Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Barbarian: The Ultimate Warrior

Death Sword, Battle Sword, Barbarian

66
10 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 3rd person akce *
akce > bojová
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1987 AmstradAtari STSpectrumC64
1988 PCAmigaApple II
1992 Atari 8-bit
Vývojáři:
Palace Software, L.K. Avalon (Atari 8-bit verze), Designer Software (Apple II verze, PC verze), Seer Computer Systems (Atari ST verze)
Město drahokamů stíhá jedna pohroma za druhou, nejprve to byla černá smrt, která kosila lidi po desítkách. Nyní si přišel čaroděj jménem Drax pro ten nejzářivější z drahokamů, královskou dceru. Uvržena do vlhkého sklepení čeká teď ctnostná panna na svého vysvoboditele. Drax dokonce stanovil podmínky princeznina propuštění. Dostane ji ten, kdo se dokáže v jeho aréně probít skrze jeho největší šampióny. Čaroděj zálibně shlíží na boj v aréně ze svého kamenného trůnu nepomýšleje ani chvíli, že by v případě úspěchu některého z uchazečů o princezninu ruku dodržel své slovo. Nepočítal však s účastí válkou zoceleného barbara Gortha. Ten nemá rád vyděrače, jako je Drax, schovávající se za své otroky. Také už by se rád usadil a měl rodinu, udělá tedy vše pro princeznino vysvobození.

Hratelnost sestává z duelů odehrávajících se na místech jako je očarovaný les, vrchol hory, kobka a nakonec aréna Draxova paláce. Takováto posloupnost platí pro příběhovou část hry, kde jsou tyto arény vzájemně pospojovány cutscénami. Jinak jsou arény uspořádány náhodně a role protivníka se může zhostit druhý hráč, pokud už nechcete hrát proti AI. Ovládat svého bojovníka můžete klávesnicí i joystickem. Oba kombatanti začínají s dvanácti body zdraví, stylizovanými do šesti kruhů v rozích interface. Můžete sekat do různých směrů, kopat, dávat hlavičky a vyhýbat se úderům krytem, skrčením a výskokem. Čím složitější komba provedete, tím více bodů dostanete. Pokud přestanete svého svěřence ovládat, po chvíli na vás pohlédne a upozorní na sebe.

Pokračování této hry nese název Barbarian II: The Dungeon of Drax.


Poslední diskuzní příspěvek

Též hodnotím verzi C64, byla to rubací pecka! Úder s otočkou a hlava fuč, to byl pane puč!

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.