Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Archon: The Light and the Dark

79
6 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1983 At8bit
1984 PCC64Apple II
1985 AmigaSpectrumAmstCPC
červen 1986 PC88
1989 NES
06.04.2012 iOS
Vývojáři:
Free Fall Associates
Archon původně vyšel na počítače Atari v roce 1983 a o rok později byl portován na řadu dalších systémů včetně PC-Booter. Hra patří do série, k níž patří i Archon Ultra nebo moderní remake první části Archon Classic.

Základní koncept hry snese podobnost s šachem, nicméně jednotky se chovají odlišně a klasické šachové figurky jsou nahrazeny fantasy stvořeními (pěšáci, goblini, rytíři, draci, golemové atd.). Temné jednotky bojují lépe, pokud stojí na tmavých polích a opačně. Při střetu dvou jednotek se spustí jakási "minihra", kde obě proti sobě bojují v reálném čase v aréně. Výhru si lze zajistit buď zničením armády nepřítele, nebo zabráním všech pěti "polí moci". Pokud oběma hráčům zbude poslední jednotka a ty se v souboji zabijí navzájem, hra skončí remízou.


Poslední diskuzní příspěvek

mazar1234: Zrovna to sem jdu napsat, že ta verze je děsná. ;-) Jinak v tom mám taky napařený kilometry na C64, asi před dvěma roky jsem to…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.