Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Archon: The Light and the Dark

1983
červen 1986
1989
06.04.2012
80
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Archon původně vyšel na počítače Atari v roce 1983 a o rok později byl portován na řadu dalších systémů včetně PC-Booter. Hra patří do série, k níž patří i Archon Ultra nebo moderní remake první části Archon Classic.

Základní koncept hry snese podobnost s šachem, nicméně jednotky se chovají odlišně a klasické šachové figurky jsou nahrazeny fantasy stvořeními (pěšáci, goblini, rytíři, draci, golemové atd.). Temné jednotky bojují lépe, pokud stojí na tmavých polích a opačně. Při střetu dvou jednotek se spustí jakási "minihra", kde obě proti sobě bojují v reálném čase v aréně. Výhru si lze zajistit buď zničením armády nepřítele, nebo zabráním všech pěti "polí moci". Pokud oběma hráčům zbude poslední jednotka a ty se v souboji zabijí navzájem, hra skončí remízou.


Poslední diskuzní příspěvek

@mazar1234 (03.06.2014 17:05): Zrovna to sem jdu napsat, že ta verze je děsná. ;-) Jinak v tom mám taky napařený kilometry na C64, asi před dvěma roky jsem to nahodil i v emulátoru a pořád se to dalo slušně hrát.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.