Age of Wonders: Planetfall

06.08.2019

Nový díl úspěšné série tahových strategií Age of Wonders mění fantasy svět za sci-fi vesmír, známé herní mechaniky však zůstaly stejné. Neznámá síla zničila vyspělý národ Star Union a na jeho místě vzniklo spoustu nových frakcí. Naše postava (kterou si opět můžeme vypiplat) se staví do čela jedné z frakcí, snaží se zajistit její přežití a rovněž zjistit, co se stalo Star Union.

Hra při vydání nabízí šest frakcí s unikátními schopnostmi a jednotkami. Hráč si tak může vybrat z nespočtu cest, jak hru hrát. Může cestovat po planetách, zajišťovat aliance skrz diplomacii, špehovat ostatní frakce a vyhlásit jim válku. Náhodně generovaná mapa je rozdělená do sektorů, které můžeme využívat k těžbě surovin. Hra má opět strom dovedností, který lze v rámci frakce rozvíjet. Novinkou v rámci hratelnost je, že v bitvě je možno udílet rozkazy svým jednotkám, aby se například kryly, což hře dodává ještě větší míru interaktivnosti.