@Gordon (05.01.2024 15:21): Par mensich mest, stejne vypadajicich a tu assassinskou tvrz s prilehlym "venkovem" co si pamatuji. Mirage mapa je take Baghdad a jeho prilehle okoli, takze to take neni "jen" to mesto.

Mne na Mirage predevsim vadi, jak strane nezajimave je to pribehove, jak nudne jsou vsechny postavy... Je to fakt navrat k prvnimu dilu. Dvojka uz ale byla uplne jinde a patri k fan favorite, tak proc se nevracet spise k ni? No proc, protoze delat ten pribeh tak, jak byl tam by Mirage vyrazne prodrazilo. Uz jen proto, ze by museli najmout poradneho scenaristu a ne to nechat psat recepcni ve svem volnu.
@Gordon (05.01.2024 15:21): To měla, ale ta města byla menší, docela stereotypní a hlavně téměř bez interiérů. Já Mirage nehrál, ale ta mapa je prý srovnatelná velikostí s Revelations nebo Unity, kterým jedno město nikdo nevyčítal.
@Mika Eli (04.01.2024 23:44): Ta hra byla od začátku prezentována jako návrat ke kořenům a je určena pro fanoušky prvního dílu, kterým vývoj série k megalomanským open worldům nevyhovoval. Takže v podstatě píšeš, že splnili co slíbili. Opravdu výsměch… plnit sliby, lol, kdo to kdy viděl.
Za mě je to velké zklamání hlavně vzhledem k velikosti mapy. Ta je tak 3 - 4x menší než v Assassin's Creed Odyssey - a to je tedy velká bída. 1 město vážně nestačí. Je to výsměch všem hráčům 2 - 3 dny s ovladačem v ruce a máte hotovo.
Líbí se mi to lore vysvětlení, že hráč se dokáže doslova teleportovat a zabít tak několik lidí najednou protože Animus nestíhá sledovat jeho pohyb, tohle prostě nevymyslíš :D

A to jsem ani nezmínil smoke bomby, které jsou totálně OP a umožní ti zabít až 5 lidí.
@Charllize (12.10.2023 11:37): V Japonsku 3. nejprodávanější hra za uplynulý týden. Prodalo se tam toho víc, než nového Sword Art Online. To už je myslím co říct. Přitom člověk by řekl, že tohle tam nikoho zajímat nebude.
@Charllize (12.10.2023 11:37): Nejlépe prodáváná hra ubi, když vezmeme v úvahu jen novou generaci.. A to je v tom i Watch Dogs: Legion a hlavně Far Cry 6, to je pro mě trošku překvapení. No, asi to nebude tak špatnej spiel jak se po internetu tvrdí, tolik lidí najednou se mýlit nemůže. :D
@Failer59 (komentář): já se musím smát těm srovnávacím videím, kde každý to video je úplně stejný jako předchozí díl, ale lidi v tý davový psychóze jásaj nadšením, jak je to děsně jiný :D
@Sadako (11.10.2023 12:47): No Ass Creed nikdy nebyla skutečná stealth série jako Splinter Cell a Hitman, ale aby jsi se mohl prostě teleportovat a hned tak někoho zabít tak to je už moc.

A samozřejmě svět stále jde podle milionkrát okopirované šablony, kde máš sběratelné hlouposti a rozhledné věže na odhalení mapy.
@Naginata (11.10.2023 11:03): Mně třeba x-ray vision a nenáročný stealth absolutně vyhovuje (also, chce-li někdo těžší stealth, tak nemusí používat x-ray a může to hrát na vyšší obtížnost, já na nejvyšší pochopitelně nehraju). Stealth je pro mě primárně nástroj na multiplikaci dmg, nějak se víc obtěžovat s plížením a ne s průchodem na masomlejn mě přimějí akorát, když mi za to dají skill point nebo je to neobejitelná podmínka pro postup. Nehraju AC kvůli stealthu nýbrž kvůli historickým kulisám, vraždění a lezení po výškách.
Story a postavy jsou za mě v rámci žánru zcela OK a velmi oceňuji, že mi zatím hra nevecpala jediný úsek v Abstergo rakvi (ten Dänikenovský metaplot si za mě můžou nabušit do uší).

