@JohnCZ (28.06.2021 19:32): Jo nedávno se u Harry Potter: Hogwarts Mystery strhla diskuze, kde jsem psal, že to hraju omódované a obcházím mikrotransakce. Je to fakt hnus na čem se dnešní herní průmysl snaží vydělávat a není mi ani trochu líto, že to obcházím, jelikož vydělávat tímhle stylem na kvalitních značkách je ještě horší zločin.

Jinak zpočátku tam byly na kupování akorát ty boosty. Docela hodně kokotin tam přidali.
@kristmeister (28.06.2021 18:46): Je toho kotel a hodně věcí jsem si ještě ani nestihl odemknout. Ale z toho co jsem viděl a z hlavy si vybavím - skiny, kupování podpůrných spellů, levelování všeho možného, co ti boostuje score - jak vlastní ptáci, tak různé podpůrné mechaniky. Každá věc za odlišnou herní měnu, jen abys měl nutkání neustále něco honit, otáčet kartičky, snažit se vyhrát různé boostery a itemy. Je to jeden velkej zamaskovanej hrací automat. Regulérní hazard, kterej ti jen horko těžko dovolí vyhrát. Furt tě nutí hrát dál a dál, ale nenechá tě vyhrát nikdy moc a ve finále stejně všechno prohraješ, protože takhle hrací automaty fungují. A nakonec ti tvůrci na usmířenou nabídnou, že si to můžeš i koupit, případně dostaneš bedničku zdarma (za zhlédnutí reklamy). A taky tam je nějaká tamagoči sranda, která tě zas vyloženě nutí tu hru denně zapínat, starat se o svýho baby ptáka (bez dvojsmyslu), uživit ho - což znamená vrážet do něj další prachy, protože z ingame měny to moc nejde a jakmile chcípne, přicházíš o veškeré bonusy a boosty s ním spojené a jedeš odznova.

Prostě úplně chirurgicky přesně vykonstruovaný nevkusný cashgrab a past na tyhle blázny, co do toho nasolí stovky a tisíce, jen aby mu tam ty třešně cinkly. Moc F2P hry nehraju, takže zas až takový přehled nemám, ale takhle znechucenej jsem fakt dlouho nebyl a v takové míře to snad nikde neviděl. U těch několika F2P, co jsem na droidu hrál, to šlo prostě ignorovat a pop-up reklamy zamezením přístupu aplikace k internetu zablokovat. Tady to nejde, protože po zhruba 30 úrovních vystřelí obtížnost tak strmě nahoru a kartiček s ptáky je tak velký nedostatek, že hra do toho hazardu/nakupování/čumění na reklamy vyloženě tlačí. A vzhledem, že ta hra cílí ve velké míře na děti (grafika samotné hry, hollywoodské animované filmy apod.), tak je to nejenže hroznej nevkus, ale hlavně fakt odporná praktika - divím se, že ještě ne trestná.

Graficky to jinak vypadá parádně a na 144Hz displeji se to hýbě moc pěkně. I ten samotný core gameplay by byl beze všeho toho sajrajtu hodně fajn. Levely jsou tu nápaditější a jejich řešení tolik postavené na náhodě tak, jak to bylo v minulých hrách. Škoda, no.
Chtěl jsem si po letech zahrát na telefonu Angry Birds. Koukám, jednička už není k dispozici a tak stáhnu dvojku a... neskutečný, co z toho dokázali udělat za nehratelný pay 2 win sajrajt.
@Všivák (komentář): Jeden gigantický plus těchto her je, že každé rozšíření opravdu přijde s něčím novým a i když to jsou drobnosti, tak mění hratelnost. Doporučuju Space a Star Wars, ale i Seasons je nadupaný obsahem. Máš se na co těšit :D lepší způsob trávení času na toaletě není :D
však já už to nehraju. Pro android to každopádně free je. Navíc to má prostě charakter freewarovek
Tak proč to hraješ, když se ti to tak nelíbí? Angry Birds mimo Android není freeware.
Já u toho nikdy neseděl x hodin v kuse. Nemysli si, mám s podobným typem her hodně zkušeností a v minulosti jsem se freewaru dost věnoval a hrál jsem kdejakou hovadinu. Jinak zrovna Angry Birds jsem hrál fakt asi půl roku hrubého času, po kouskách :-)
Někteří holt asi nechápou, o čem ta hra je. Není to dělané na to, aby u toho člověk seděl několik hodin v kuse a snažil se to co nejdříve celé rychle dohrát. Když jsem se učil na státnice, tak jsem si to vždy při pauze na půl hoďky pustil, abych se odreagoval a na to to stačilo. A díky tomu, že je to fakt nenáročná hra na uživatele, tak jsou všechny díly mými rodiči velice oblíbené, sotva můžete po 50ti letých rodičích očekávat, že budou u PC ve chvílích odpočinku mastit nějaký CSko.
Přijde mi docela zajímavý, že v komentářích jsou oslavný ódy, kdežto v diskusi je to jeden negativní příspěvek za druhým :-)
Nehrál jsem to, ale stejně nechápu úspěch. Jasně, všude vidím, proč to lidi baví, ale čím to, že to má takový masový úspěch. Mám dojem, že po klasikách Pong, Tetris a Mario je to nejznámější hra i mezi laiky.

