@Neelixx (25.01.2019 10:57): Dneska jsem to konečně dohrál, rozehráno celkem třikrát a tentokrát jsem grindil a minmaxoval. Některý ty batly na konci jsou absurdně těžký (jen jeden je mandatorní), naštěstí je tam vždy v dialogu skillcheck, který je umožní přeskočit. Hodnotím pozitivně, 60 dobře strávených hodin. Žádnou lepší moderní napodobeninu původních Falloutů mimo Wasteland 2,3 a Underrail už tu nemáme.

@HEX (25.01.2019 13:22): Asi tak.

Mimochodem ani síla 11 nestačí (nažrat se u ohně, vypít pre war cognac, a dát si injekci BFD 12 což ti dá ve finále plus 4 body síly), sice pásneš skillcheck, ale stejně se na tebe vrhnou
@Neanderthal (08.10.2020 20:02): Np, od toho tu som a kľudne aj v budúcnosti, ak budeš niečo hrať a zistíš, že v popise sú zlé informácie, tak sa ozvi. Veľa hier je pridávaných pred vydaním, čiže sa čerpá len z verejnosti predloženého infa a vydavatelia si niekedy vedia pekne vymýšľať a zveličovať. :)
@Neanderthal (03.10.2020 13:40): Ahoj, tie profily evidentne nie sú dokonalé. Keďže si v tom evidentne nahral celkom dosť a si v tom zrejme doma, ak by sa ti chcelo, tak profil zedituj a pošli na schválenie dh tímu. Určite sa rád na presnejší popis tejto hry rád pozriem. :)
"Hráč zjišťuje, že krom zdevastovaného světa je toto místo plné tajných spiknutí, která mají za cíl zničit zbytky života na Zemi." (anotácia) ..ehm.... Po 110 odohratých hodinách som nepostrehoval, že by tam niekto chcel zničiť život na Zemi. Niečo mi uniklo?
@HEX (25.01.2019 11:30): Pathfinder ma vtiahol okamžite a rozohrával som ho za viaceré postavy stále s rovnakým zápalom, odradili ma až bugy v záverečnej časti hry. ATOM ma prestal baviť už pri prvom vytváraní postavy, celý čas som sa nedokázal zbaviť pocitu že je to nedomyslená narýchlo zbúchaná amatérčina a asi po hodinke som to nenávratne vyšmaril z disku. Nein!
@Neelixx (25.01.2019 12:28): Na konci pritvrdi jen jeden souboj, kteremu se neda vyhnout. Absolutne to nedava smysl, zabije to pribehove vyvrcholeni. Ostatni souboje jsou zvladnutelne, nebo optional. Ale ten posledni proste musis vochcat., save/load orgie.

Na konci odhalite hlavni spiknuti houboveho kultu, pred jeho budovou na vas dokonce ceka jednotka vojaku z ATOMu, ale ty vam naprosto nesmyslne reknou, ze hrozba uz pominula,. Jo, sice je nekdo zamknutej ve sklepe, ale to jdete vyresit vy. Ve sklepe je zamknuty nejtezsi souboj ve hre. Nevim, jak moc ho ovlivni skill check na strenght, luck a personality, ktere mu predchazi, protoze moje sila 8 na to nestacila. Takze jsem se musel proloadovat soubojem, kde jsem nechal schvalne umrit partaky a nepratele pak kitingoval tak, aby si navzajem strileli do zad
@HEX (25.01.2019 11:30): Na konci přitvrdí ? Já jem tak ve 2/3 hry, je pravda, že to není celkově moc vybalancovaný. Z toho co jsem četl na RPG Codexu, tak Unarmed je naprosto nepoužitelný (i když ho člověk vytáhne na 199), melee build jen když jde člověk do boje nabufovanej jak prase, ale endgame s ním bude asi taky hodně těžkej. Já měl štěstí, že hraju od začátku ideální build s vysokým Dexterity (tzn max AP), slušným Strenghtem (většina útočných pušek vyžaduje STR min 5), Luck jako správný min-maxer dal na minimum (luck má ještě menší váhu než ve Falloutech) a hlavně rval všechno do Speechcraftu a Automatic Weapons. A pár bodů do Guns&Smg, abych nemusel plýtvat drahocenou municí do útočných pušek na trash jako jsou krysy, ale mohl využít pistolku. Jo a taky trait Sex-Appeal co dává +15 barter a +2 personality při komunikaci s opačným pohlavím je dost OP, teda když člověk hraje za ženskou, pač 90 procent NPC jsou chlapi. Celkové dojmy jsou ale pozitivní.
Ja porad doufam, ze Atom byl z te velke ruske CRPG ofenzivy 2018 to nejhorsi a Insomnia a Pathfinder ho hrave prekonaji. Az teda budou dopatchovany. To jsem vlastne zapomnel Atom pochvalit. Technicka stranka bez problemu. Absolutne zadny bug, crash, zasek.
@Neelixx (25.01.2019 10:57): ja jim neverim. Ja mel nekdy kolem let 2003 - 2009 takovou ruskou herni anabazi kdy me kdo vi proc jejich hry zajimaly a byla to taky doba kdy rusti autori meli velmi plodne obdobi a takhle zpetne jsem zjistil ze to byla strasna ztrata casu, pac ty jejich hry krasne vyjadruje valcikovo slovo shovelware:)
S vystřelem po revoluci, ale ja pridavam, ze se jeste muzes tesit na rozbity exp system, kdy za questy dostavas par bodiku, ale za zabiti hejna krys pri cestovani na mape uz to je odmena ve vysi stovek expu. Hromadu pokusu o vtip, odkazu na memy a Rusko, kterym jnerusak nemuzes rozumet. A uz je to skoro pravidlo, ale i tady je konec hry naprosto odflaknuty. Bloumani dvema prazdnymi lokacemi a nesmyslny souboj s prestrelenou obtiznosti, kteremu se nejde vyhnout included.
Pokusu o vyznani se z lasky k Fallloutu jsem hral hodne, ale tenhle na me pusobil zatim uplne nejvic amatersky.
@ntz (24.01.2019 10:26): Já to vlastním už od bety a je to super. Ještě teda nemám dohráno, prokládám to jinýma věcma. Máš rád první Fallouty? Líbilo se ti Wasteland 2? Není co řešit. Postapo braný přesně z druhý strany, samej soudruh, soudružka, normální a za vlasy přitažený postavy, spousta míst k průzkumu, různý zaměření postav, kvanta textu. Je za tím spousta odvedené práce a pokud nebazíruješ na grafice, odmění se ti to výborným RPG zážitkem ;)
tahle hra vypada docela slusne .... zkousel nekdo, nejake dojmy ? 15 ojro na GOGu je sumicka kulata, co na zemi nenajdes denne ...