Banner of the Maid

圣女战旗 Banner of the Maid

14.02.2020
12.08.2020

Když se řekne Velká francouzská revoluce, všem se jistě vybaví Markýz de La Fayette a samozřejmě Bonaparte. Pauline Bonaparte. Pravda, čínští vývojáři si tohle historické období vzali trochu po svém a se slečnou Bonaparte tak povedete své vojsko k vítězství. Pauline však není obyčejným člověkem a dřímá v ní i trocha těch nadlidských schopností, které budou v boji jistě k užitku.

Banner of the Maid je čínský mix tahové strategie a JRPG po vzoru her jako Final Fantasy Tactics nebo Fire Emblem. Jak už samotné zasazení a příběh hry napovídá, jde o hru inspirovanou skutečnými událostmi, které jsou však pozměněny dávkou tvůrčí fantazie. Potkat tak lze postavy a prožít bitvy, které jsou inspirované historickými osobnostmi a událostmi, podobně jako tomu je ve starší hře Jeanne d'Arc.

Banner of the Maid se pro mě vyvrbila jako slušná tahovka, která po hráči tolik nevyžaduje a přesto tahání vyšňořenejch frantíků po bitevních polích umí bavit až do konce. Zpočátku člověka trochu zaskočí, když na něj postavy švitoří čínsky, jediný dabing, ale dá se zvyknout. Snad jen povzdechnutí za každou druhou větou mohli autoři zredukovat.

Graficky se mi Banner of the Maid líbil, hlavně pixelartová bojiště vypadají k světu. K postavám jsem tolik nepřilnul (jako například v čistém JRPG), jednak díky jejich množství a pak se většina textů soustředí na politiku, boje a klíčové události Francie. Trochu osobního prostoru mají jen ve vedlejších misích. Jediná věc, která drhla, že se moje jednotky věčně nacházely v podlevlovaném stavu, i když jsem plnil vše, a tak nezbývalo než grindit expy. Opakovat jdou mimochodem jen dvě malé mapy, což moc nepomáhá.

Byť mě hra bavila, těžko vyloženě doporučit, pokud nevlastníte dřevěné repliky Napoleonovy Armee du Nord nebo aspoň nemluvíte mandarínským dialektem.