ArmA II: Eagle Wing

ArmA 2: Eagle Wing

22.12.2009

freeware
rozšíření

Eagle Wing je neplacené DLC pro hru Arma 2. EW je součástí patche 1.05. Přidává do hry novou (mini)kampaň, vrtulník AH-64-Apache a nový warfare (RTS část z Arma 2) mód When Diplomacy Fails, který do multiplayeru přidává diplomacii všech tří stran.

Kampaň navazuje na jeden z konců původní hry. Hráč se ujímá Eda Wintera, amerického pilota učastnícího se války proti Rusku na Černarusi v roce 2012. Situace se však brzy změní...

Kampaň vytvořil Karel Mořický, autor komunitní mise pro OFP, When The World Ends. Přídavek měl původně přidat vrtulník RAH-66 Comanche, který však nahradil vrtulník Apache. BIS brzy poté vydali Director's Cut přídavku, který obsahoval právě Comanche.

@USER47 (komentář): Trefný komentář! Arma 2 mohla být tak parádní hra, kdyby v ní věci fungovaly tak, jak fungovat mají. Víc než užívání si boje je hra spíše nekonečný zápas s tupou AI. I pitomé nasednutí do auta je práce na 5 minut, než se ta parta idiotů uráčí vůbec pohnout z místa. Nejlepší jsou opravdu mise, kde se nemusím spoléhat na AI a jedu na vlastní pěst. A těch je žel ve dvojce jako šafránů. Ne, místo toho Bohemka kampaň na umělé inteligenci vyloženě staví. Je to škoda, protože místy mě ta hra baví až neskutečně, ale po většinu času mě vyloženě sere.

Jednohubka Eagle Wing od Karla Mořického opět ukazuje, že ArmA je paradoxně nejlepší tehdy, pokud se nesnaží fušovat do řemesla strategiím a simulovat všechno možné i nemožné. Už od OFP totiž platí, že vůbec nejzábavnější mise jsou ty, v nichž se hráč nemusí starat o moc věcí nad rámec základní funkcionality.

EW je přesně takový. Hra vás protáhne od pohodové vrtulníkové mise, přes atmosférický survival segment až po závěrečnou bojůvku v přímořské vesnici, aniž by vám svěřila velení či se pokusila ohromit megalomanskými bitvami. Díky této svázanosti a relativně nízkému počtu jednotek na scéně nestačí vystrčit růžky chronické problémy základní Army a vy se můžete soustředit na samotné hraní, nasávat skvělou atmosféru a bojovat s nepřáteli místo s bugy.
Zajímavé!

Z prvu jsem tuto mini-kampaň vědomě zcela minul, protože jsem dle obrázku i názvu očekával, že jde čistě jen o pilotování vrtulníku. Ačkoliv jsem se naučil tento stroj už dříve ovládat celkem dobře (jen na klávesnici a myši), není to úplně můj šálek kávy a důvod proč Armu vyhledávám.

Kampaň obsahuje dvě mise (jen první z nich je vrtulníková) a ačkoliv se jedná spíš o takovou jakoby netradiční jednohubku, rozhodně nelituju, že jsem si ji prošel. Především druhá mise byla zajímavá, netradiční a nebývale atmosferická. Škoda, že se misí po výbuchu atomovky neudělalo víc!

Jelikož se jedná o freeware, není moc nad čím váhat. Na jeden večer je to super zábava. Doporučuju všem majitelům ARMA2.

80%

Pro: Pozitiva původní hry, atmosféra, netradiční koncept, freeware!

Proti: Délka kampaně, nevyužitý potenciál, negativa původní hry