Mack dobře popisuje problém s hrou, na to, že to má být návrat ke starým stealth kořenům tak je AI opravdu pitomá a nepředstavuje žádnou výzvu. Ubisoft si myslí, že hráči jsou naprostí idioti, takže ve hře jsou takové schopnosti jako X-ray vision a instant kill, které úplně trivializují gameplay.

Nevadí mi, že je to kratší hra, která mé délku jen kolem 20 hodin a že mapa je menší, ale cenu 50 dolarů bych za to nedal. Postavy a příběh taky vypadají totálně nezíjimavě, takže kvůli tomu taky nestojí za to hrát.

Return to roots my ass
@Charllize (10.10.2023 19:25): rozumím, rozdíl mezi generacemi byl větší, ovšem včetně vyšší ceny. Kdyby nebyli v Sony a Microsoftu chamtiví a nesnažili se za každou cenu zavděčit hráčům, tedy nevydali Xbox One X a PS4 Pro mluvil bys krapet jinak. :)

Namátkou, když jsem zkoušel např. The Witcher 2 EE na Xbox One S (4k TV) a ihned poté na Xbox Series X, tak jsem málem nevěřil vlastním očím. Na XOS byla hra nechutně rozmazaná a ve výrazně nižším rozlišení, na XSX byla hra ostrá jako břitva a nejspíš v nativním 4k nebo nečím velmi blízko ale třeba The Witcher 3 next-gen, ačkoliv bez RT Global Illumination+Reflection, dokonce i přes nižší rozlišení, pochopitelně řádné rozmazaný v pozadí, vypadá překvapivě velmi dobře na obstarožním XOS (možná i díky upscalingu do 4k), tudíž chápu jak to myslíš s tím generačním rozdílem.
@Rapier (10.10.2023 19:16): Proste si porovnej jak vypadali hry při přestupech generaci ps1 na ps2, pak ps2 a ps3 a ps3 na ps4 a budeš doma a mít větší představu co mám na mysli. Chápeš, PS 4 měla třeba 16x větší ram než ps3. PS5 ji má oproti ps4 jen dvojnásobnou a tak podobně. Cela ps5 je jen mírný pokrok v mezích zákona nikoliv nějaký skok jak bývalo zvykem.
@Charllize (09.10.2023 15:45): záleží hra od hry. MSFS 2020, nebo FM8 jsou opravdu next-gen tituly ale především díky tomu, že nevyšli na zastaralé XOS/XOX a zrovna One X je, mám pocit, reálně výkonnější než PS4 PRO pokud se nepletu.
A ruku na srdce, mezi PS5 verzí GT7 a PS4 Pro verzí GT7 je rozdíl zhruba takový jako mezi GT7 a GT Sport na PS5 speciálně na 4k TV, viz. https://youtu.be/ChmLmP9HzKU The PS4 version is very impressive on the Pro. But if you switch both versions on a large 4K screen, not via a Youtube video, the differences are somewhat more noticeable. , rozdíl v nasvícení a detailech jde jasně vidět na první pohled. To neznamená, že si to na PS4 Pro nezahraješ, jen to vypadá takřka stejně jako starší GT Sport.

Co je podle Tebe revoluce v grafice? Třeba mě se zdá, že Microsoft Flight Simulator je revoluční více než dost, vzhledem k tomu co vykresluje na obrazovce a v jakých detailech a rozlišení. Nebo The Witcher 3 na PS5/XSX s RT Global Illumination vypadá jako opravdový next-gen titul a spolu s Cyberpunk 2077 2.x (konečně se vykašlali na P4/Xbox One) vypadá zatraceně next-gen i bez RT.

Sorry za lehkou odbočku, mě se AC Mirage líbí, ale tak já zatím hraji jen prvního assasína a ten vypadá působivě i dnes, a to hraji na XSX jen Xbox 360 verzi, nikoliv remaster.

