@Red (31.10.2017 00:07): Caesar, Cleopatra a jeji bratr Ptolemy XIII, aspon dle UBI materialu, ja je jeste ve hre nepotkal, ale meli by tam byt. Rimanu tam je vic nez dost:)

Jinak jsem se byl podivat jeste na velkou Sfingu a ta je podle me trosku nepresna, nemela by mit bradku a bajka vyryta do kamene mezi jejima nohama je zrejme taky trochu nepresna. I kdyz panbuvi, nekteri zastavaji nazor ze bradku mela jen ji v prubehu staleti upadla:)
Docela mě to přitahuje...jsou tam i Římani? Jaké historické postavy se tam vlastně vyskytují?
@SilentWolf (30.10.2017 23:05): fakt?..to musim zkusit, ten vylepanej Bayek se mi nelibi ani trochu, ta jeho divoka podoba s vousy se mi libi vic:)

Mimochodem jsem si kontroloval historickou presnost toho sveta a musim rict ze se fakt snazily. Treba majak na ostrove Faru odpovida celkem presne tomu jak se ho snazi historici interpretovat. Pyramidy stoji presne tak jak by mely stat, a jelikoz v dobe hry uz tam hezkych par stovek let stoji zacinaji lehce korodovat, dokonce i vnitrni prostory odpovidaji tomu co je ve skutecnosti, plus minus autobus :) Alexandria je silena smeska rimske a egyptske kultury,vcetne soch, maleb i staveb. Samotne mesto ma pomerne presny tvar podle dostupnych informaci. Dobre udelane.
Btw ve hre jde pomoci leveho triggeru a tlacitka Y Menit vlasy/vousy. Na obrazovce vybaveni najedte kurzorem na hlavu bayeka a zmacknete levy trigger a Y. Klavesnice to podle vseho zatim neumoznuje. Na PS ovladaci je to trojuhelik.
Jinak me se obcas hra propada ke 2fps. Obvykle po zapnuti. Delal mi to i Witcher 3 s tim, ze vyssi graficke nastaveni nemelo zadny vliv, ba co vic, obcas to slo i lip na vyssi. Dneska se to trhalo jak...a misto dynamickeho AA jsem napevno nastavil nejnizsi a slo to skvele. Po 5 minutach jsem zase vynutil nejvyssi AA a pokracovalo to dal bez problemu. Plynule hrani po dalsi 4 hodky.

Muze to zpusobovat pc, ktery je treba dele nez 12h zaply? (Pres noc). Protoze u W3 to restart vzdy vyresil a fps rozdil byl z 35 na 60. Na PC jsem krom her jen na netu nebo sleduju filmy. Je mozne, ze se casem neco zahlcuje? Tady jsem restart zatim nevyzkousel. Az mi to priste bude delat tak zkusim.

Jinak hra ma udajne tak konzistentni svet, ze treba jeden z hlavnich cilu zacatku hry jde zabit omylem. Nespawne se do sveta az o nem neco zjistite. Proste v nem zije.
@kuler91 (30.10.2017 15:39): hej ja se porad budu ohanet tim Egyptem a zrejme nedokazu plnohodnotne posoudit, jestli by to tak dobre bylo i bez nej. Jako fakt - vetsi prani nez Egypt ve hre jsem nemel. Navic jsem Rogue ani Unity nehral a Syndicate me nebavil dele nez 4 hodky.

Tohle je proste excelentni. Byl bych ale opatrnejsi, protoze si vazne uvedomuju, ze setting ted u me hraje prim pri hodnoceni. Klidne pockej na dojmy jinych. Ja ted nejakou dobu budu milovat Ubisoft. :-D
@SilentWolf (30.10.2017 13:59): Se z tebe pose ... včera jsem byl rozhodnutý, že si to ač nerad, tak nechám asi ujít, protože to na PC s těmi propady hrát odmítám, před chvíli jsem udělal objednávku pro verzi krabice od bot .. :(
Pak napiš klidně ještě další dojmy, třeba po 20 hodinách .. či někdo jiný, kdo už u toho trochu delší čas sedí, jestli vás to stále baví :)
@SilentWolf (30.10.2017 12:07): Hady sú v hrobkách na miestach, kde ich najmenej čakáš :D

