Jse asi blbej, ale neprisel jsem na to jak cestovat rychle po mape. Nevim, jestli si to blbe nepamatuju, ale driv,, kdyz jsem aktivoval rozhlednu, tak se samozrejme ukazala mapa + bylo mozny se do te lokalizace naloadovat. Bylo to tak, nebo si to pletu? No bodlo by mi to i tady, protoze me nebavi z ukolu na ukol to pobihani. Vlastne mi to zazitek dost kazi. Neprisel jsem na nic, na co bych mohl kliknout, krome V- Versaille, ale v ramci jednoho mesta?
@BINGMAN (28.11.2014 06:48): kluby jsou na nic, nuti te to delat klubove mise, do kterych je tezke vubec vlezt, klubove cile jako napr splnte 10 klub coop misi neni v ramci 100% kompletace. Takze opravdu neni treba delat klub. Initiates je sluzba pro progress vsech AC her. Toto je ma prvni hra kterou mam s Initiates propojenou. ZA main story, % kompletace a hrani mobilni app (parovani stale nejde) dostavas XP. Za XP dostavas level, za kazdy level pak odemces nejakou zlatou truhlu ve hre. Opet nepatri do 100% kompletace. Paradox je, ze pouze hranim Unity nikdy neodemces vsechny zlate truhly. Nejake jsou level 17 a na to musis mit dohrane i ostatni AC dily :D Proste silenost.
Také jsem neměl před tím nic velkého, nač bych si mohl stěžovat, kromě níže zmíněného a hru si poměrně užívám. Špinavá Francie mě baví.
BTW nevíte někdo, jak funguje ac initiates? Hra mi to furt někde nutí, že díky tomu odemknu určité truhly a kostýmy, tak se tam du podívat, ale nic extra jsem tam nenašel. Jak ty truhly otevřu?
A ještě jedna otázka, k čemu jsou ty kluby? V jednom jsem, ale že bych o tom věděl, to ani ne.
Na ubi foru je mohutny topic kde si lidi stezuji, ze to skoro nic neopravilo. Za sebe jsem to jeste moc netestoval, ale ja si nestezoval ani moc pred patchem. Nevetsi sekanice vzdy byla u meho sidla. Jinak spise chci aby Ubi zapracoval na mobilni apce, porad se resetuje progress a neni mozne to dat na 100%.
@Marty34 (27.11.2014 18:34): Tak tak. Přihazuji své prozatimní zkušenosti s patchem. Hra se mi v cutscénách mírně sekala. Propad na 15-20fps, ale teď to běží už plynule. A hra mi už nepadá. Předtím to tak jednou za hodinu nebo dvě spadlo. a teď mě ještě zajímá, jestli spravili Arnovo zasekávání v oknech. Někdy prostě ten blbec do toho okna neskočí, ať jsou sebevětší a člověk musel jít jinou cestou. Ale to se ukáže až časem.
@Marty34 (27.11.2014 00:32): No jasně, ale když ho koupíš v jednom z X-set obchodů, který to maj skladem, tak s tím stejně už nic neudělaj. Těžko donutí všechny, aby to přestali prodávat. Navíc ho nabízí spousta lidí třeba na steamtrades a podobně...
Teď mi přišel mail od UBI, ve kterým se omlouvaj za špatnej zážitek ze hry, pak píšou o tom, že dneska vydali opravu se kterou by mělo bejt všechno ok, a že jako omluvu všichni co hru mají dostanou zadarmo Dead Kings DLC ... Ty co maj hru + season pass, případně Gold edici hry, tak dostanou zadarmo jednu z následujících her:
The Crew
Far Cry 4
Watch Dogs
Assassin’s Creed Black Flag
Rayman Legends
Just Dance 2015

