou odstřelovat ze vzduchu.
@Gordon (07.10.2016 23:48): Černoští vojáci na straně Německa jsou snad jenom v multiplayeru ne? A tam je možné si skin měnit. Navíc minimálně v Africe Němci měli černošské jednotky (Askari).
@pavouk2 (08.10.2016 00:26): Nebylo to objasnění i v tom dokumentu? tedy jestli myslíš ten co já (World Wars) tak tam je právě ztvárněnej hrozně fanaticky a zkaženě (jen v tom hubeným obličeji) a právě takhle přesně jsem si to představil... :D (ještě by si v duchu říkal: Však já vím co s vámi v budoucnu udělám! :D)

Jinak ten knírek si původně přece ustřihal kvůli plynnovým ůtokům, tak aby mu těsnila maska ne? A pak už si to tak nechal...
@Gordon (08.10.2016 00:21): Jsem si právě představil jeden takovej hranej dokument na kterej jsem koukal kde takhle bojoval v zákopech a ted si předtavit tu partu negrů no je to směšný:-D . Jinak jestli někdo neví proč má takovej knírek jakej má tak vám to objasní ve filmu
Už je tady zas / Er ist wieder da (2015)
No myslel jsem si to už předtím, že je to hlavně kvuli rasové ,,vyváženosti,, jen mě zajímal váš názor a jsem rád, že nejsem jedinej komu to vadí. Ale pokud budu střílet čený němce tak nevím nevím :-) ldyž si představím takového Hitlera jak svačí v zákopu vedle party hnědých pánů :D
Myslím. že EA jde hlavně o to - víc black = větší tržby, aneb opisování od filmového průmyslu, kde film s rozpočtem 1,5 mil doláčů utží jen z Ameriky 150-190 mega, protože je to o černým knězi, který má homosexuální choutky, to trochu přeháním, ale v jádru je to pravda, protože zaujmou jak černochy, křesťany + další menšiny které se na to v kontextu nabalí.
@Cobot (07.10.2016 18:43): Jo hnědáci i bojovali po boku frantíků ;) ( těm se to, ale moc nelíbilo) na konci války. A jinak ano letka je druhá světová..
Dokážeš si představit, že by byl film zachraňte vojína ryana a on by to byl černoch ? :D Nebo dokonce Vietnamec ? :D
Jako mně ve filmu moc nevadí, ale jde mi o tu pointu :D
@SimonEndt (07.10.2016 18:02): O to tu ale přeci vůbec nejde.

Jde o to, aspoň pro mě, že motivace vydavatele tohle udělat pramení jen z toho, aby byl politicky korektní, aby neurazil nějaké etnikum. V první světové válce černoší na území Evropy asi bojovali. Tuším, že byla dokonce i nějaká letka i když to si možná pletu s tou druhou válkou. Každopádně působí to zvláštně. Mezi těmi statísíci bílejch kluků. Mě vůbec nejde o to jakou kdo má barvu, ale alspoň částečné dodržení historickejch reálií. Dle mého názoru by se kulturní tvorba měla těch reálií držet. Alspoň podvědomě se tím dá obecenstvo trochu vzdělat. Ale pořád se nbízí nějaká analogie s filmem "Kód Navajo" a bude to dávat smysl.

Ono jinak se totiž můžeme na jakékoliv reálie vykašlat. To se to může odehrávat v jižní Americe, lítat tam v X-Wingu a házet po sobě lasem.

Tenhle trend je pro mě prostě divnej. Tohle antirasistické pokrytectví. Nezapomenu na děsivou kauzu u třetího zaklínače. Nově máte černýho kluka ve FIFA17. Kdyby šlo o basket neřeknu nic u fotbalu, kromě francouzké a belgické repre, je to zatím půl napůl. Pamatujete na San Andreas? Taky byli kecy, že nebudu hrát za nějakýho negra. Ale tohle mi třeba nevadilo. Hra byla z LA. Hodilo se to k tomu.

Když už chtěj tak aktivně řešit rasismus ve hrách, tak ať je u každý hry editor postavy a NPC. Ať si to každej nastaví jak chce a bude klid. Je to jen pár skinů navíc. I rendery se daj udělat víckrát. Inteligentní a dobře napsanej příběh se bez toho dokonce obejde.
@Marles (07.10.2016 17:55): Proto jsem psal, že wiki ;) a že to nebudu rozebírat. Z mého příspěvku to není na 100%, ale to, že byli nasazeni=bojovali.. Nevím, jak byl si nasazen na uklid ? :D Spíš nasazen do boje ( ale tak nebudeme tu slovíčkařit).. Apeloval jsem na tvůj odkaz, kde nic vlastně nebylo..