Čo sa týka súčasnosti, posledné AC hry ju neobsahovali takmer vôbec, takže návrat čo i len v takejto podobe je fajn :)

Ale ohľadom vedľajších questov úplne nesúhlasím. Snažím sa ich plniť poctivo a zatiaľ som nenarazil na jediný quest, ktorý by sa náplňou vyložene opakoval. Ubisoft už pred vydaním tvrdil, že každý bude unikátny a zdá sa, že nešlo o plané reči. Dokonca som zatiaľ narazil iba na jediný s hľadaním určitého počtu materiálov, inak sa však každý quest snaží predstaviť nejaké postavy a rozprávať minipríbeh. Niektoré na seba navyše priamo nadväzujú a občas dokážu ponúknuť aj menšie zvraty. Rozhodne v tom cítim viac inšpiráciu vedľajšími questami Witchera 3 ako v prípade Mass Effect: Andromedy.

@Charllize (30.10.2017 12:57): Hm, niečo na tom asi bude...
@kuler91 (30.10.2017 13:11): tak me by to neprakvapilo, UBI jsou cunata, i kdyz ta hra je super. Navic po nedavnych aferach day one prolomenich se jim asi stahly pulky. doporucena cena krabicovky je 1700, coz by odpovidalo ze nese nejake hodne drahe ,,protipiratske DLC,, :)

jinak vcera jsem asi 5 hodin hral v Alexandrii a ty FPS tam jsou i na konzoli obcas horsi, to mesto je giganticky a jsou v nem stovky lidi, takze duvod tam jiste je. Ale porad to je v pohode, jedna se jen o par mist ve meste kde to podle me melo taky tak kolem 25 fps.
@Charllize (30.10.2017 12:57): To by odpovídalo tomu, proč to jede na konzolovém procesoru lépe než na mém ... Jinak ty propady jsem měl i k 25 fps. Vytížení procesoru non stop 100 % , vytížení GPU většinou kolem 40 - 60 % jen tak pro představu ...
Je to vážně super.

Hraje se to dobře, souboje nejsou tak divné jako ve videích (alespoň co já bojuju), animace mi přijdou o trochu lepší, než na E3 prezentacích (úskoky). Prostředí je samozřejmě skvělé, ale to jsem zaujatý. Každopádně ač Egypt je to asi nejbarevnější Assassin a byl zážitek běžet před nepřítelem a dostat se někde na střechy, kdy byly barvírny a Bayek se tam začal rochnit v kádích s barvami. Graficky nejsem moc zvyklý hrát takové hry, tak mě to pořád ohromuje. Úplně úžasně působí zvuky, kdy člověk uprostřed pouště slyší pořád nějaké syčení - musím podotknout, že hada jsem zatím žádného nepotkal, ale ono to už asi kvůli té fóbii nebude o moc horší, než pořád slyšet nějaký sykot. Fauna a flóra odvedena na jedničku - byl jsem překvapen když se prostě kolem vstupu do jeskyně motali škorpioni.

A jak to odkrývá ty cíle a zápletku, tak mám zase ten feeling, co jsem měl u jedničky. Pauza tomu prospěla a jsem rád, kam se série ubírá. Bug po 6 hodinách žádný, dokonce se ani moc NPCčka neobjevují na místech, kde nemají - to jest v Bayekovi během cutscén. Ani jednou.

RPG prvky mi zatím moc nevadí. Vedlejšáky nejsou moc nápadité, ale neurazí. Je třeba je plnit, protože bez nich nenalevelujete.

Koně haprují na úrovni klepny, nic hrozného.

Inteligence nepřátel hapruje na úrovni všech open worldů. Opět nic hrozného.

Současnost zatím asi ze všech her nejslabší - ale měl jsem jen 2 scény zatím.

Zatím to mám tak, že se pomalu začínám připravovat na nedostatek spánku tento týden. Protože mě to přikovalo. Ubisoft mi splnil zřejmě jeden z mých největších snů. A jsem rád, že takto kvalitně.

