Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir

21.11.2019
04.02.2021

Jedná se o třetí díl XXL série her se známými postavičkami Asterixem a Obelixem v hlavní roli, který tentokrát vyměnil pohled třetí osoby za ptačí perspektivu. Jak je zvykem, začíná v galské osadě, která jako jediná odolala římským dobyvatelům díky zázračnému nápoji druida Panoramixe. Ten se z obdrženého dopisu od kněžky z Thule dozvídá, že Římané přepadli severský ostrov, aby získali bájný krystalový menhir. Vyšle dvojici hrdinů, aby menhir našli a dopravili jej někde do bezpečí.

Nové dobrodružství zavede Asterixe a Obelixe napříč celou Evropou, v níž se to všude hemží Římany. V různorodých prostředích řeší drobné hádanky, sbírají sběratelské předměty a přepadávají římské tábory, v níž bojují s přesilou jak obyčejných legionářů, tak i se silnějšími protivníky. K dispozici mají klasické i silnější údery, komba a pro danou postavu speciální chvaty, díky nimž dokáží vyslat k oblakům nejednoho Římana. Speciální schopnosti jim dodává i titulní krystalový menhir, do něhož získávají elementární krystaly propůjčující kamenu magické schopnosti, díky čemuž se mohou vypořádat s některými překážkami. Hru je možno hrát sólo, kdy si hráč může dle potřeby přepínat mezi Asterixem a Obelixem, nebo v kooperaci dvou hráčů skrz lokální multiplayer.