Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Barrow Hill: Curse of the Ancient Circle

61
6 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
10.04.2006 PC
Vývojáři:
Shadow Tor Studios
Oficiální stránky:
http://www.barrow-hill.co.uk/
Hra vznikla na základě výzvy jistého Conrada Morse z Middlestone University, který oslovil různé společnosti, mezi nimi i Shadow Tor Studios, kvůli pomoci zachránit starověkou památku, kamenný kruh známý právě jako "Barrow Hill" (jeho vznik se datuje do období 2500 let před Kristem).

Jedná se o hororovou, klasickou point&click adventuru, vykreslující stejnojmenné legendární místo v jihozápadní Anglii, jež nás zavede do hlubin temného lesa, kde je po staletí ukryt tajemný kamenný kruh známý jako Barrow Hill. Jde o starobylé pohřebiště, pod nímž podle všeho něco nechce být rušeno. Hra je v podstatě realistickou rekonstrukcí tohoto místa ve 3D prostředí. Ožívají v ní legendy a mýty, kterými je Barrow Hill opředen. Ve hře se připomíná celá řada zdejších tajemných historek.

Vaším úkolem bude odhalit a objasnit toto zneklidňující tajemství. Během snahy o dosažení cíle vás při tom pozorují cornwallské kameny, které znovu srší silou a nehodlají vám vaše rušení trpět. Jakmile zapadne slunce a tma se rozleze po krajině, již nebude úniku. To, co spalo v kamenech Barrow Hillu, nemělo být nikdy probuzeno.


Poslední diskuzní příspěvek

Deset let se čeká na Bracken Tor aby na konec vyšel Barrow Hill: The Dark Path :)).

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Tradiční 3D adventura se vším co od takovéto hry lze očekávat. Podstatnou informací ale je, že ač Barrow Hill vyšlo v roce 2006, používá statické pohledy na okolí namísto plynulého pohledu, jak je tomu například u ve stejném roce vydaného Scratches. Což může nejednoho hráče odradit, zvláště v porovnání s vizuálními hody vysokorozpočtového Mystu IV nebo i staršího Obsidianu.

Vcelku komorní děj, točící se okolo narušení pradávného uskupení kamenů v situovaného v okolí Cornwallu archeology dokáže zaujmout, ačkoliv jako celek nenabízí větší hloubku či něco nového, čím by příběh překvapil. To však plně vynahrazují herní principy, které zahrnují nečekaně působivé využívání svítilny nebo použití různých přístrojů (detektor kovu, gps). Hlavním kladem je ale v souvislosti s tímto titulem často zmiňovaná atmosféra, kterou se daří tvořit především za pomoci četných poznámek, deníků a jiných informací, které zanechaly zde již nepřítomné osoby. Přestože se hra odehrává na malé ploše čítající pouze okruh podél benzinové pumpy, dílo M. Clarka vydrží až překvapivě dlouho, především díky možnosti opomenutí některého z předmětů/informace s kódem. Z technického hlediska, mimo volného 360 stupňového pohledu, chybí větší počet animací, které by dodaly hře více realismu.

Barrow Hill pokračuje tam, kde J. Boakes započal principy nezávislých adventur z vlastního pohledu se sérií Dark Fall – dílo od Shadow Tor přináší relativně dlouhý a obtížný titul zasazený do jihozápadní Anglie, který však nenadchne, ale jistě ani neurazí.

Pro: zvuky, hratelnost (inovativní prvky), vyšší obtížnost, délka

Proti: nerozvedené téma, omezený počet lokací

+14