Na Internetu je stejných her ve flash verzi desítky. Proč jsou Angry Birds tam, kde jsou? Zná někdo odpověď?

Objevil se iPhone, ovládl trh, objevili se Angry Birds a protože iPhone je všude, byli všude i Angry Birds. Ale neznám jiný takový případ a nechápu to.
A na PSP nehratelná škubanice, tedy na starém PSP1000. Skoro to vypadá, jako by to tam běželo na nefalšovaném flashi.
Heh, ta tolik chválená "fyzika" není jejich prací, ale "jen" pujčený engine.

Parádní ukázka, že každá hra nemusí být na všem. Na mobilu parádní blbinka, na PC ztráta času.

Žena to oprubovala, dala tak první dvacítku, řekla že je to nuda a šla zpátky na minecraft.
Puvodni "aktualizovana" verze na ipody, androidy a asi i placena PC ma 240 levelu.
me se to v browseru udesne seka az je to nehratelne :( nebo je to optimalizovane jen pro Chrome???
Počkej, po 21 ? Já myslel, že jen jeden svět (po 21), to je víc, než jsem čekal. Přítelkyně to hrála v browseru a tak mám informace jen od ní.
Není ta prohlížečová verze osekaná ? Ta plná by měla mít 4 světy, každý po 2-3 obrazovkách výběru levelů, tedy každý po 42-63 levelech.
To že existuje prohlížečová verze neznamená, že neexistuje normální. Já tedy o té browserové třeba vůbec nevěděl a znal jen tu normální.
Dají, tohle je jen další verze, to co linkuješ, která se dá hrát v prohlížeči.
Nejde :(. "Spuštění této aplikace se nezdařilo, protože konfigurace není správná. Potíže pravděpodobně odstaraníte opětnovnou istalací aplikace (to asi těžko když se to neinstaluje). Měnit rozlišení jsem zkoušel ale nějak to nepomáhá, nebo v tom configu mám změnit něco jinýho? Mám XP.
Hlavně to je pouze kopie freeware flashovky Crush the castle, akorát s ptákama aby to zabodovalo i u slečen (bez dvojsmyslů).
První půlku jsem se docela dobře bavil, druhá půlka byla spíš "utrpení"...Vlastně ani nevím, proč jsem to dohrál. :/
No tak do toho stádia se teprv asi dostanu a pak budu třeba taky frustrován .. :)
Uprimne receno nevim co na tom kdo vidi, jako je to celkem sranda nez se cloveku oposlouchaj zvuky, ale po prvnich dvou seriich levelu mi zbyla jen frustrace z toho ze nemuzu mirit presnejs a novyho jinak nikde nic.
Už mám těch levelů za sebou kopu a obtížnost je občas docela vysoká ... :)
Tak tahle hra je parádní, jedna z mála věcí, u kterých mě mrzí, že to není na WM, ale jen iPhone/Android ... aspoň, že to přišlo na PC :)