Nenašla by se tu dobrá duše, která by nahrála češtinu, která je ve hře ? Mám anglickou verzi a jsem línej u toho louskat.
Co nějaké herní dojmy? Po projetí zdejší diskuze se sice dočtu spoustu názorů o sexu a seriálu, ale nějaké postřehy ke hře?
Say: A to já bych rád, jenže to by mi někdo musel prvně poskytnout minimálně pár set tisíc dolarů a nějaké grafiky, abych mohl za pár let rejžovat milióny. Sám si to tak akorát můžu navrhnout a naprogramovat. For the time being asi radši zůstanu u vytváření primitivních rogue-like rpgček...tam si fx zvládnu udělat sám :-)

A abych byl aspoň trochu k tématu: budiž Cyanide proklet za absenci dema! Tahle hra má na metacritic tak rozporuplné ohlasy, že nemám ponětí, jestli za těch 40 éček stojí, nebo mám zabrousit do pirátských vod...
"Na druhou stranu, tímto by sex přišel o veškeré své kouzlo, jako se to stalo s násilím"
Jsem si nějak nevšiml, že by lidi za těch pár tisíciletí provozovat a koukat se na sex a násilí nějak omrzelo. Spíš jde o takové ty evergreeny zábavy, ne?

Jinak ale necítím potřebu začít s dalšími díly - už i ten předposlední byl (dle mého názoru) slabší, aktuální jsem po nahlédnutí na synopsi odložil na neurčito (ideálně až po dokončení ságy, jestli vůbec).

G.R.R. by měl mít doma na zdi zarámovaného Jordana jako neustálou připomínku, kam dlouhé, na pokračování psané ságy vedou. Eventuálně Sapka. Pokud se nestane zázrak, tak bych ságu jako nějakou převratnou záležitost neviděl (sice tam "omílá" i své staré myšlenky a témata, ale v tom rozsahu a balastu mi přijdou hodně rozbředlé).
Borghal 04.10.2011 19:26:15: Můžeš na tom postavit celou hru a rejžovat milióny.
Rdím se, sarkasmus mi zcela unikl, anžto jsou mi asijské filmy téměř naprosto cizí. Němci jsou každopádně docela dost mimo s tou cenzurou krve a nacistických her, možná ještě horší než Australané. Trochu nepokryteckého realismu by ve hrách opravdu nebylo na škodu. Neříkám game over po prvním zásahu, ale třeba HP systém pro každou končetinu zvlášť (á la F3/New Vegas) a nepřátele, jejichž reakce jsou realisticky závislé na trefené části těla... Takové věci dnes ale budou těžko patřit mezi priority.
Borghal: !
Každopádne ide o to, že ak tam bolo, tak tam bolo ukázané, aby to nevyzeralo ako v Call of Duty, kde v nemeckej verzii strieka zelená krv a všetci len padajú k zemi a zároveň to nie je účelové, ale poukazuje to na tú psychológiu postáv. Surovosť scén so zameraním na rozprávanie obrazmi a nie dialógmi. Mám Chan-Wook Parka rád.
Chci, aby příští Call of Duty mělo podtitul Modern Sexware a hráči se tam pokoušeli opíchat do bezvědomí. Pak by si všichni na sex zvykli stejně jako na násilí.

Na druhou stranu, tímto by sex přišel o veškeré své kouzlo, jako se to stalo s násilím :(
Hamster: Mne neprekáža v tej scéne ten (viacmenej absentujúci) sexuálny rozmer, ale to, že je retardovane napísaná. Keď to beriem z hľadiska autentičnosti adaptácie, tak je tam navyše dokonaná skaza Renlyho charakteru, ktorý sa v nej definitívne stáva z charizmatického hédonistu z knihy ufňukaným loserom. Normálne doslovné zachovanie nevyžadujem, tu je to ale tá kritika IMHO oprávnená, anžto (menší spoiler zo začiatku druhej knihy) si neviem predstaviť, ako podobný človek získa tak obrovskú podporu, akej sa mu dostane.
Flowerpot: Vždyť nejskandálnější co v té scéně vidíš, je týpek bez košile. Na to, jak je omílaná, jsem z ní byl v podstatě zklamaný.
Zoltan: Prekvapuje? Veď sme na webe o pc hrách! .D Inak mne zas príde divné, ako si ľudia úplne zvykli na neskrývané násilie v seriáloch/filmoch, ale ten sex im vadí. :D

Walome: "plus se nerad dívám na chlapské povislé klobásy." Takže sa kúpeš zásadne s páskou cez oči? :D
A ani nebyly ty scény moc dlouhé. Já s nima problém nemám, i když mě překvapuje proč na ty sexuální scény tolik narážíte. Osobně by mě vůbec nenapadlo o nich mluvit, protože je to jen zlomek seriálu. A popravdě, byly tam památnější scény než kozy (i když pěkné) Daenerys.
Tá scéna bola výborná a hlavne funkčná. Celkom slušne sa tam vykreslili Littlefingerove motívy a načrtlo sa pár vecí, ktoré sa v knihe riešili cez spomienky Catelyn. Inak GoT sexuálnymi scénami nijak neprekračuje mieru ostatných HBO seriálov (The Sopranos, The Wire, Boardwalk Empire) a kritika tohto druhu mi príde fakt vtipná. Ako už spomínal Bodkin, sexuálnych scén tam bolo tak päť a jediná vyslovene strašná bola s Renlym a Lorasom, ktorá mmch. v knihe nebola a scénaristi si ju fakt mohli odpustiť.
No to byl právě ten konkurs :)
No jasně, pryč od sexu! Ten seriál je dobrý, sice "bitva" byla hodně velký ústupek, ale pořád je to jen seriál, i kdyby tam hrálo deset Bobromilů. A pak ta hra Trpaslíka s tou přechytračelou šlapkou a žoldákem... jako poslední dva díly byly fakt docela trapný, ale tak uvidíme.
Hlavně sorry, ale když má každá kniha 1000 stran a mělo by jich být sedm, tak to nemůže držet vysokou kvalitu furt.
Nějak se sledovanost honit musí :) I když je pravda, že někdy to působilo hodně samoúčelně. Některý klády bych ze záběru fakt vystřihl.

