Moje dojmy jsou teda razantně pozitivní. Konzolizace a zjednodušení mě serou, ale minimálně ty 4 mise za mariňáka co jsem prošel jsou jinak naprosto super, perfektní atmosféra, grafika, zábava.Infarktový situace typu queen prostě miluju. 1920*1200, 60fps, 24" monitor, sluchátka, klávesnice+myš, noc, AvP = bomba.
Sága Alienů a Predátora definitivně umřela s herními AvP2. Cokoliv co následovalo je už jenom slabým odvarem dřívější slávy. Kéž by to tak zůstalo, nebo alespoň aby se pokračování (filmového/herního) chopil někdo, kdo nedělá posledních 10 let samé budgety/béčka.
V jedničce byly za Aliena dva (na obtížnost realistic a directors cut) a za Mariňáka tuším taky (2 určitě, přemýšlím, jestli tam nebyl i třetí). Aliens vs Predator se to jmenuje kvůli odkazu na filmy. BTW prý se plánuje pokračování. Mám ale takový pocit, že to ještě víc domrví:)
Jo pri hre za marinaka byl tusim pouze jeden predator.
Za Aliena jich bylo hned nekolik, tusim jeden s tou bombou, pak dalsi byl u takovych trubek co si tak dobre pamatuji (no da se to tezko popsat) a 2 v zaveru a mozna jeste jsem na nejakeho zapomnel.
V dvojke bolo viacero predátorov, predátor za ktorého hráš, predátor, ktorý ti dá na začiatku výbavu, predátor, ktorého máš oslobodiť od mariňákov + za mariňáka alebo aliena boli pred koncom kampane dvaja predátori na jedno mieste, tuším to bolo za aliena.
Ve dvojce určitě,mám takový pocit,že ho šlo zabít jen nožem,nebo aspoň já ho kuchnul nožem
Tak jsem si přečetl komet od xxxfuckera a jsem ještě víc znechucený. Nejdřív mě včera dorazila limitka, která je víc než odrbaná a jak řekla žena, aspoň ta plechová krabice se bude hodit na cukroví a teď ještě dorážka xxxfuckerem. Ne kurva, tohle si AvP nezasloužil!
Tak jsem to dohrál za všechny 3 chary a musím říct, že xxxfuckerův koment to naprosto vystihuje. Až na pár okamžiků mě hra dost zklamala a pořád uvažuju, že hodnocení ještě snížím. Udělat z tak skvělý hardcore hry takovou konzoloidní arkádu byl nápad debila. Tohle ať si hrají frackové na Xboxu s gamepadem v ruce, ale nám ať dají něco pořádnýho!
Predátor to má taky tak. Buďme rádi alespoň za nějaký lékarničky. To už by ta hra vážně nebyla nic víc, než parodie AvP.
xxxfucker: Tak to mi příjde vcelku úsměvné. Čekal bych buď autoheal nebo lékárničky. Kombinace obojího mi příjde fakt trošku divná...
Jsou tam 3 čtverečky, pokud se ti jeden vyprázdní, tak abys ho dostal zpátky, tak musíš použít lékarničku. Ty sebou můžeš tahat tři a válí se na každým rohu.
Vodny: mariňák se léčí po těch dílcích (jakmile o jeden příjdeš tak už se nezregeneruje).

Alien se léčí kompletně což mě pěkně naštvalo. Nevim proč tam nemohli dát, že se bude léčit jen z vykusování mozků. Bylo by to hned o něčem jinym :)
Jak je to s tím autohealem? Funguje jako úplné uzdravení, nebo jen částečné? Podle srovnání s Riddickem (viz. komentář od xxxfucker), když hráč přijde o celý dílek zdraví, tak ten se mu již neobnoví. Chápu to správně?
AppleCore: Hele hraní za predátora v týhle hře má ke stealth hodně daleko :) to že se může predátor zneviditelnit ještě z toho nedělá stealth akci. Je to za něj asi nejnudnější a vůbec se divim, že jsem to dohrál za všechny tři postavy to asi díky té krátké hrací době.
Ano, presne to co nenavidim na novych hrach ze vseho nejvic - to podelany zjednodusovani. Clovek by rekl, ze uz to ani zjednodusit nejde, ale hopla, stejne se neco najde. Autohealing je nejvetsi nemoc novodobych akci. O co jde, tak dostanu par zasahu, schovam se za bednu a jede se dal. A presne, pro jakoukoli akci jeden cudlik doprovazeno animaci. Demence. Takze za plus.;)
xxxfucker mi to sebral přímo z klávesnice, souhlasím naprosto se vším. Bohužel tahle konzolovka je vhodná maximálně pro fracky na xboxu, co neumí sami najít větrací šachtu a co se rozbrečí, když je něco zabije :(
H34D - Však z toho komentu (já tě nijak zle nebral) taky plyne jenom to, že se mi nelíbí grafika a zvuk a že hra za mariňáka je nudná, nic víc ;) žádnej rozsáhlejší rozbor jsem nepsal. A Last_jedi má pravdu, to jo, ale stejně tak má pravdu i MIGtheDRAGON o tom, že u týhle hry víc času vážně nepotřebuješ.
