Anomaly Korea

19.12.2012
20.12.2012
14.03.2013
06.11.2013

Anomaly Korea je sequel Anomaly: Warzone Earth. Příběh i události jsou stejné, jen se vše odehrává na Korejském poloostrově, čemuž odpovídá i stylizace prostředí a např. hudebního doprovodu. Rozšíření přináší 12 nových misí, a po jednom powerupu a jednotce. Kampaň je doplněná ještě režimem Art of War pro otestování schopností hráče poradit si s předem danou situací.

Opět jde o reverse tower defense hru, kdy si z dostupných prostředků sestavíte konvoj a naplánujete jeho průjezd mapou se snahou efektivní likvidace nepřátelských věží. Cestou mohou jednotky sestřelovat finanční bonusy, za které lze koupit nové jednotky nebo vylepšení stávajících. Největší rozdíl od Warzone Earth je nepřítomnost velitele, který se staral o sbírání/používání bonusů. Nyní tak hráč činí sám, kliknutím myši.

Anomaly: Warzone Earth v Kórei. Vizuálny rozdiel je minimálny a nevadí to, ale herne je to trošku zaujímavejšie. Misií je 12 a oproti AWE sú síce menšie, no prišli mi viac taktické.

Nová jednotka je len jedna, ale stojí za to, Horang tank. Má slušnú výdrž a špeciálny útok nabíjaný zo zničených robotov.

Na nepriateľskej strane je zmien viac: nová je sakra nepríjemná plameňometná veža. Má dobrú výdrž a po zapálení tanku chvíľu trvá, než tank vyhasne. Nepríjemnejšia je aj hackovacia veža. Dokáže poškodzovať niekoľko tankov naraz (v AWE nevedela ničiť tanky, iba ich ovládať a poslať na svojho veliteľa) a ešte je aj nutné naťukať číselnú kombináciu. Na druhú stranu chýba obrovský Behemoth. Autori si asi uvedomili, že síce je veľký a silný, ale je pomalý a pomocou návnady (Decoy) sa dal ľahko oklamať a zničiť.

Keďže tentoraz odpadol veliteľ, tak je zbieranie bonusov jednoduchšie, stačí na ne kliknúť myšou a nie je nutné pre ne chodiť.

Trochu zamrzel žartík v poslednom leveli, keď už mal boss polovicu HP dole a hra mi spadla. Aj s opakovaním levelu som v poslednom leveli strávil cca 2.5 hod. Taký "dobrý" som ja taktik, ale zase nenechávam po sebe žiadnych nepriateľov :)

Oproti AWE je tu navyše art of war: 6 malých bonusových máp, na ktorých je nutné veľmi presne používať špeciálne schopnosti. Ako spestrenie je to fajn, ale radšej by som prijal viac máp.