PS. kdybych se delší dobu neozýval, tak na mě tvůrci ve hře připravili jámu plnou hadů (ala Indiana Jones) a já umřel na infarkt.
@Arcee (29.10.2017 17:50): Co se týče textur, tak záleží i na konkrétní hře. Já třeba teď z hlavy vím o Rise of Tomb Raider - hra, která chtěla i více než 4 GB VRAM. A jakože rozdíl mezi high a very high byl prakticky nulový. Možná že by šlo na tom vyšším rozlišení na větším monitoru nějaké najít, ale nemyslím, že by to bylo hned a výrazně to kazilo zážitek. Takže tady bych řekl, že se jedná o konkrétní hru. A pak rozdíly mezi medium a high jsou o dost větší než rozdíly mezi high a very high či ultra.

Jinak u grafik bych řekl, že je to snazší v tom, že starší kusy už se shání spíše přes bazar apod., takže tam už by člověk měl počítat s tím, že nechce hrát na ultra. A u nových grafik volně prodejných už by ta VRAM měla být dostatečná.

EDIT: Já to beru tak, že když koupíš kartu za 8 000 a více, tak všechny vydané hry by měla dávat ve FHD na ultra, přičemž hry vydané později už můžou být náročnější. Je to jen takové moje pravidlo, jak by to mělo být. Ne něco, čím by se člověk měl řídit a v praxi to tak fungovalo. WD 2 už dokáže zničit i tu 1070 se vším na maximum.

EDIT 2: A u poznávání rozdílů taky záleží na dioptriích :-D
@kuler91 (29.10.2017 17:54): tak samozrejme na ps4 to muzu pozorovat jen ocima zadnej fps counter tam neni. Ale prijde mi to v pohode. Obcas se stane kdyz probihas huste zalidnenou ulici a treba pred tebou je cele mesto ze to na par vterin spadne. Ale urcite to neni tak ze by to padalo nahoru dolu jak na houpacce. Necuka to, pohyb je naprosto plynuly (ale tam mozna hraje roli HDD, mam rychlejsi externi, nevim jak to jede na internim co je uvnitr ps4). Samo lock na 30 fps, a rekl bych ze si to tech 30 drzi vetsinu casu. Cutsceny jsou horsi, tam to pada i k 22 fps, ale rekl bych ze to neni extremne dulezityho, jsou to cutsceny.
Co jsme koukal na mereni co jsou na YT tak moje pozorovani vicemene souhlasi.
Samo nevim jak moc jsi na tohle senzitivni, ale me to prijde naprosto komfortni a imersivne dostacujici.
Dle videa nize by jsi si s PS4 pro moc nepolepsil.
Samostatnej test na ps4 amater jsem nenasel, ale na xbox one jo, coz by melo odpovidat PS4.
Pravda, jasně, když chceš detail, potřebuješ grafiku, ale i starší a stále výkonné grafiky jako třeba 780 Ti, která má "jen" 3GB ti vykouzlí hezký vzhled :) Jen ty textury budou nižší, protože hlavně toto nastavení žere tu paměť. A pozor, když máš malý monitor s vysokým rozlišením, např. 22" FHD a porovnáš stejné nastavení na FHD 27", tak ten rozdíl v texturách poznáš určitě.
Me tak napada, ze uz jsem dlouho nehral zadnou vylozene graficky AAA vypadajici hru. Z toho pozlatka se mi bude motat hlava. :-D
@Arcee (29.10.2017 15:41): S tou pamětí u grafik je to sporné. Samozřejmě záleží na té paměti, co se týče textur na ultra, ale zase tam není takový obrovský rozdíl ve vizuálu přímo ve hře. A pak ty paměti jdou spolu s třídou grafik, takže jak má někdo 2 GB, tak už má stejně i slabou kartu a bude automaticky osekávat i všechno ostatní a ne jen ty textury. A ty výkonné karty už podle mě mají minimálně 4 GB, což u pár her může být i tak málo, ale jen v případě, že místo very high chceš dát jedině ultra nastavení, ale to už člověk se starší výkonnější kartou uzná, že to může znamenat propady.

U grafiky bych to shrnul jednou větou. Čím vyšší chceš detaily a rozlišení, tím lepší kartu si kup celkově.

