Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alien³

Alien 3

72
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 3rd person akce *
akce > plošinovka
akce > arkáda
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1992 SegaMS
říjen 1992 SegaMD
listopad 1992 Amiga
březen 1993 NES
listopad 1993 C64
1994 SegaGG
Vývojáři:
Probe Software, Eden Entertainment Software (Amiga verze)
The Xenomorph are fast, spit acid and are right behind YOU!

Nikde nemá stání a v propoceném tílku, s orosenou šíjí i čelem za běhu svírá vlhkými dlaněmi kvér, zatímco horečně prohledává každý kout. Ellen Ripleyová je možná na pokraji sil, nicméně nezlomená. Vězeňský komplex na nehostinné planetě Fiorina 161 zamořili Xenomorfové, které se nakrátko ostříhaná mučednice vydala zničit dřív, než na místo dorazí někdo z Weyland-Yutani. Přitom všem ještě stíhá vysvobozovat přeživší trestance, aby neposloužili jako hostitelé vetřelčích embryií. Industriální bludiště plné ventilačních šachet a výtahových plošin skýtá tlamatým bestiím bezpočet příležitostí k útoku, jenž může přijít třeba ze stropu i při šplhu po žebříku. Rip ví, že teror nadobro ukončí až likvidací samotné královny.

Výsledná podoba stejnojmenného snímku Davida Finchera z května 1992 byla tehdy jen velmi těžko věrně adaptovatelná do videoherní podoby, proto vývojáři převzali pouze vzhled hrdinky a prostředí chátrajícího nápravného zařízení. Vetřelci jsou v tomto akčním side-scrolleru vůbec poprvé rychlejší než vaše postava, lze však skákat a střílet do čtyř směrů, přičemž neúprosný časový limit vás stále nutí k nepřetržitému postupu. Výsledné skóre z odehrané fáze se vypočítává dle počtu zachráněných vězňů, vyčerpaného času a míry využití M41A pušky, plamenometu, granátometu i sólo granátů na počet vypotřebované munice. Bonus skóre zohledňuje zvolenou obtížnost a zda se vám fázi podařilo absolvovat bez zranění.

Technicky nejvyspělejší vydání hry pro Sega Genesis je jednou ze šesti pouze v dílčích aspektech typu grafické stránky a počtu úrovní navzájem rozdílných verzí. Na SNES a Game Boy vyšly diametrálně jiné varianty hry.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.