Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Alien³

Alien 3

1992
říjen 1992
listopad 1992
březen 1993
listopad 1993
1994
71
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

The Xenomorph are fast, spit acid and are right behind YOU!

Nikde nemá stání a v propoceném tílku, s orosenou šíjí i čelem za běhu svírá vlhkými dlaněmi kvér, zatímco horečně prohledává každý kout. Ellen Ripleyová je možná na pokraji sil, nicméně nezlomená. Vězeňský komplex na nehostinné planetě Fiorina 161 zamořili Xenomorfové, které se nakrátko ostříhaná mučednice vydala zničit dřív, než na místo dorazí někdo z Weyland-Yutani. Přitom všem ještě stíhá vysvobozovat přeživší trestance, aby neposloužili jako hostitelé vetřelčích embryií. Industriální bludiště plné ventilačních šachet a výtahových plošin skýtá tlamatým bestiím bezpočet příležitostí k útoku, jenž může přijít třeba ze stropu i při šplhu po žebříku. Rip ví, že teror nadobro ukončí až likvidací samotné královny.

Výsledná podoba stejnojmenného snímku Davida Finchera z května 1992 byla tehdy jen velmi těžko věrně adaptovatelná do videoherní podoby, proto vývojáři převzali pouze vzhled hrdinky a prostředí chátrajícího nápravného zařízení. Vetřelci jsou v tomto akčním side-scrolleru vůbec poprvé rychlejší než vaše postava, lze však skákat a střílet do čtyř směrů, přičemž neúprosný časový limit vás stále nutí k nepřetržitému postupu. Výsledné skóre z odehrané fáze se vypočítává dle počtu zachráněných vězňů, vyčerpaného času a míry využití M41A pušky, plamenometu, granátometu i sólo granátů na počet vypotřebované munice. Bonus skóre zohledňuje zvolenou obtížnost a zda se vám fázi podařilo absolvovat bez zranění.

Technicky nejvyspělejší vydání hry pro Sega Genesis je jednou ze šesti pouze v dílčích aspektech typu grafické stránky a počtu úrovní navzájem rozdílných verzí. Na SNES a Game Boy vyšly diametrálně jiné varianty hry.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • NES 60
Filmový třetí díl xenomorfní série nelítostných zubounků dostal do režisérských rukou do té doby mistr videoklipů David Fincher. S hladkým vojenským sestřihem se Ripleyová pouští do boje s Vetřelci na plně testosteronovém Vězeňském komplexu planety Fiorina 161 – možná nejdepresivnější díl z celé Alienské ságy.

Herní podoba představí Ellen snažící se Vetřelcům, kteří jsou sakra rychli, zhasnout svíčky, případně před nimi prchnout – útok může přicházet z boku i ze stropů ventilačních šachet a výtahových plošin. K dispozici má bouchačku, plamenomet a granátomet a mimo xenomorfa je hlavním sokem neúprosný čas učený danému levelu, ve kterých je nutné osvobodit daný počet vězňů uvězněných ve sliznatém sekretu před facehuggery, čekajícími na vylíhnutí, 

Na závěr čeká chrabrou Rip královna matka nasraná z toho, že poddaní to mají za sebou – obtížnost je docela slušná jak už to bývalo u většiny devadesátkových her, za mě lepší průměr – 60 %
+9