Ale ono by se to dalo říct u všeho :-)

EDIT: Jinak třeba u slabších karet třeba tu paměť dávají jako chyták a přitom ta karta to stejně nevyužije. Takže paměť bych řešil jako druhořadou. Výkonné nové karty jí budou mít dostatek.
U procesorů je to dnes těžko.. Zmiňovaný Crysis 3 vám naškáluje všechny jádra, takže víc jader, víc adidas. U jiných her zase fungují naplno jen 2-4 jádra a ostatní si jen tak pobrukují, takže tady čím větší takt, tím víc adidas. Samozřejmě hraje velkou roli i celková architektura, novější a novější instrukce co ty procesory mají atd atd. S příchodem kaby-laku, potažmo ryzenu, už má cenu vyměnit procesor starší jak Ivy Bridge. U grafik v dnešní době řešíte hlavně paměť, jelikož hry jsou hlavně v tomto ohledu náročnější a náročnější a někdo, kdo má na grafice 2GB, už u moderních her nemůže očekávat vysokou kvalitu textur, což je dle mě to nejpodstatnější.
Hele jestli si to ještě někdo plánujete koupit a je to pro vás drahé, pořád tu mám ten jeden klíč k prodeji :)
@CrocoRay (28.10.2017 23:36): Arkham knigh mi jel taky celkem špatně, tam byla hodně špatná optimalizace. Crysis 3 ja na procesor taky hodně náročný, měl jsem před 2 roky taky myslím 4460 a tam to opravdu dost brzdila ...
Výkon procesoru bude u 4460 podobný jako u mé 6300 HQ ... sice jsou u 4460 vyšší takty, ale skylake na každém jádru pár % přidal výkonu přidal a jako nic moc ...Škoda že jsem dal refund, už jsem zprovoznil afterburnera, takže jsem to mohl otestovat, ale jak je vidět v poslední době, tak ubisofti hry dávají procesoru pěkně zabrat. Zkoušel jsem "demo" Wildlands a tam se na 50 - 60 průměrných taky ani náhodou nedostanu ...
Jak jsem psal níže, tak ty propady k 30 fps prostě nepřekousnu ... Ono to jinak běží těch 40 - 50 ( mimo město klidně i + 60 .. tam už záleží na nastavení grafiky ), ale ty náročné scény to prostě nedává ...
Celkem mě to štve, protože jsem tu 6300 HQ koupil tak trochu i schválně, jelikož se přehřívá daleko méně, než laptopové i7 a hlavně jsem si taky myslel, že za 2 roky mě nebude brzdit i5, ale spíš už ta 1060 ... Ale jak je vidět, tak u Origins jsou starší i5 nebo non-k verze zralé do odpadu ...
https://www.youtube.com/watch?v=2dvAeVu62EA > Tady je vidět, že i3 6100 brzdí takový low end jako je 950 ... Takže to asi nemá smysl už dále řešit ... Tohle si opravdu můžou strčit do řitě ...
@kuler91 (28.10.2017 22:35): Jo, takhle. Všiml jsem si, že jsi v prvním příspěvku zmiňoval procesor, ale spíše jsem přešel na ty grafiky, když jsi zmiňoval to low nastavení. Ono to pak můžeš nastavit pak klidně na high a propady by teda neměly být žádné. Vím, že jak jsem měl slabší procesor, tak mi hry běžely na low i high prakticky stejně a jestli tam byl rozdíl 1 fps, to jsem fakt nesledoval.

Já mám core i5-4460 3,2 GHz a problémy jsem měl u Crysis 3 nebo Batman: Arkham Knight. Sice mi ty hry nepadaly nikdy pod 30 fps, ale třeba u Crysis 3 bylo znatelně znát cokoliv pod 60, takže jak to v otevřených oblastech jelo 40, tak se to solidně trhalo. U Arkham Knight jsem cítil trochu trhání při jízdě v Batmobilu, ale též to určitě jelo těch 40-50 fps a kámoš říkal, že žádné trhání necítí.

