Jeanne d'Arc

Jannu Daruku

Level-5 •  ALGOlab
21.08.2007

V 15. století v Evropě zuří konflikt mezi Anglií a Francií, dnes známý jako "Stoletá válka". Hra začíná ve vesničce Domrémy, rodišti slavné Johanky z Arku, která ale na začátku hry stále pomáhá doma otci. Jednoho dne ale nalezne kouzelný náramek, jehož pravou sílu odhalí až při útoku na její vesnici. Spolu s přáteli se postaví nájezdníkům a s neuvěřitelnou silou se chopí meče. Zde začíná její cesta za osvobozením Francie, která nově čelí nejenom Anglii, ale i temným monstrům.

Příběh Johanky z Arku je znám téměř každému. Japonští tvůrci jej rekonstruovali do temného fantasy příběhu plného magie a monster, jenž hrají podstatnou roli, ale zároveň se snaží držet historických odkazů. Hratelností jde o taktické RPG s tahovými souboji, které se odehrávají na mapách rozdělených do čtvercových polí. Nechybí ani možnost rekrutovat různé hrdiny do své party, jenž vždy disponují různými schopnostmi a nutí tak hráče přemýšlet nad jejich vhodným využitím.

Hra je od pohledu silně ovlivněna japonským anime. Jde to znát jak na samotné stylizaci postav, tak i na ručně kreslených cutscénách, které se na západě dočkaly i anglického dabingu.

Má oblíbená PSP obálka. Sice to neni nic originálního, ale ta kresba je prostě skvělá, má to výbornou atmošku. Škoda, že ta hra samotná jde žánrově tak mimo mě, i když je to pravděpodobně jedna z nejlepších exkluzivit, co PSP nabídlo.