No, já hru nemám třeba vůbec, tak nedostanu kromě tohohle mailu nic :D
TOXIC mi teda huci pekne, ale uz jsem si u novych her zvykl, Far Cry 4 neni jinak :) Otacky mam automaticky nastavene.
@Marty34 (24.11.2014 17:56): tak to jses v pohode. Tak ona taky 280x neni zadyny orezavatko. V mym mustru uz je to high tech. Jinak ale je zajimavy, za na me msi r9 270 se vetrak toci furt stejne- proste kartu furt neslysim a mam ji pretaktovanou jenom obycejne od vyrobce. Kdyz jsem vyzkousel pustit vetraky na plno, abych vedel jak moc se muzou tocit, tak to byla turbina jako hrom, tak asi je tam rezerva a muzu to posunout pres nejakej ten after-cosi, ale nejak do toho nedelam. Zkusim si to nainstalovat, jestli me to nekam pusti. Ale stejne jak to tak ctu zalezi mozna vic na VRAM a s tim nehnu. No nez to zoptimalizujou, uz to budu mit dohrany.
No a pak mne ceka na vanocni svatky Original sin, cekam jak to kluci sikovni doprelozijou. To jsou stejne borci. No nic jdu se vloupat do toho kostola. Zatim cau
Je to otazka optimalizace. Na me 280x Toxic Saphire hraji na very high (jeste je ultra) a je to tak 25-30fps. Ovsem uvnitr budov kde je vice npc v ramci mise, je to tezka trhanice kolikrat.
Jsem se zasnil, jaky zelezo musi clovek mit, aby si to zahral na trech 4k monitorech :)) S touhle optimalizaci by to asi plynule neslo
Musim se tu jeste jednou vybrecet. Tahle hra je tak spatne optimalizovana, ze by jeden brecel. Doufam, ze to nebude standart nebo se to nebude zhorsovat. Jestli k hrani tehle hry na full mate mit kartu za deset litru nebo kolik, tak neni co resit a radsi bych koupil plejko, protoze moje hranice vzdycky byla 4500Kc . Nedej boze dve karty. Kazda grafika ve hre, at superlepsi se za par hodin okouka a uprimne nezazivam ani tak graficky orgie. Assasini byli vzdycky pekni a nemam pocit, ze by to bylo o tolik lepsi. Mam to na low a mistama se to ne primo trhne ale proste ta plynulost se strida.
Kdyby to bylo klasicky fps, kdy nevidite postavu, tak mi to nevadi, ale tady staci chvilka a uz jste s pandulakem otoceni naopak anebo se cumite zvrchu atp. Proste to pobihani, skakani, lezeni s pandulakem si vyzaduje fakt presnost a musi to jet dobre, jinak to vadi. Rikam u fps pohoda, tady s temahle konzolovyma klonama problem.
dal se mi nelibi menu- zase to konzolovity, neprehledny a letos tam toho je i jaksi zbytecne hodne.
Hlavne se fakt bojim, aby tohle nebyl standart obecne a podobny fuseriny se nestali zvykem. Dohral jsem shadow of mordor a ty bitky s milionama skretu jeli jak po masle a pc ma bohatou rezervu, tady je fakt r9 270 malo. No neveril jsem jim, myslel jsem ze prehani jako ostatne vzdycky, ale nekecaji. Dal jsem nekontroloval jestli to umi vyuzit 8mi jadro, kdyz je to hra pro novy konzole... ani bych se nedivil, kdyby jeli jenom 4 a zase se na to vysrali. Nejhorsi je, ze mi grafika neprijde o tolik lepsi od minulyho dilu. Jeste si rypnu do vlasů, ty se nepovedly.