AC: Origins nevím, jak na tom je, ale tak pokud se to rozhodnu hrát, tak snad mi to nebude extra brzdit tu grafiku, i když už to má taky svoje roky. Přesný rozdíl ve výkonech neznám, ale i kdyby to jelo těch 40, tak mi to stačí. Střílečka to není a tehdy jsem trojku a čtyřku hrával i na 20 fps.
@7c (28.10.2017 22:55): Všechno běhá super ... Witcher 3 drží většinou stabilních 60, maximálně v Novigradu to může lehce klesnou, ale jak jsem psal, tak první hra, kterou si nezahraju ...
Watch dogs 2 mi běžel taky nic moc ... tam ta haprovalo mezi 40 - 50 fps .. víc procesor nezvládnul.
Pokud bych se vešel do framu 40 - 50, tak neřeknu ani slovo, ale abych měl místy v těch náročných městských částech kolem 30 fps ? Tak to bych fakt nečekal ...
@CrocoRay (28.10.2017 22:27): Já mám notebookove 6300 HQ, 1060 gtx ... není to žádná hitparáda, ale klasická i5 s turbem 2,8 - 3,2. Tohle je první hra, kdy mi tenhle procesor nestačí ... grafika to táhne v pohodě ... bohužel mi nejde rivera, takže jsem nezjištoval vytíženost gpu/cpu, ale jelikož i po změně na low jsou propady furt stejné, tak je jasné, že na vině je procesor ...
Každopádně furt je tato I5 daleko lepší, než jsou procesory v konzolích, takže to moc nechápu.
@kuler91 (28.10.2017 20:24): Já co se díval, tak na grafikách to na very high detaily běželo docela solidně i na GTX 1060 a 1070 s 1080 to dávaly nad těch 60 fps. Co se týče procesoru, tak to jsem nezkoumal, ale měli tam 7700K, ať to nebrzdí. Ale přijde mi podle toho benchmarku, že to není zase taková hrůza. Podle mě to není o nic náročnější než Syndicate, jak se tak dívám. FPS hodnoty jsou na stejných sestavách obdobné. Být to jako Unity na svou dobu, tak to nedává moc ani ta 1080.
@kuler91 (28.10.2017 20:24): hmmm..me to na PS4 bezi v pohode, zadnejch viditelnejch propadu jsme si nevsiml. Mozna to nekde na par vterin spadne o neco niz, ale zadna tragedie.. Cutsceny obecne bezej blbe vsude...ale tam to zas tolik nevadi. Ale tech 30 to drzi vetsinu casu. zadna tragedie to neni a da se to spis povazovat za uspech ze to tam vubec bezi v takovy kvalite pomerne stabilne. Ocekaval jsem ze to bude ukrutne orezany a by se to tam vubec hnulo, pac UBI nikdy na optimalizovani moc nebyl, ale prekvapily, ostatne jako s celou hrou.
@Charllize (28.10.2017 20:17): No jako štve mě to trochu, protože i na minimální deatily to tam občas lítá kolem 26 fps ... to je stejné jak na obyč PS4, která má daleko slabší procesor ... :D ... Chjo ... Měl jsem si vzít stejně PRO místo slimáka, takhle si to nezahraju ani na kompu ani na playstationu, pokud to neopraví a neudrží stable 30 na obyč PSku ..., holt to hrát nebudu.
Fakt zlaté konzole .... Na druhou stranu FPSka typu Wolf mě vyloženě na gamepadu nebaví, takže Pcko stejně potřebuju ...
Vypadá to krásně, ale asi nestíhá procesor, naštěstí jsem to vzal přes steam, takže refund ... na 28 - 40 fps ve městě jim na i5 opravdu seru :) ....
Hra na 80 hodin mu nesedla 25 hodin po vydání. OK.

Ale každý hodnotí jak umí. Já dávám nízká hodnocení vyjímečně, musí to být skutečně špatný a chápu to jako varování pro jiné.

Někdo ale holt cítí potřebu chodit a jiným plivat na to co mají rádi, s tím se nedá co dělat, ale je to výmluvné spíš o něm.

Pokud někdo dává ale Zaklínači 100 % a tomuhle nuly nebo pod 50, je to očividně hlupák. Ale i Bůh dal člověku právo jím být. Protože tohle se zaklínači už sakra blíží a přitom si to dokázalo zachovat vlastní tvář.

A je dobře, že to začal brát vážně zrovna Ubisoft, to dává větší naděje do jejich ostatních her.