Asterix & Obelix: Slap them All!

02.12.2021
07.12.2021
13.01.2023

Asterix & Obelix: Slap them All! je bojová (Beat 'em up) plošinovka, která je zasazena do universa Asterixe a Obelixe. Píše se rok 50 před naším letopočtem a celá Galie je obsazena Římany, s výjimkou jedné malé vesničky, kde žije právě ona známá dvojice bojovníků. Hráč se ujme jednoho z hrdinů, v jehož roli si bude pomocí pěstí, facek či kopů vyřizovat účty se stovkami nepřátel v podobě římských legionářů, pirátů, ale i Vikingů.

Všechny postavy jsou ručně kreslené a připomínají původní komiksy i animované filmy. Také lokace, které hráč navštíví, čerpají z původní tvorby, ale najdou se tu i některé zcela nové. Hra obsahuje řadu miniher, nabízí režim pro více hráčů a v neposlední řadě také online žebříčky, kde lze své výkony porovnávat s dalšími hráči.

• XOne 75
Asterix a Obelix se vrátili ke své původní, komiksové podobě, která jim sluší nejvíc.

Hra potěší především atmosférou a grafikou, hratelnost se bohužel po několika kolech začíná zlehka vytrácet - postavy se nevyvíjí, nezískávají žádné nové pohyby či vlastnosti, jen se mění kulisy fackované, která na druhou stranu srandovní je, pořád to je Asterix a Obelix. Příběh není ucelený, spíš se jedná o seriálovou podobu, kdy každá epizoda má svou osnovu. Navíc je vyprávěný pouze pomocí statických obrázků a trochou textu.

Celkově mi hra paradoxně přijde vhodnější pro nové, malé hráče, než pro pamětníky, na které by se mohlo zdát, že primárně cílí.

Pro: grafika, atmosféra

Proti: hratelnost postupně upadá