P.S. Nezkousel jsem vynutit nastaveni pres catalyst, protoze mam rad hrani a ne nastavovani a doted jsem to nepotreboval, krom race07, kde jezdim online pravidelne, ale asi se zkusim podivat na gugl, jestli nekdo nedoporucuje optimalni nastaveni pro prumerny komply. Totalni prasecina, co provedli moji oblibenci bUbáci. I na low to nevypada zle, ale i na low se to nehraje nejlip a to nejsem rozmazlenej, pac kompl menim jednou za 5 let. Uvidime jak budou vymackavat konzole, tak to bude na pc horsi a horsi, nebo jestli v klidu. Jeste, ze GTA5 pujde hrat jako fps- hurááá. To byla skvela zprava, protoze ja jsem si nikdy na postavicky uplne nezvykl. Ted ta htra nebude mi chybu a bude to uplne o necem jinym. No nic, tak ja to jdu zkusit potunit-vrrr to me nebavi
Ty coop mise jsou smesny, uvodni byly jeste dobre, lidi spolupracovali, meli nizky level, ale ty dalsi uz si kazdy jede solo, hrozne to laguje, NPC se zasekavaji, mise nekdy nejde dohrat, protoze se klicova postava zasekene, nebo proste se quest neuzna. Mise maji rozmistene po mape collectible sync points, takze hraci leti po nich misto po cili mise. Proste spatne. Nekdy sem si mysi radeji pustil sam.
hraju to na r9 270 a aby se to misty netrhalo, tak to mam na LOW. Celkem sila. ale i tak to vypada paradne. Nejak se nemuzu ale dostat do hry. Souboje mne nebaci, schovavani mne nebavi, uvidime.
Mám zatím nahrány jen čtyři hodiny. Hratelně v pohodě a baví mě to, ale i s mojí novou mašinou, kdy jsem všechny hry hrál zatím na max, jsem si musel snížit detaily "jen" na vysokou kvalitu, abych mohl mít těch "filmových" 30FPS. Ale hra i přes to pořád vypadá parádně, takže si na snížené detaili ani nestežuji. Co mi ale vadí je neustálé problikávání textur. Při určitém nasvícení mi to pořád bliká černě a je to dost otravné a t oi na nejnižších detailech. Na netu jsem jenom našel, že to spravil nový patch, ale mě to dělá furt. Neví někdo náhodou, jak tento problém odstranit?
Zatim hratelne jen offline jinak riskujete smazani savu diky jejich cloud syncu. Doprovodna app, ktera slouzi na loot zelenych beden nefunguje, po 4 dnech smazan progress vcetne placeneho premium upgradu. Sluzba Initiates pro loot zlatych beden rovnez nefunkcni. Drzost toto vydat.
"Pred rokom 2010 som sa osobne zúčastnil porady s Yves Guillemotom (generálny riaditeľ Ubisoftu), na ktorej sa ho jeden rešpektovaný a veľmi dobre platený programátor odvážil priamo opýtať, prečo sú PC porty našich hier tak nah***o. Riaditeľ odpovedal, že PC hráči sú mu ukradnutí, pretože 90 % z nich aj tak hry piráti, preto sa porty riešia externe vo východnej Európe." http://www.sector.sk/novinka/91481/byval ... -pri-tvorbe-hier.htm
To ako to dávajú na PC kvôli 10%, teda sa im PC oplatí viac ako konzole? :D
Hra je graficky náročná a na minimum gtx 680 , a když tu paul ukazoval fotky tak jsem si říkal, že to snad Ubisoft nemyslí vážně , ale myslí,,.. I say si všimnul :) ... Doufám, že ten FR4 nebude takovej sranec.
Ale co, jen další seriovka :D
@montana (14.11.2014 07:29): No z příběhu zatím moc nevím, za ty dvě hodiny to byl klasickej AC, nic extra. Akorát trochu rehash dvojky. Gameplay má nějaký ty zlepšení (parkour lezení dolů z budov, stealth systém je detailnější, countery už tu nejsou, jen parry). Ale ono se to hraje blbě když se framerate pohybuje kolem 18-25 (mise kde teď jsem, Notre Dame).
Tahle recenze mě pobavila

