Náhodou, na to, jak je ten komentář krátký, perfektně vystihuje kvality hry (soudě dle ostatních reakcí).
nestojím o to, aby moje příspěvky četl ignorant čumějící jen na hodnocení.

...aneb "hm, a kolik tomu dal? jen 60%/nic?? tak to číst ani nebudu a rovnou mu tam střelím mínus, protože ta hra je přece boží a zaslouží si min. 110%!"

tohle byl jen takový výstřel, spíše jsem čekal, že to Karas přesune do diskuse ;-)
Vezmi si, že absencia hodnotenia, je dobrý trik, ako to donútiť človeka prečítať. :)
Včera jsem vyhrál originálku, je ještě zafóliovaná a mám v úmyslu ji prodat, kdyby tady měl náhodou někdo zájem...
Může mi někdo, kdo má hru nainstalovou a dohranou, uploadnout obsah této složky?

C:\Documents and Settings\xxx\Local Settings\Data aplikací\AliensVsPredator\
2xxxfucker: Hele, s tím ocasem to pořád jde, jenom musíš oběť zaměřit (Q).
Chytnout ho za rameno v noci kdyz by hral, tak by sme na YouTube videli jeho realnou infarkt smrt. :oP Me to driv delal u AvP 99 bratr porad a neni to moc prijemny. ^^
Ale Vyrida mě rozesmál, což se youtube videí u mě moc nedaří=D
Garret: Já sem taky takhle vyváděl někde v 8 letech, když jsem s hrami začínal.
Vyrida: ty seš pako :-)
jestli to je hrané, tak OK. jestli to myslíš vážně, tak by ses měl jít léčit...
Tak Zaklínače beru, ME není tak úplně RPG ale dejme tomu... DA mě nebaví, Risen neznám. Řikám, jen jsem se ptal=)
Co ja vim, ja dnesni rpg moc nehraju:). Ale z tech lepsich trebas Risen, Dragon Age, Zaklinac popr. ten Mass Effect atp. (uvadim je zde dle celkoveho hodnoceni).

Pokud te nebavi FPS, tak by te AVP asi nebavilo:). Kazdopadne pochybuju, ze zrovna vetrelecke a predatorske rpg by bylo nejake super, ale napad zajimavy, mozna se i toho jednou dockas, kazdopadne tohle ma byt pokracovani slavneho FPS a asi by bylo blbe, kdyby z nej najednou udelali RPG.
Isair: Předchůdce neznám. Já se jen ptal, jesti by mě to vůbec bavilo... Navíc ,,RPG" k FPS... CO třeba Mass Effect?=)