@Fritol (09.10.2023 17:26): doporučuji si novou Forza Motorsport 8 zahrát, žádné video na internetu Tě nepřipraví na ten shock z přechodu z FM7. Brada Ti spadne zcela určitě, to mi můžeš věřit! :)
@Stapu (10.10.2023 13:49): No když mas ps4 pro s ssd diskem je ten rozdíl oproti ps5 dost malý, vzásadě tam jde jen o ty fps a o to že máš ve hře o 30% víc trávy třeba :) Takže z mojeho pohledu to mohli spasit jen exkluzivní hry. Ty ale moc nejsou a k tomu poměrně rychlé vydávání i na pc. Je jasný ze když se ti rozbije ps4 tak není o čem ale jinak to je dost bída.

A prostě si nemyslím ze kdyby Mirage byla next gen only ze by vypadala líp. Možná trošku :)
@Charllize (10.10.2023 13:13): Celkově s tebou souhlasím a chápu tvůj pohled. Měl jsem ho dost podobně. Kamarádům jsem sám říkal, že nevidím důvod v koupi PS5. Mám ještě plno her z předchozích generacích, co bych si chtěl zahrát, většina novinek stále vycházela i na předchozí generaci, tak kam spěchat. Jen se mi porouchala PS4 po necelých deseti letech věrné služby a nebylo nad čím přemýšlet. A sice nejde o úplný grafický skok, jako kdysi, ale celkově vnímám pozitivně už jen to rychlé načítání nebo, že ty hry zkrátka mají 'ostřejíší' grafiku. Jo, ta haptika byl asi stejný system seller jako pohybový senzor v PS3 ovladači. :D
@Stapu (10.10.2023 08:33): Jo rychlejší to je. Já spiš narážel na to že se před vydáním tvařili že to bude nějaká revoluce nikde ještě neviděná a ona není. Navíc když sem zmiňoval to porovnání s ps4 tak jde do ni koupit ssd disk, sice to samozřejmě není defaultně a je to stále pomalejší ale třeba u těl Valhally to udělá z těch pěti minut dvě. A jsou hry kde se to liší o pár vteřin, třeba FFXV. Jediná hra kde to je skutečně next gen byl ten Ratchet ale jak víme PC to zvládne prakticky úplně stejně, takže proste žádná výjimečnost se nekoná. Takže asi jediná věc co je na ps5 trochu napřed je haptika, ale jaksi ani o té už nikdo nemluví jelikož to je vlastně prkotina.
@Charllize (09.10.2023 15:45): Načítání na PS5 mi přišla jako jedna z věcí, které je výrazně někde jinde než u předchozí generace. Ale fakt záleží jestli je dobře implementované hry. Třeba u AC Valhally na PS4 jsem si mohl odskočit udělat kafe se svačinkou. :D Než jsem se dostal z menu konzole do samotné hry, přes menu hry a nechal načíst poslední save, tak to trvalo uričtě víc než pět minut. PS5 verze hry sice taky má pořád nahrávací obrazovku, kde se dá běhat s Eivorem, ale už je podstatně rychlejíší. Fičák jsem zažil až pak u FF16. Hlavní menu konzole nabízí pokračování od poslední uložené pozice. Přeskočí se tím i menu hry a hrál jsem do ani ne 5 vteřin od stisknutí. :D
@SilentWolf (09.10.2023 09:43): Nemyslim si, ze jsi udelal chybu ze jsi kdysi Unity ignoroval. Kdysi to totiz bylo nehratelne. :D Ale ted uz by sis to zahrat mohl. Ja mel v planu zahrat vsechny zbyvajici AC hry (sel jsem po trojce na Origins a pak Odyssey), ale zasekl jsem se na Black Flag, ktery me vubec nebavil. Mam v planu zkusit jeste Unity a mozna Syndicate az bude cas a nalada. Na Black Flag a Rogue kaslu.
Mně to přijde tak nastejno, jen Paříž proste působí lip než ušmudlaný Bagdád v poušti. Pěkně to ale ukazuje jak moc je nova generace konzoli nepovedená a rozdíl oproti te minulé je tristní. Nejvetší rozdíl je vlastně jen rozlišení a fps ( a i tohle trochu stírají vykonejsi verze minulé generace ), což je vzhledem k tomu jaký grafický skok vždycky mezi generacemi byl dost smutný. Ani ta proklamovaná rychlost ssd se nakonec moc nekoná.
BTW mně se z AC nejvíc graficky libila Odyssey.
@SilentWolf (09.10.2023 09:43): Jo, Unity je dodnes graficky a mechanicky nepřekonanej díl. Škoda že příběh je tam slabší, ale dá se to. Datadisk byl celkej slušnej. Je to jedinej díl kterej mám permanentně nainstalovanej, čas od času mám chuť se tou Paříží projít.
Jsem možná udělal chybu, že jsem kdysi ignoroval Unity. Ta hra i dnes vypadá úžasně. Ty porovnávací videa u her kde je rozdíl 10 let jsou vždycky vtipná.
Tak nakolik jsem ještě před dvěma týdny doufal, že to bude vykupující hra pro sérii, co sjednotí fanoušky starších cinematic příběhových dílů v jásot, tak docela chcípl pes. Nikdo to nehraje, a kdo ano, tak je z toho nenadšený. A když vidím ten fight systém a ty cutscény, co působí jak kdyby byly AI generated, asi se ani nedivím...
@Tolister (07.10.2023 16:56): Není akce, mrkni do klienta na "Ubisoft+". Je to jejich forma předplatného stejně, jako má EA Play nebo MS Game Pass. Můžeš si tam zahrát cokoliv od Ubi za 15 eur na měsíc. Problém je, že pokud to chceš jednorázově, tak u většiny jejich nových her se to nevyplatí, protože je za měsíc nestihneš dohrát, ale zrovna Mirage by neměl být problém. Těch 25 hodin asi většina lidí zvládne za měsíc.