Největší sranda byla ta scéna, jak si to rozdávali ty dvě děvky a chlápek (jméno si už nepamatuju) do toho tak zaujatě filozofoval.

A vůbec. Proč tu všichni řeší jen to jedno? Vždyť ten seriál má úplně jinou myšlenku! Přijít sem někdo neznalý, tak si bude myslet, že se tu bavíme o pornu :D
Já nevim, na mě tyhle erotický scény působěj hrozně zbytečně... já vyrost na americkejch filmech, kde se souloží pod dekou a poté pár vedle sebe leží na zádech, přičemž muž má deku po pás, žena po krk :)
Aha. Každopádne, o lásku išlo samozrejme aj u Jamieho a Cersei, ale stále mi nie je jasné, ako to v tom samotnom š*k**í má byť vidieť. Trhať kvety a písať básničky mi príde pri sexe značne nepraktické.
No, Bloncka je jediná bloncka v seriálu :) Myslím tu "bělovlasou", co měla být na konci plešatá a díkybohu nebyla. A Koňák je Conan.
Kto je preboha "Bloncka a Koňák"? Inak naprostý súhlas, tiež mi v závere prvého dielu v tej veži chýbali sviečky, vonná kúpeľ a Celine Dion. Things we all do for love, after all.
Souhlasím s doktorem. Ty scény tam byly přehnaný. Na druhou stranu o lásku tam nikdy nešlo, co se mi vybavuje, tak spolu "láskyplně" měli souložit jen Bloncka a Koňák v posledním stadiu jejich vztahu, jinak se tam šou*talo o sto šest.
A jo, ty scény měly nalákat diváky, hlavně když tam byly hned zezačátku a pak nic (krom té gay mlask scény)... a jako sorry, ale ten "konkurs na bordel" byl pěkně trapnej... plus se nerad dívám na chlapské povislé klobásy.
Jinak seriál se mi líbil, ale do dubna budu klidně spát :)
El Professore: Nemyslíš tými konvenciami náhodou bohapustú nereálnu cenzúru, kde žena, čo práve mala sex s mužom má pri rozhovore pre istotu vytiahnutý paplón až po krk, aby neboli vidieť žiadne naughty bits a do kina mohli ísť aj sedemroční? :)
Ak to niekto považuje za vulgárne či sprosté alebo okázalé, tak je asi z kláštora alebo megatotálny forever alone nerd. O:-)

A vyčítať sprostosť scenáru a zápletky GoT je podobné ako Sayove výčitky voči tomu, že Half-life 2 je strašne stereotypná hra. :D

A samozrejme, že to s láskou nemalo (vo väčšine prípadov) nič spoločné, proste friends/siblings/whoever (:D) with benefits. Chladnokrvné keksy.
Gunár: Jenže ty scény byly natočeny úplně obyčejně a rozhodně ne vulgárně. V kdejakém ocsarovém dramatu je otevřenější sex než zde. V seriálu je to jen "dovnitř a ven" a pak pár minut dialogu. Nehledě na to, že sexuální scény jsou už v knihách. A Bodkin má pravdu s tím, že v deseti dílech je sex či nahota jen zlomek času.

Jedniné co přehnali, byla scéna s Lorasem a Renlym, to jejich mlaskání museli slyšet i Jiní :-)
Zoltan: Asi jsem staromódní, ale tvůrci toho seriálu měli dodržovat určité v konvence v tom, jak milostné scény točit. Protože to, co tam bylo k vidění nemělo s nějakou láskou nic společnýho, byla to vykalkulovaná pornografie, aby se na seriál nachytal i "lyd", který fantasy třeba vůbec jinak nezajímá.

Bodkin: To cos řekl, se podobá konině, kterou jsem včera míjel, ležící v hromádkách po cestě od hřebčína, v nedaleké přírodní rezervaci. Odbočka naštěstí přišla včas.
Zoltan: Doktor byl naklonován. A čůrá trubičkou.

Doktor: Sex tam byl 4-5 krát. Dovnitř a ven. Konec. NeSayuj.
Souložení není sprosté.
Nedostatky ve scénáři tam nejsou, ani bys netušil kolik desítek stránek se do seriálu nevešlo. Příběh a svět okolo je skvěle propracovaný, a to včetně vy(de)pilovaných charakterů :-)
Zoltan: Nedostatky v ději a scénáři tam dohánějí souložením, takže ano. Já se prostě nechci ve fantasy seriálu dívat na to, jak je tam nějakej chlap a ženská (v tom lepším případě) v jednom kuse v sobě...

Bodkin: A ty podivnou snahu o jinakost, za každou cenu.
Seriál není sprostý.

Na hru se těším, že to psal Martin je plus. I když se herní část třeba tolik nepovede, může se stát, že to potáhne aspoň příběh.
Mi se to nelíbilo, anžto tam bylo málo šoustání.

A máš podivný slovosled.
Nu, na té hře se začalo dělat už dávno před seriálem a rozepisoval jim to sám Martin. Takže jestli ten Total War model uchopí lépe a zábavněji, tak by to mohlo být kurva dobré.
Na tohle jsem zvědav, ale bojím se, že to dopadne jako většina ostatních her podle filmů (seriálů).