Víc než dost RPG? Řekni nějaky kvalitní za poslední 2-3 roky, jsem zvědav=)
Nevím no, FPSkam (navic takovymhle sci-fi) ty RPG prvky vetsinou moc neslusi. Navic takovy velky odklon od zanru by pokracovani asi prilis neprospel, jen skoda, ze se ta hra ani tak nepovedla:). (navic RPGcek je vic nez dost:))
Tak už víš proč aspoň trocha RPG? Aby se třeba s rostoucími zkušenostmi zvyšovaly dovednosti a třeba ten ocas byl použitelnej. No jak vidím, nemá cenu to ani shánět.
Jééžišmarja, jen RPG ne:) No zběsilé mačkání ani ne, spíš držení tlačítka:) No mě ten alien prostě sere, pomaly jako prase, sprintovat taky nevydrží věčně a v čelním souboji jsou síly vyrovnané. Jak může mít predátor stejný zabijácký schopnosti na blízku jak alien nechápu. Dokonce aji ten útok má pomalý. Proč nepoužívá pro silný útok ocas, ale začne se nějak pofidérně rozpřahovat? V jedničce byl jak motorová pila a ocas se dal "natáhnout" a nepříteli zasadit drtivou ránu na potkání. Nehledě na to strašně divně udělany lozeni po zdech. Nevím co bylo špatnýho na držení tlačítka pro skrčení. Je to prostě sračka.
Kdyby se tu postavy nějak slušně vyvíjely (RPG) možná bych na tuhle hru šáhl. Nebo to není jen o zběsilém mačkání myši?
xxxfucker: No nvm nebýt aliena tak dostane odemě avp ještě menší hodnocení. Sám o sobě je docela v pohodě (snad až na tu regeneraci) jen to zpracování některých misí za něj mi přišlo trochu divné.
Já už se týden přemáhám k dohrání kampaně za vetřelce. Chudák dopadl nejhůř.
Tak jsem zkoušel hodku za marináka a ... wtf? Něco tak slabého jsem už dlouho nehrál. Tohle že měla být AAA hra?
Není pravda, Lithtech platil už tenkrát za řádnou sračku. Ano, třetí level za Mariňáka je docela šílený, ale pak už to jde. Pro mě je král jasný.
může mi někdo někam upnout save hned před koncem první mise? nějak se mi kouše ta druhá...
No tak po včerejším rozehrání musím upravit svou včerejší rozladěnost. Sice mi pořád chybí ta atmosféra z jedničky, potažmo dvojky, ale vzhledem k dnešnímu standartu, je to solidní práce - herní pohled. Bohužel z pohledu fanouška filmů a komixů, je to zklamání. Sice všechno vypadá tak, jak má. Komplex budovy, loga W-Y, všechno fajn, ale nějak tomu něco chybí.
Mimochodem, jedna věc mě ale hned na začátku části za mariňáka dostala Způsob, jakým se dostanu do bezvědomí je prostě maras. To je nenapadlo nic lepšího, než tlaková vlna ne vesmíru? Tlaková vlna ve vakuu? Ach jo...
Haha, přesně naopak. V AvP1 byly levely hnusný labyrinty, jasně, patřilo to k tomu, ale v tom třetím levelu to bylo šílený..přehlídnout jednu páku a motáš se tam hodinu.AvP2 mělo perfektní nemotající mapy, aspoň pro mne. A vypadá mnohem líp než jednička, schválně si je zkus pustit (já mám nainstalovaný všechny 3..). Akorát ty postavy mohly bejt udělaný líp (ikdyž na svojí dobu to šlo).
U AvP2 se mi hlavně zdálo, že ty levely jsou už nějaký moc zamotaný a hlavně že vypadá hůř jak jednička. Navíc byl Alien trochu zpomalený už tam.
V AVP1 se mi libila pouze hra za marinaka, jinak mi to prislo docela o nicem. AVP 2 mel opravdu pekne kampane, ale ta obtiznost uz take nebyla tak hardcorova, ale atmosfera opravdu pekna a ta provazanost zajimava. Cili take davam spise prednost AVP2, navic ty vetrelci v AVP1 se chovali a vypadali jako dementi:)(ne jako drava "zver":)) a moc velky strach z nich nesel, atmosferu delalo spise to okoli.
To s tím sprinterem jsem zjevně myslel jinak než jsi to pochopil, ale to je fuk :).
Jinak osobně považuju za nejlepší ze série AvP2 a to se určitě nezmění, to mělo prostě nejpropracovanější kampaně.AvP1 ale u mne bude až na třetím místě.Tam ty kampaně nebyly provázaný vůbec, příběh taky neexistující.
Vetřelci mají běhat jak sprinteři šmarja:) Taky stačí dávka s kulometu a je po nich. Dostanou se k tobě blízko a jsi na sračky. Mají být rychlí, smrtící na blízku, nadlidsky silní, neuvěřitelně agilní a vydržet zhruba tolik co člověk (všecko, co v AvP 2010 nejsou). První AvP je jen o strachu, adrenalinu a co nejrychlejším proběhnutí levelu, jinak jsi mrtvej. Nojo jsem lamka, ktera to nehrala na nejtěžší obtížnost, představa, že bych do nich musel sypat ještě dýl, mě děsí.
Nj tak zdejší lamky to nehrajou na nightmare...to se to potom complainuje.
AvP je prostě super. Schválně jsem si teď dal první level za mariňáka AvP 1 - hudba boží, všechno ostatní už strašný. Už jen fakt že vetřelci běhaj jak sprinteři..errm.
Ale soudě dle reakcí hra netrpí nedostatkem wow momentů... Prostě klasická moderní střílečka, možná ne špatná, ale AvP univerzum si zaslouží lepší zacházení. Toť názor člověka, který viděl jen pár videí a četl pár komentářů :)
Vemte si, že na každého působí (nejen) hra jinak. Vemte si příklad FEAR a Dead Space - pro někoho jsou ty hry k uzoufání nudné, předvídatelné atd. a pro někoho je to lekací, šokující orgasmus zabalený v tísnivé horové atmosféře. Takže stejně tak pro někoho je nový AvP neuvěřitelný paskvil, který není hoden svého názvu a pro někoho (např. pro Paula) důvod ke koupi pemprsek :)
Silentwolf- zapomněl jsi dodat a když už tu budou tak co, zdraví dost a vzhledem k rychlosti... žádnej spěch.
Atmosféra a strach se těžko budují, když do tebe musí Vetřelec mlátit jak do Predátora a ty ho ještě přitom čváchneš pažbou po hlavě. Nejvíc mě dostalo, jak se Mariňák blokne s pistolí (dá si ruky před ksicht) a Vetřelec na něj skoro nemůže. Pokud vím, tak vždycky platilo, že by to měla být nejhorší potvora ever a dokonalý stroj na zabíjení. Ne že se nemůže dostat přes holé ruce a ještě přitom schytat pohlavek. Alieni se respawují jen někde, tunel jak sviňa, adrenalinovou akci si taky nepředstavuju jako držení zaměřovače co nejdelší dobu na potvorákovi. A když už to teda schytám, tak buď se mi rány zatáhnou jen tak samy, případně vemu jednu z lékarniček, kterých jsem na normal nacházel asi 2x tolik, než jsem potřeboval. Jednička byla survival akce, tohle jen blbá střílečka.
to už to z toho prostě necítíš, dnes už to není *kurva tady někde byl!!* teď už to je jen *další? tak mě zabijou.. no a ? uloženo mám*
První AvP jsem dohrál za predátora a mariňáka v roce 2000. Tohle není o moc horší - je to míň děsivý, ale víc..adrenalinový. Scéna u dropship s brutálním množstvím vetřelců - prakticky jsem zapomínal dejchat. Je mi líto že to na vás tak nepůsobí :(
Hrál jsi ty fanboyu vůbec první AvP? Bo jestli tohle podle tebe byla nějaká atmosféra, tak u toho z roku 1999 bys (ve své době) zešedivěl a dodnes se bál jít sám na záchod.
Tak ti spitteři jsou prostě jinej druh vetřelců, víc se spoléhající na kyselinu než na útok zblízka..tak jsem to bral. Jinak já používám hlavně pulsku, pistoli a smartgun pokud je dostupnej...sniperovku jenom na androidy.Je sranda že v ostatních 3D střílečkách chci co nejvíc zbraní, tady bych si vystačil s jednou :). Prostě fanboy no.