a další funny
Ale já jím to přeju, i když bych radši hry které jsou hotové tak se bavím když vyjde takový sajgon.. :D Vždycky doufám, že přestanou dělat kraviny a místo systému mikrotransakcí a season passů se budou soustředit na hru samotnou. A vždycky se u další hry ještě víc překonají v kravinách.. :D Snad Far Cry 4 bude aspoň dobrý. Tam nepotřebovali 5 000 NPC na scéně tak by mohl.

A zajímalo by mě jak by TEĎ s hratelnou ukázkou demonstrovali rozdíly mezi starým enginem a novým. Já je tam viděl, tehdy.. v E3 videu. Teď vidím krok zpátky.
jj a zajimave take je, ze udajne kvalitnejsimu dilu Rogue se venuje pozornost minimalne. Co jsem se ale dival, tak by kampan mela byt oproti predchozim dilum vcelku kratka. Udava se cca 9 hodin.
Me teda prijde od hracu opet vcelku idiotske, ze se hystericky resi bugy (ktery postihnou minoritu hracu), ale uz si nikdo v recenzich nevsima, ze pribeh udajne stoji uplne za hovno a gameplay je naprosto ohranej, unavujici a furt dokola... holt priority.
Jsem fanousek sagy a chci si to zahrat uz ted, zkousel jsem chvilku warez verzi a na nejake problemy jsem krom misteho dropu fps nenarazil zatim.
Ja jsem optimista, i pres hate co se na nej sype si jdu hru zitra koupit, patche vse opravi, jen je potreba vyckat....
@Paul (13.11.2014 23:52): Tak dajme tomu, že v poslednej dobe. Mierny pokles framerate som badal už u AC Brotherhood, v treťom dieli tiež, Black Flag a Watch Dogs snáď netreba ani spomínať. Ale Far Cry 3 bola vlastne celkom v pohode. V minulosti s tým problémy nemávali, aktuálne sa im ale podobné problémy začínajú kopiť. Je to asi aj tým, čo si napísal skôr - berú si toho na seba príliš veľa a nestíhajú dolaďovať.
@HolyMeatball (13.11.2014 23:59): WD i AC3 (resp všechny AC kromě 4 a Unity) mi šlapaly výborně, ale samozřejmě nespochybňuju že jiní mohli mít problémy. Ikdyž u AC3 mám dojem stačilo snížit jednu věc z very high na high a framerate stoupl z 20 na 60. Byla tam nějak pomrvená teselace nebo tak něco.

@7c (14.11.2014 00:11): Je to kombinace youtube, hry samotný a faktu že tam mám nižší rozlišení (900p) roztažený na 1080p.
Longplay videa nedělám, jen občas z her co mě zaujmou něco nahraju a hodím na web, většinou tak 5-20 minut gameplaye. Letsplay jsem nikdy nedělal, možná to někdy zkusím.
@Paul (13.11.2014 21:39): Nevím, jestli je to chyba YouTube nebo ACU, ale grafika vypadá dost "vyblitě". Každopádně po stránce designu parádní. Bohužel asi jedna z her, na které by mě bavilo se dívat, ale ne hrát. Neděláš nějaké "longplay" videa (z čistě sobeckého zájmu)?
@M.a.t.t. (13.11.2014 23:17): a vidíš, to mi zas přijde přehnané :) Od Ubisoftu vlastním přes 40 her a těch špatně optimalizovaných zas tolik není. V podstatě mě napadají jen Unity a AC4. A Conviction byl ve své době nic moc.
Optimalizácia a Ubisoft nejdú príliš dokopy. Opačné tvrdenie by bolo oxymoron, takže sa divím, že ešte stále niektorých prekvapuje ;)
@Say (13.11.2014 22:22): Tohle je něco harcoded v enginu, pochybuju že by to šlo změnit externě..jedině možná přes nějaký ini soubory nebo tak, ale zatím jsem ohledně toho nic neviděl.
Ale teď jsem hrál dál a fakt je to jinak docela dobrý, cutscény vypadaj taky krásně, skoro CGI místama. Nahraju ještě jedno video asi.
@Say (13.11.2014 20:57): LoD je otřesnej. Nahrál jsem video na youtube kde to hezky demonstruju:
(1600*900, takže ještě trochu víc blurry)

Připomíná mi to AC2 který měl úplně stejně strašný LoD. Přitom AC3/4 už v tomto byly mnohem, mnohem lepší.

@orromis (13.11.2014 21:06): textury jsou nic moc. Ale v pohybu když člověk překousne ten LoD tak to fakt vypadá grandiózně. Ta kombinace osvětlení, obřích 1:1 budov a těch davů je působivá. Ale měli to prostě odložit a odladit.
@Paul (13.11.2014 20:53): Ty textury jsou ale strašný (na tom druhém screenu to je vidět)

@Say (13.11.2014 19:53): Ta hra nefunguje - to je pádný důvod si stěžovat (ještě když člověk přihlédne k novinářskému embargu). Navíc Unity není žádný unikát, který by vypadal o několik levelů lépe než další jiné hry (jako tomu bylo například při vydání prvního Crysis, který mi kdysi běhal na pc s 9800 GT na high celkem obstojně), takže to rozhodně je hooodně špatně optimalizované.
No jako umí to vypadat hodně pěkně:

Akorát by to chtělo odladit no. Nechápu že Ubisoft vydá 4 hry v jeden měsíc (z toho dva AC), místo aby vydali Rogue na všechny platformy a Unity půl roku odložili a pořádně opravili chyby a zoptimalizovali. Je to škoda.