A to s tou provokací si musíš najít ;) prostě frantíkům se hnědáci nelíbili a mám pocit, pokud jsem četl dobře, že pak toho jejich velitele zatkli, nebo co, ale to už bych si vymýšlel..
Každopádně můžeš to nastudovat na diskuzích odborných článcích a porovnat zda je to realné, co píše wiki a tak.
PS: Už bych to nechal být byli tam a tím to hasne :D

@SimonEndt (07.10.2016 18:02): Tady šlo jen o to zda byli ve válce a tak dále..
Zajímavá diskuze, osobně jsem opravdu neřešil jestli hraju za bílou nebo černou digitální figurku ...
@FildasCZ (07.10.2016 16:06): Přiznám se, že netuším co se snažíš říct. Netuším, kde bereš ty provokace ve francouzských řadách. A to poslední jsem ani netvrdil. Svoje BTW v posledním příspěvku jsem napsal hlavně pro ty, co si neprojedou ten odkaz na wiki a z tvého příspěvku získají dojem, že Harlem Hellfighters hlavně nosili krabice a umírali.

@montana (07.10.2016 15:18): Pokaždé mne to překvapí.
@FildasCZ (07.10.2016 14:39): "zasloužili"
Obal Battlefieldu není nějaká odměna za to, jak kdo bojoval. Battlefield je předně mainstream FPS, mám pocit, že se nepokusí uctít všechny oběti první světové. DICE se jednoduše rozhodlo zpracovat příběh téhle konkrétní jednotky, která byla celá černošská. Podobně jako třeba Band of Brothers zpracovává příběh celé Easy Company. Harlem Hellfighters navíc nejsou jediní protagonisté celé kampaně (minimálně to tak působí ze Single Player Traileru).

Btw. Jako "skladníci" fungovali pod US armádou, po převelení pod francouzskou už bojovali, vzhledem k tomu, že byli první spojeneckou jednotkou, která se dotalá k řece Rýn.
@Marles (07.10.2016 14:28): To je teda zdroj informací to ti povím.. Ano dle wiki byli nasazeni 8 dubna 1918 v cervnci 1917 se zacli cvicit. A fungovali spis, jako skladnici ( expedice, naklady na lode :) . Zemrelo jich 1500 pokud čtu dobře.. Můžete mě opravit a sluníčka tu můžou bojovat za jejich práva :D Víc jsem se v tom nebabral.

:D Takže kvůli pár dním a vlastně provokaci ve francouských řadách si zaslouží post na obalu ?

@Cobot (07.10.2016 13:48): Správně si to pochopil :D...Nemám nic proti tomu, kdyby si to místo tam zasloužili, jako jich proti severu :D tak třeba, kdyby tam dali Indiana :D, jako hlavního protagonistu.
@BINGMAN (07.10.2016 10:27): Ano je to sice zábava a mainstream a všechno, ale nad čím vším budeme mávat rukou? Dyť je to absurdní. Podle mě to navíc má opačnej efekt a jen rasismus podporuje.
Šak Battlefield 1 má být především zábava určená masám. Tam se na historickou přesnost moc nehledí, pokud to nezajistí více prodejů... moc bych to tedy neřešil.
@fak (07.10.2016 06:07): jo, to je opravdu hrozný. A nejhorší je, že se najde až příliš mnoho lidí, kteří na Tebe začnou řvát že jsi rasista jen proto, že požaduješ historickou přesnost (viz Vávra).

Takže jako jo, je to hrozný a hlavně úplně zbytečný. No tak tam daj desítky černochů, abys je mohl postřílet :)
Teda nechci bejt za negramota a možná to tu někdo řešil, ale proč je tam sakra tolik černochů viz i obal? Když vezmu v potaz Anglii a v poslední fázi USA i když nevím jestli se nepodílela jen námořně nebo letecky tak na frontě určitě bylo hlavně osazenstvo evropy ne?
Ten singl nevypadá špatně, ten frostbite je fakt maso: ) ... Pokud to bude trochu smysluplné, tak si to zahraju v říjnu mnohem raději, než opicarnu typu M3, která vypadá po všech stránkách otresne.
@pajmič (28.09.2016 13:40): Vsak rikam prvni Bad Company. Dvojka uz byla pod klestema EA. Jednicka vysla v dobe, kdy se EA snazila menit image a byt vic kul s riskantnimi projekty typu Mirrors Edge, Spore, Dead Space a prave BC1. V pripade BC jim to prodejne nevyslo a tak s dalsim dilem uz slo o klasicke CoD a toho se drzi do dnes, protoze je to proste lepsi masovka.

A BF1 z traileru vypadá bohužel taky otřesně. Snad to takovej vyblitej patos nakonec nebude.
@montana (28.09.2016 10:25): Bad Company 2 byla tak blbá, až byla dobrá. Takový tupoučký béčko, ale na rozrdíl od následujících Dice her si alespon podvědomě uvědomovala svou béčkonost a nesnažila se tVářit světově nebo přehnaně vážně. V té době Dice měl též lidi co dokázali dát dohromady funkční skript. Na EA bych to rozhodně neházel dice neumí zkrátka dělat singleplayer hry. Měli by se na to vyprdnout a raději vybalancovat ten ošklivý MP.
Single si mohli klidně opustit, já jsem tajně doufal, že tam žádný nebude. Ale ejhle. Už mám 3x vyzkoušeno, že single je v BF zbytečný.
@Fritol (27.09.2016 22:03): Poděkuj Crowbcatovi, ten udělal onen trailer :) Ten SP trailer hezkej, ale dobrrý editor podáže i z hovna udělat dobrý trailer. Pokud Dice nezměnil scénáristy, viděl bych to na další zbytečnost.