Multi jsem taky nezkoušel, nejdřív chci dohrát single kampaně. Navíc ještě nejsou venku dedicated servery a chystaj se patche, takže není proč spěchat.
Paul: No jako kdyby mi to přišlo tak hrozný jak tu všichni píšou tak bych tomu ani těch 70% nedal, ale třeba když mluvíš o těch vetřelcích tak na jednu stranu je dobrý že udělali tu AI tak, že na tebe jen slepě nenabýhají. Na druhou stranu mi přišlo trochu trapný jak jsem v pozdějších fázích hry jen šel a sundaval alieny sniperkou ze stěn odkud na mě jen čuměli (případně něco flusali).

Já jsem taky velkej fanoušek avp. Zvlášť multiplayer v avp2 mě bavit snad ze všechn online her nejvíc :D. Sice jsem tady multiplayer nezkoušel, ale taky na něj nebyly nijak skvělý ohlasy.
Dead Space bylo super, ale ty první 4 mise AvP mě bavily desetkrát víc než celý Dead Space dohromady. Zabíjet vetřelce a facehuggery pulzní puškou v perfektním atmosférickým provedení je pro mě jakožto Alien/Predator fanboye větší zábava než zabíjet nějaký anonymní mutantní nekromorfy.
Stejně tak třeba Doom3, má sice svojí paletu dvaceti různejch skvěle provedenejch monster, ale žádný z nich není taková zábava zabíjet jako jeden typ vetřelce!
Paul: Tak alespoň někdo tu avp nekritizuje. Ty mise za mariňáka nejsou tak špatné i když ten začátek mi přišel zbytečně podobnej avp2, kdy se běháte a snažíte se zapnout proud. I když ve dvojce to podle mě bylo líp udělané. Tady jsem toho prvního aliena doslova čekal. Určitá atmosféra byla dobrá snad jen z počátku. Trochu mě dokonce mrzí, že jsem si nedal radši podruhé dead space jak jsem měl v plánu, ale sáhnul jsem o prázdninách místo toho po avp.

Jen ještě podotknu tak jestli se mi tam něco líbilo tak to bylo kosení alienů sniperkou :D to se mi dříve poštěstilo snad jen v multiplayeru, kdy jsem jí používal spíš jako brokovnici.
Jo a ještě si zanadávám - co to je kua za zvuk Smart-gunu? Kterýho vola napadlo to změnit?