MIGtheDRAGON - Tak, každej si najde rasu za kterou se hráčům hraje líp, u mě to je predátor u tebe zase alien. Mně se u predátora líbí třeba to, že si tam skáčeš po stromech a můžeš tak velice pěkně překvapit ty, co jsou dole (i hra za něj je docela stealth)
AppleCore: Na jednu stranu souhlasím s těmi co tu píšou, že hodina je málo. Na druhou stranu doopravdy u téhle hry víc času nepotřebuješ. Jen jsi alespoň mohl vyzkoušet všechny tři rasy, aby jsi zjistil, že za predátora si rozhodně nejvíc zábavy neužiješ. Z mého pohledu je na tom rozhodně líp alien u kterého i když to neni moc těžký tak já prostě mám rád stealth akce a za něj se krásně odlákávali nepřátele a kosili ze stropu :D a pokud rozbíjíte světla tak jste prakticky neviditelní :D u mariňáka byl dobrej začátek, ale za půlkou to šlo dost s kvalitou z kopce. A o predovi je škoda mluvit.
V dnešní době dvouhodinových stříleček už je hodina hraní víc než dost :)
AppleCore - Já jako nechci napadat kvalitu tvých komentářů, nebo tě nějak urážet, takže nemusíš psát, že "ne každej má v krvi psát úžasný komentáře", to mě zase neber zle! Jen nechápu proč píšeš koment tak brzo, když to není nutné. Naprosto souhlasím s tím, co napsal Last_jedi - hoďka sice bohatě stačí na to, abys věděl, jestli tě hra bude bavit nebo ne, ale nestačí na to, abys mohl hru nějak zhodnotit a o tom by komentář měl být, myslím...
H34D - ano, stačí. A to, co jsem napsal neni finální (to je jenom první dojem, až budu ve hře dál, případně až jí dohraju tak napíšu dojem druhej, kterej se moc lišit asi nebude). Hru budu hrát dál abych měl možnost jí víc poznat, ale už teď vim, že víc než 65% z toho prostě nedostanu. A navíc, hru jsem nehodnotil, pouze komentoval (kdybych byl jo velkej debil tak tomu už teď dam 50%). A promiň, že se ti můj koment nelíbí, ne každej má v krvi psát úžasný komentáře, nejde mi o jeho strukturu, jenom chci, aby z toho plynul názor. Ale chápu, hodnotit hru po hodině hraní je pro někoho zbytečnost, pro zase způsob jak lidem říct co si o tom myslim (to je důvod proč ty komenty píšu;)
Hoďka hrania stačí pre niekoho na to, aby zistil, či ho hra baví alebo nie, ale rozhodne nie na to, aby ju mohol nejak zanalyzovať a vyhodnotiť z rôznych aspektov.
Applecore - ne, hoďka hraní ti nestačí k tomu, abys věděl, jaká hra doopravdy je, já tady některé hry, které jsem hrál i více než hoďku ani nehodnotím, natož komentuji. K čemu ta hoňka za brzkými komentáří? ... Kvůli tomu to mínus. Až hru více poznáš, sepíšeš lepší text a bude se mi líbit, klidně to změním na plus.
Vysvětlí mi někdo, proč zavvi má vesměs na své stránce jednu velkou lištu s AvsP Buy Now from £34,95 a když jsem si sám na zavvi našel AvsP, tak stojí jenom £16,95? odkaz
Paul - jj, taky jsem to viděl v akci za nějakých 17,99 liber, což je parádní cena na novinku. Akorát někteří chudáci za to utratí dvojnásobek, což je příliš a AvP za to nestojí.
cekal jsem ze se nekdo ozve :) AvP me nijak zvlast nezajima, takze sory ale koment v dohledne dobe nebude :)
recenze nelhaly.. hra za marinaka je takova.. nijaka,vetrelcu je od zacatku moc a je to proste akce, alien je zase neohrabany a hledat kazdou diru do ktere jde vlezt (pouze akcni klavesou) je NUDA.. a predator ? 3x si vykuchate vojaky a az do konce hry nic jineho nenabidne
Vodny - mám to na cestě z UK už teď za 500, to mi jako takovej balík nepřipadá.
Podle dojmů z dema a různých ohlasů nové AvP není hra, za kterou by stálo utratit takový balík hned při launchi. Pár měsíců si počkám a uvidíme. Podle mě cena brzy klesne někam ke třem-čtyřem stovkám (UK) až zjistí, že se to příliš dobře neprodává. Btw. ten launchovej banner na Steamu je fakt šíleně nepřehlédnutelnej. Jak kdyby vyšel Duke Nukem Forever :-)
Mám odehraných pár misí za aliena a upřímně mě to zas tak nebere. Ovládání a šplhání po stěnách je zmatený, konzolovost z toho úplně teče a třeba to, že musím zmáčknout klávesu, abych vlez do šachty je k pokakčení. Kromě toho nesnáším checkpointy a protože člověk vydrží třeba dvě rány ocasem (!), je to občas o hubu. Nehledě na to, že ty animace, jak někoho killím zezadu, jsou zbytečně dlouhý a často mě v průběhu animace sejme někdo jinej. Stejně jako harvestování je kravina. Zmášknu klávesu a najednou se tam objeví facehugger? Odkud jako?
Což o to, oni se docela činí (odeslali to včera), teď jde jen o to kdy to doručí pošta.
Testuju razor verzi..originálka dorazí snad do pátku, ale moje nedočkavost mě přemohla:).Ale jen jsem to testoval, první půlhodinu za marine a predator, víc to hrát nebudu, z tý pirátský mě to nebaví (nemám při hraní tak dobrej pocit).