@Eru (25.05.2013 01:19): Ne, mám fyzickou kopii. Nakonec jsem trochu zagooglil a přišel jsem na to, že klíč vytisklý na manuálu spoustě lidem nešel, takže stačilo nainstalovat patch (v odkazech) a už žádný klíč nepotřebuju.

Bože! Zapomněl jsem, jak je úvodní pasáž s testy za rekruta frustrující, když chcete získat i ty extra úkoly! Grrrrr. Neuvěřitelně demotivační.
Omlátím si hlavu o stůl. Může mi někdo říct, co jsou jakoby znaky 'V' v registračním klíči? Véčka to nejsou, dvě protilehlá lomítka to nejsou, pomlčky to nejsou, jejich vynechání nepomůže a hru nechci crackovat...
Tak dohráno. Sice mě na konci nasral bug, který mi zabránil zachránit Minu, ale co už. (Opakovat poslední misi jen kvůli tomu se mi nechce.)
Škoda těch bugů, grafických glitchů atd. Bylo to super...:)
Za to podání příběhu a postav to rozhodně stojí...
Mimochodem, jak tak koukám na místní popis hry - není to naprostý blábol? Teda přinejmenším to shrnutí příběhu...
@Marcusss (28.04.2013 13:57): Problém s loadingy jsem měl taky, pokaždý při reloadu přímo ze hry (po smrti) se mi blbě načetli nepřátelé a úkoly. Při reloadování z hlavního menu problém odpadl.

Jinak jak říká Majkee - specializuj se na pistoli + stealth a dávej headshoty z krytu. Pistole ti pomůže i na bosse.
@Marcusss (28.04.2013 13:57): Jeď stealth + pistole talenty. Kup si tlumič k pistoli a používej často chain shot, pak skolíš v pohodě i pár nepřátel najednou a i proti bossům je to hodně OP. Vyčkávej za rohem, nikam se nežeň a počkej si na headshot. Házej body ho stealthu, pak získáš bonusy typu dočasná neviditelnost nebo snížený dohled nepřátel (pokuď jsi v crouchi).
Ok, mám za sebou pár misí a byť se mi to líbí, tak trpím.

- reakce nepřátel jsem na po tlamě = střílí prakticky ve stejnou chvíli kdy tě spatří
- často mě spatří i když by mě logicky neměli vidět - nebo naopak, nevidí mě i když by měli
- v misi s štěnicí na letišti mi při loadování pozic mizeli nepřátele...O_O
- mám pocit, že některé loady způsobí, že modely nepřátel v daném prostředí jsou nahrazeni jinými = něco co vypadalo jako žoldák ze západu mezi arabama?
Nebo si sežeň gamepad a hrej to na něm, vyřeší to asi 90% toho, na co sis stěžoval.

Jinak alespoň použij ten hack ze zajímavostí.
@Marcusss (28.04.2013 10:10): Prvních pár pokusů jsem s tím měl také problémy a proklínal tuhle minihru, ale pak jsem si zvyknul a ovládání myší mi přišlo dokonce lehčí než na klávesnici. Vždy když objevíš řadu čísel do které máš najet, tak umísti kurzor myši do levého dolního rohu prvního písmene této řady. Pak pomalu pohybuj myší do stran a heslo ti tam samo najede. Hodí se pár bodů do sabotage pro lehčí hackování (já tam měl dva body a v pohodě mi to stačilo na celou hru, pouze v poslední misi je ta doba pro klidné hackování smrtící). A pokuď ti hacking vážně nejde, tak těžší počítače hackuj pomocí EMP (nakoupíš na black marketu).
Třeba si na hackování zvykneš. Já jsem taky na začátku proklínal tvůrce, a nakonec mě to začalo i bavit.
...AI je napotlamě... ovládání a kamera taky... ten kdo navrhoval ovládání hackovací minihry je blbec...

A v některých rozhovorech mám divné občasné blikání...:/

Jinak je to fajn...
Stejně jako snad na všechno od obsidiánu, jsou na tuhle hru nějaké fanouškovské patche/mody, které jsou must have? Které opravují chyby nebo zlepšují problematickou hratelnost?
Stejne budu muset hrani odlozit do doby, nez si koupim poradnou mys - na notasu pritelkyne se to hrat neda a ta ruzova obludnost, ktere rika mys ona, se naprosto neda pouzit.
Nedavno jsem si koupil ceskou verzi Alpha Protocolu (XK hit), nainstaloval, ale spustit jsem to chtel az ted. Registroval jsem si ji u Comgadu, mam Windows 7 64 bit, ale at menim rezim kompatibility, jak chci (at uz u spousteci ikony v hlavni slozce, nebo primo u spousteciho souboru) a nebo spoustim jako administrator (normalni nastaveni profilu i zaskrtnuti ve vlastnostech spousteciho souboru), hra se nespusti - intro, menu, nic. Zakladni googleni nic neodhalilo, ani FAQ na profilu hry u Comgadu, ani patch, nic...

Edit: tak vyreseno, pomohla reinstalace physX
@M.a.t.t. (03.04.2013 14:35): Na mě zbyl Leland a přišlo mi, že nebyl ani moc těžký, navíc když jsem zlikvidoval jeho ochranku, mohl jsem si pro něj nahoru dojít a vysvětlit mu to ručně. :-)
Může být v téhle hře více finálních bossů kromě Lelanda a Westridge?
Uff, nakonec jsem se z bůhvíjakých důvodů přes tu pasáž dostal. Možná si komp odpočinul, čert ví, ale hlavní je, že vrtulník jsem sundal a mám před sebou další checkpoint, kde už všechno běží bez problémů. Hned se mi zlepšila nálada! ;-)
Mně se načetla mapa bez nepřátel pokaždý, když jsem nereloadoval z hlavního menu, nýbrž přímo ze hry.:-D

Kupodivu to dělalo jen v originální opatchovaný verzi, warez fungoval v pohodě.
Ten vrtulník je příšernost. Navíc se mi to bugovalo, což mě ale nakonec paradoxně zachránilo, protože jednou se mi načetla mapa samotná bez nepřátel a mohl jsem se soustředit jenom na vrtulník,
@Chuck (30.03.2013 11:12): O problémech obecně zde: http://alphaprotocol.wikia.com/wiki/Alpha_Protocol_bugs

Přímo tvůj problém by mohlo vyřešit něco z těchto:
- Make sure any changes you made to the game, such as to the .inis, are 'rolled back'.
- Try reinstalling Microsoft Visual C++ Runtime and/or .Net Framework
- Try a clean reinstall of Alpha Protocol. For downloaded copies, ideally, re-download the files if you are able. If you are on Steam, you can check for file integrity there. If you get CRC errors or other errors during installation, redownloading files is very much recommended

Já bych to se hrou nevzdával, fakt stojí za to... Jestli nic z toho nepomůže, kdyžtak se trochu rozepiš (co přesně to dělá, co máš za GPU apod.), třeba něco vymyslíme.