AK-xolotl

AK-xolotl je další řady z top-down stříleček spadajících do žánru roguelite, vyznačujících se generovaných obsahem pro každý průchod hrou. Tentokrát se hráči zhostí jednoho z roztomilých, přesto pro své nepřátele smrtonosných obojživelníků, který se musí pomstít zvířecím protivníkům za to, že si dovolili ukrást jídlo.

Každý průchod hrou spočívá v prostřílení se zástupem nepřátel ve zběsilém tempu bullet-hell arkád a to napříč sadou procedurálně poskládaných místností. Postava postupně získává nové zbraně, power-upy a vylepšení, s nimiž se stává silnějším, ovšem se smrtí o to přijde a vrací se do počátečního hubu. Jestli ale před svým skonem získá nějaké malé děťátka Axolittles, může se tam o ně starat, vařit jim jídla ze získaných ingrediencí, čímž jim dává do vínku silné a slabé stránky. A až malí vyrostou, mohou se stát dalšími hráčem ovládanými potvůrkami, které se pokusí zdolat dungeony až k finálovým bossům.

They are cute and friendly....

Zatiaľ mi to príde dosť ťažké, asi vyskúšam gamepad.