Bad Boys II

Mizerové 2, Bad Boys: Miami Takedown

březen 2004
01.03.2004

Bad Boys II je hra dle stejnojmenné filmové předlohy s Willem Smithem a Martinem Lawrencem. Tito hrají ve filmu policisty/parťáky Mika Lowreyho (W. S.) a Marcuse Burnetta (M. L.). Vy si za ně zahrajete, ale nečekejte přepínání charakterů, hra vám sama určí, za koho budete zrovna hrát - nicméně je to jedno, až na vzhled a dabing mají úplně stejné schopnosti, a sice rozstřílet vše, co se hýbe i nehýbe. Ano, i to co se nehýbe, protože ve hře můžete rozstřílet spoustu věcí, od okna, přes televizi, až třeba po dort na talíři. Zní to jako zábava, ale nesmíte zapomínat na to, že jste hlavně policisté, tudíž jsou škody nežádoucí, ale stejně vám nic nebrání je dělat. To samé platí i o protivnících, pokud chcete být hodný polda, musíte se jim snažit vystřelit zbraň z rukou, aby se vzdali. Ale stejně jako u škod, nic vám nebrání zabíjet nepřátele headshoty. K tomu samozřejmě potřebujete zbraně - od revolveru, přes brokovnici, až třeba po AK 47. U sebe můžete ale nosit pouze dvě zbraně, jednu nalezenou + základní pistoli s nekonečným zásobníkem. K dispozici jsou i účinné granáty.

Ve hře je systém automatického krytí. Tam, kde se můžete krýt, je na podlaze vyznačené kolečko a po zmáčknutí příslušné klávesy se vám Marcus/Mike sám schová. Z krytu pak můžete vykukovat a likvidovat nepřítele bezpečněji.

"Hej Miku, rozstřílíme to tu na sračky?"
"Sklapni a kryj mi prdel, vlítneme na ně!"

Tak zhruba takhle by se tato hra dala popsat, opravdu o nic jiného nejde, jen o rozstřílení všeho co se hýbe. Teda i toho co se nehýbe, ale to pouze v tom případě, že jste od přírody vandalové a rádi ničíte to, co vám nepatří. Zničit toho můžete celkem dost, ale zase ne úplně všechno, protože kdyby to šlo, tak by tahle hra byla revoluční, což samozřejmě v žádném případě není. Je to spíše oddechovka, nepříliš obtížná a s jednoduchým systémem krytí, pomocí jednoho čudlíku.

Za celou hru zabijete spoustu lidí (zdravím pana Thompsona:), z nichž jsou někteří bossové, kteří jsou sice trochu tužší, nicméně hra sama vám to tak ulehčuje, že stejně nepředstavují žádný problém.

Graficky je hra celkem hnusná, hlavní hrdinové svým filmovým kolegům moc podobní nejsou, jsou to spíše kostrbatí panáci. I když... okolí nevypadá zas tak špatně no... a v levelech jsou i detaily, jako jídlo na stole, nože v kuchyní a další podobné ptákoviny, které jsou stejně jen na to, abyste je mohli zničit. Jednotlivé levely jsou také, jak to říct, "nevyrovnané". Myslím to tak, že některé levely jsou hezké, rozmanité a některé (od kterých by se čekal zajímavější design) jsou strohé, nuda a šeď.

Hlášky mezi hlavními hrdiny ze začátku baví, ale po čase se opakují a pokud nerozumíte mluvené angličtině, tak titulky stejně nestíháte číst.

Krom příběhové části hra obsahuje střelnici, což je prostě střelnice, ve které střílíte do terčů. Vždycky si vyberete zbraň a pokud s ní střelíte dost terčů, získáte ocenění, z nichž nejvyšší je platinum, za všechny terče.

Hra je dobrá odreagovačka, je nenáročná a sem tam zábavná, jenže má spoustu chyb a ty podobné špumprnákle, kterými trpí většina těchle průměrných her. Nicméně nelituji, že jsem ji přejel (2x).

Pro: Jednoduchost a nenáročná zábava.

Proti: Škaredá grafika, nevyvážená obtížnost, některé levely jsou nudné. Hry podle filmů prostě většinou nevyjdou.

Jedna z her, kterou jsem v minulosti sice dohrál vícekrát, ale dnes se tomu spíše divím. Na této hře je mizerné snad všechno.

Začněme grafikou, ke které není moc co říct. Shrnu to tak, že je příšerná a to i na rok 2004. Fyzika ve hře není a tak mrtvoly padají pouze podivnou animací a následně zmizí. Prostředí je sice lehce zničitelné, ale všechno to jsou jen nudné bezefektní animace. Design levelů taky není kdovíjak originální.

Hratelnostně je to spíš podprůměr. Ve hře je systém krytí, který ale zoufale nefunguje, protože jakmile hráč vykoukne z krytu, okamžitě schytá dávku od nepřátel. Proto je lepší běhat po lokaci a hlavně se nezastavovat. Obtížnost hry je dost nevyrovnaná. Jsou úseky, kde jsem si to dával s prstem v nose a jsou úseky, které jsem musel několikrát opakovat. Hru jsem dohrál 2x a teď napotřetí jsem skončil ve 3. kapitole.

Verdikt: Bad Boys 2 je podprůměrná střílečka podle výborného filmu. Hra na poprvé i docela zabaví a v době vydání to tak technicky špatné býti nemuselo, ale dnes už prostě NE. Jdu se ve starých Skóréčkách hrabat dál... Už abych měl vyreklamovanou tu grafiku, ufff. 35%

Pro: dabing a hlášky postav, na chvilku a na poprvé to zabaví

Proti: od hratelnosti po špatnou grafiku a fyziku, systém krytí nefunguje, AI, kolísavá obtížnost

Hra těsně nad spodní hranicí nutného hodnocení. Připomínka dětství kdy jsem tuto mnou už skoro zapomenutou hru hrál také. V té době mi přišla vtipná, těžká a zábavná. Teď jsem některé pasáže mohl projít poslepu, jak byly jednoduché, ale sem tam byla i pasáž poměrně těžká. Vtip hře samozřejmě zůstal, ale o zábavnosti bych to stejné už netvrdil. Grafika odpovídá stáří hry. I přes ty nedostatky jsem si hru ale rád zahrál.
Nezajímavá a neoriginální TPS ve stylu City Interactive. Tedy popojít, postřílet, popojít, postřílet. Místy sice nudné, ale jak píše Caelos- nenáročné a oddychové.

Pro: Nenáročná oddychovka

Proti: Grafika, prostě nuda