Mimochodem mívají docela často zkušebku zdarma na 2 týdny. Jestli se do toho nechceš hrnout ani za těch 15 eur, tak bych si tipl, že tu nabídku budou někdy na Halloween nebo Vánoce mít zas.

Ok, Paul mě předběhl. :D
@Tolister (07.10.2023 16:56): ta jejich služba, ubisoft+, něco jako gamepass ale pro ubi hry. Už jsem si přes to dohrál Valhallu a až vyjde Avatar, tak si to zas na měsíc předplatim a projedu ho a crew nebo mirage k tomu. Výhoda ubi her je že jsou takovej spotřební materiál u kterýho vím, že je nikdy nebudu chtít hrát znovu, takže nemám potřebu je vlastnit permanentně :)
@Paul (06.10.2023 13:10): uu a to co je za akci? To je dobre. Jen já už si to tak trochu proklikával, a zjistil jsem, že mi to asi stačilo. Neni tam fakt nic co by mě zaujalo, snad možná jen ten přízemnější méně scifi přístup.
Poslední dva díly jsem vždycky krátce po vydání koupil od někoho, kdo prodával kód co byl jako bundle k nějakému HW za cca poloviční cenu proti tomu, co ta hra stála normálně. Ale nevím, jestli se tohle bude k něčemu bundlovat. Já za to 1200,- určitě nedám, počkám si až to bude max. za tu půlku.
Tak jak? Vyplatí se to kupovat za těch 1200? Chci to jen kvůli návaznosti na příběh z předešlých dílů, gameplay mě nezaujal, stejně jak celá politika tvorby ubisoftu za posledních několik dílů. Jestli to bude někde za lepší cenu nevíte někdo? Asi těžko co, je to nová hra.
@Charllize (04.10.2023 14:16): V klidu, já to neberu tak vážně. :D nedělám si naděje, že by se k tomu série vrátila, když poslední tři díly vydělaly nejspíš víc, než všechny díly předtím dohromady.

Dle mě by bylo ideální, kdyby mezi těmi velkými díly vydávali tyhle menší. Velký díl jednou za tři roky třeba a mezi tím tohle.
@Fritol (04.10.2023 14:00): No kdyby to bylo veliké a dlouhé jako tři díly predtim tak bych to zřejmě koupil. Tohle úplně s klidem odignoruji stejně jako celou sérii před Origins. Ale jak říkám, hraci co to takhle ocení určitě budou. Ještě bych mohl říct proč se mi to takhle nelíbí atd, ale nechci tě rozčilovat :D
Koukám že návrat k pližení v jednom městě zas tak úplně nevyšel dle recenzi. Taková slabší osmička :)