Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bad Piggies

76
30 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
logická > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
27.09.2012 PCiOSAndroid
14.04.2014 WPhone
12.12.2014 BBerry
Vývojáři:
Rovio Mobile
Oficiální stránky:
http://www.badpiggies.com
Novým a zatím posledním projektem od vývojářů ze studia Rovio je hra nesoucí název Bad Piggies. Už z názvu je patrné, že hlavními postavami zde tentokráte nebudou "naštvaní ptáčci", ale známá zákeřná zelená prasátka. Příběh je prequelem k Angry Birds a točí se okolo plánů, které tato prasátka vymýšlí a kují za zády nebohých opeřenců. Mají v plánu ukrást ptačí vejce, aby si mohla udělat omeletu. Bohužel velice nešťastnými náhodami se jim plány ničí a tak se prasátka vydávají hledat hezky kousek po kousíčku.

V jednotlivých levelech (90) musíte sebrat vždy jeden kousek plánu a to tak, že svému prasátku musíte postavit nějaké vozítko či nějaký dopravní prostředek, aby překonalo překážky a dostalo se k cíli. K překonání překážek vám budou pomáhat jistý tuning těchto prostředků, například dáte vozítku deštník, aby sloužil jako padák nebo třeba motůrek, aby vozítko mělo větší výkon atd. Postupem času vám budou nabídnuta lepší a lepší vylepšení, jako helikoptérová vrtule či křídla. Levely se hodnotí klasickým stylem Angry Birds a sice třemi hvězdami. Hvězdy dostáváte za sebrání kousku plánu a dále za výzvy jako například nerozbít vozítko, dokončení levelu do časového limitu, a nebo za kompletní sesbírání hvězdiček rozesetých po úrovni.

Grafika je stejná jako v předchozích hrách s tím, že byla vydána i HD verze. Hra je opět doplněna zajímavou hudbou.


Poslední diskuzní příspěvek

Nevím, jak na PC, ale na mobily dneska vyšel update - 2 nový sandboxy, 1/3 sady levelů. Jeden sandbox za 3€, druhej zadara.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Nejprasátkovější hra světa....

Tak zábavné, tak originální, tak vtipné, tak úžasné. Rovio se opět vytáhlo a nastavilo laťku v logických a arkádových hrách opět o něco výše. Vymyslet hru, která se odehrává ještě před angry birds je prostě nápad za všechny prachy. Vůbec jsem neváhal a hru instaloval. Po spuštění hra spustila příběh, který se mi zalíbil a probudil ve mě zvědavost oč vlastně půjde. OK první level, postavit vozíček, vložit prasátko a vzhůru vstříc cíli.

Hra nabízí velkou spoustu zábavy a hodně se při ní zasmějete, jelikož občasné crashe a nehody jsou vážně k popukání. A když soutěžíte o všechny tři hvězdičky, hra se protáhne i na hodně hodin. Bezvadný způsob jak strávit velice nudnou angličtinu s ještě velice nudnější učitelkou. Sic se při ní moc anglicky nenaučíte, jelikož ve hře se vyskytuje pouze jedna anglická věta (a to když hru ukončujete), ale tu hodinku přečkáte mihnutím prasátka. Velice se mi na hře líbí hodně dobře propracovaná fyzika. Když vozítku dáte betonové kostky, jede pomaleji, když přidáte deštník či deštníky velice ladně klesá ze srázu, když přidáte kolo na pružině, vozítko zvládá i ten nejkřivější terén. Asi můj nejlepší kousek: jedu s vozíkem, docela i rychle, najednou menší přehup a křup vozítko na sra*ku. Prasátko vypadlo a kutálí se, ale já to nevzdávám zapínám motůrek s jedním kolem a prasátko se dostává k cíli zapomoci tření a dotlačení =D.

Na grafiku si nemůžu stěžovat, byť je jen ve dva dé. Celá hra mi připadá jako kreslený seriál, která vás čím dál více překvapuje jak svými kaskadérskými levely tak i svými vylepšeními (později si vytvoříte i helikoptéru či plachtící letadlo s americkými rachejtlemi. Krásné animace dodávají hře správné grády, například když stavíte vozítko, tak prasátko bedlivě sleduje vaše pohyby a když něco přidáte začne se i roztomile chichotat.

Hudba je jedno velké plus. Je přímo pohádková, jakoby vážně ze animákových seriálů, jsou použity takové nástroje jako xylofon či harmonika. Prasátka jsou ozvučena skvěle a umí se legračně vyjadřovat....například při rychlé jízdě prasátko kvičí strachem, při sebrání hvězdičky se zachichotá atd.

Hře nemůžu nic vytknout, u mě splnila vše co měla. Jen tak dál Rovio...

Pro: Originalita, hratelnost, vtipnost, animace, hudba a zvuky, grafika....Prasáááátka

Proti: návykové; risk, že vám úča zabaví telefon

+15
  • PC 100
Ehm... Jak začít... Je tolik věcí, které bych o této hře mohl říct (napsat)...
Nejprve bych chtěl říct, že hraju na mobilu (na PC jsem zkoušel taky, je to stejný, akorát chybí multitouch). Hraju na iPhone 4S, takže jsem si to zaplatil a ne jako ty Androiďácký luckeři :D

Když jsem před pár lety začal hrát Angry Birds, nevěřil jsem, že může být nějaká logická arkáda aspoň podobně zábavná. Vše se změnilo, když jsem si po shlédnutí pár her u kamaráda koupil Bad Piggies.

