Arkanoid 2: Revenge of Doh

Arkanoid II: The Revenge of Doh, Arkanoid: Revenge of DOH

Taito Corporation •  Ocean Software (AmstCPC, C64, Spectrum) •  Daiei Seisakusho (NES) •  NovaLogic (PC) •  Nidecom Soft (MSX)
červen 1987
08.03.1988
1989

Revenge of Doh je priamym pokračovaním originálneho Arkanoidu. Priniesol lepšiu grafiku, lepší zvuk aj hudbu a viac levelov. V princípe však ostáva stále výborná hrateľnosť predchádzajúceho dielu, postavená na „ničení tehličiek“, z ktorých pri troche šťastia padajú bonusy, či troche nešťastia i škodlivé antibonusy.

Príbeh pokračuje... Po veľmi dlhej dobe sa sila ovládajúca dimenzie menom Doh opäť prebúdza k životu. Ovládla obrovskú vesmírnu loď Xorg a pomocou nej sa dostala zo svojej dimenzie do nášho vesmíru. Mixtec, vesmírna loď typu Arkanoid, poslala Valus II, aby uskutočnil preventívny útok na Xorg.

Kdo by neznal arkanoid v některém provedení ..

V druhém pokračování legendární bořičky destiček nic nepřekvapí, až na to, že při likvidaci kvádrů na vás padá shůry hromady a hromady pomocných i škodících "pomocníků" a některé levely jsou ukrutně těžké, až nemožné, při rychlosti, kterou dokáže míček vyvinout.

Za mě dobrá zábava na pár hodin, ale na víc to nebylo, díl č.1 mi přišel povedenější a hratelnější, tentokrát v průměru.

Pro: zábava

Proti: náročnost levelů