Hned mě zasáhla úvodní obrazvka. Interaktivní a náhodná vozítka, nejčastěji s TNT a pěkný BOOM. Rohodl jsem se začít hrát. Tváří se to jako logická až téměř těžká hra. Ale není. Je to prostě sranda. Prvních pár levelů mi došlo, že abych sebral všechny hvězdičky , tak můžu levely opakovat. Navíc lze úkoly řešit i jinak, takže znovuhratelnost je zaručena.
Velká variace součástek dává tu pravou hratelnost. Kombinace, kombinace, kombinace... A vo vo vo tom to je.

Ozvučení a grafika - opět Rovio zaválelo. Zvuky jsou kvalitní, vtipné a skvěle se k takové hře hodí. Grafika zůstala stejná jako u Angry Birds, na té se snad už nedá nic zlepšit. Ale třeba odlesky koleček jsou dokonalou iluzí točení.

Fyzikální stránka hry je vymakaná do dokonalosti. Různé nastavení vrtulí, motorů, rozložení váhy (dřevěné, kovové bedny), velikost koleček... Všechno závisí na všem.

Zatím (doufám, že na velice krátkou chvíli) jsou pouze dvě skupiny levelů - jezdící a lítací. Při dosažení určitého počtu hvězdiček za každou sadu levelů se odemyká speciální level, který je obvykle obtížnější. Naštěstí, protože jsem se do hry hódně zažral, jsem sebrál úplně komplet všechny hvězdičky.
Za každou sadu levelů a sbírání lebek se odemykají sandboxy. A to je právě místo, kde začíná zábava. Během postupného hraní sbírá hráč nové a nové součástky do sandboxu. Cílem sandboxu je sebrat 20 hvězdiček rozmístěných všude po mapě. Ale když mátě všechno sebráno, můžete si hrát dál! Ve škole, pod lavicí, stavíte šílenější a šílenější vozítka. Kombinace dynamitů, pružinek a raket neomrzí nikdy :D

Vlastní názor na hru nechám na každém z vás. Na PC je demo, na Android zadara a iOSáci... No máme youtube :D

Jenom pro info uvádím své výsledky:
Ground Hog Day - 135/135*
When Pigs Fly - 135/135*
Sandboxy - 100/100*

Pro: Všechno

Proti: Snad jen ta návykovost... A taky žere baterku :D

+10
  • PC 80
Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, tato hra je velmi promyšlená a propracovaná a to nejen co se týká fyzikálních zákonů. Ty tu ovšem budou hrát hlavní roli. Tedy až na zelený uřechtaný zlý vepře. Dřevěná konstrukce se vám rozbije snáze než kovová, ta je ovšem těžší a s tím je třeba počítat. Stejně jako s rovnováhou, gravitací, plachtěním, ale i motorovými a jinými pohony. A to je jenom špetka z toho co vás čeká.

Hra se skládá z pěti fází. První vás v rámci jednodušších kol naučí pohybovat se po zemi. Druhá ve vzduchu. Ve třetí využijete kombinace obojího k okrádání nasraných ptáků o jejich vejce, kteří si to nenechají jen tak líbit. Budete však omezováni jak prostorem tak součástkami, které budete (nebo spíš nebudete) moci k sestavení vašeho stroje použít.

Jinak tomu bude v následujících dvou fázích, kde k sestavování vaší mašiny budete moci využívat téměř neomezeného prostoru a součástek doposud nasbíraných na svých předešlých cestách. A to ve čtvrté fázi (závody) tak, abyste se z bodu A do bodu B dostali za co nejkratší čas. A v poslední, páté fázi (pískoviště) tak, abyste sebrali další součástky, které jsou umístěny na ne zrovna snadno dostupných místech. A nebo si prostě jen tak zkoušeli, kombinovali, vytvářeli a testovali stroje dle své fantazie.

Nelze jinak, než tuto hru doporučit naprosto všem, bez rozdílu věku, protože i lidi co normálně hry nehrají se u tohoto počinu dokáží seknout na pěknou řádku hodin. A i když vám hra procvičí mozkové závity, obtížnost není nikterak frustrující a většina kol lze "odjet" vícero způsoby (mašinami), takže i při opakovaném hraní vás může čekat nová porce zábavy.

Pro: Humor, fyzika a znovuhratelnost.

Proti: Při složitějších konstrukcích zmatenější ovládání.

+7
  • PC 100
Ze série Angry Birds jsem nadšený rozhodně nebyl. Proto jsem váhal než si hru stáhnu do mobilu. A jak jsem stáhl tak mi došlo že toto je jedna z nejlepších her co kdy na android/iOS vyšla.

Celé pojetí je velmi vydařené, ovládání chytlavé a level-design je výborný. Hra nabízí spousty hodin zábavy... a to nejen stavěním vozidel, letadel ale také třeba fyzikou (stačí místo dřevěného bloku přidat betonový a ejhle - místo aby vaše letadlo plachtilo tak se řítí přímo mezi TNT). Zvuky jsou dokonalé. Co víc dodat?

Pro: grafika,level-design,..... (všechno)

Proti: návykové..., v hodinách se nic nenaučíte :D

+5