Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

A Game of Thrones: Genesis

Hra o trůny: Zrození

29.09.2011
33
13 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Ujměte se vlády nad jedním ze sedmi království kontinentu Westeros. Dokážete dostát odkazu krále Aegona Dobyvatele a usednout na železný trůn? Sjednocení rozsáhlé země je konečným cílem hry, jakými prostředky toho dosáhnete, už je jenom na vás. Může to být válkou, ale i ekonomicky, či diplomatickými cestami. Vypomáhat si lze třeba zajímáním rukojmí, trávením nebo úplatkářstvím. Rody Westerosu jsou v knihách, jakož i v seriálu zkažené do morku kostí a tady tomu není jinak. Cesta k železnému trůnu vede skrze prestiž, odvislé od vašich úspěchů.

Genesis klade důraz na grafickou prezentaci. Herní plocha simuluje zemské zakřivení, obsahuje drobné detaily a úhel náhledu umožňuje vidět horizont. Pouze na grafiku však u RTS sázet nejde, a tak může hráč počítat s tím, že každé z království je nezaměnitelné a to nejen architekturou svých měst a odíváním obyvatel, ale i strategickými výhodami vůči ostatním (jednotky, budovy, technologie).

Románová série amerického spisovatele fantasy, G. R. R. Martina, známá souhrnně jako „A Song of Ice and Fire“, se po seriálové dočkala i své první herní adaptace ve formě real-timové strategie. Zachyceno je zde přes tisíc let historie Westerosu, kde se sváří urození z mnoha rodů, v nikdy nekončícím boji o moc.


Poslední diskuzní příspěvek

Nenašla by se tu dobrá duše, která by nahrála češtinu, která je ve hře ? Mám anglickou verzi a jsem línej u toho louskat.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 30
Nevím proč, ale čekal jsem od strategie podle stejnojmenného seriálu Game of Thrones mnohem víc, i když sám jsem při instalování netušil, jak bych si ji představoval. Jaké jsou tedy principy hry? Jsou odlišné frakce? Staví se a bojuje se?

Uvítá nás vskutku hezky přehledné nijak přeplácané menu. První dojem nabývá dále pozitivně i při vstupu do samotné hry, protože nás oslní uspokojivě zbarvený svět. Při krátkém zamyšlení hra po grafické stránce ale nenabízí to, co by od ní člověk úplně očekával. Ne že by hra vypadala hrozně, ale ani nijak neuchvátí na to, jak dává zabrat PC. Přitom musím vzpomenout hned i na loading obrazovky, který je bez výjimky vždy až moc napínavý. Po cca 5 minutách pařanství začne hráči docházet, že to vůbec není strategie typů, na které by byl snad zvyklý. Game of Thrones nestaví na budování základny/města nebo na bojích, taktikách a zdaleka nenabízí ostřílenějším micro apod.

Principem hry se stávají intriky, vraždy, podvody ale přece i menší vojenské konflikty. Po většinu času ve hře hráč ovládá diplomaty na obsazování vesnic nebo stráže, které vesnice střeží před assassinama, kteří zabíjí diplomaty. Je to takový milostný trojúhelník. Zásoby surovin (jídla a zlata) jsou téměř automatické, pokud nepočítáme sedláky na poli (pevně dané místo, většinou jen u počátečního města). Koho zaujalo slovní spojení vojenské konflikty, nebude bohužel překvapený. AI atakuje po celý čas boje v jakémkoli množství armády na první oddíl jednotky, které uvidí. Lukostřelci ovládají schopnost střílet skrz vysoké budovy. Hráč nezajásá ani nad odlišností jednotlivých frakcí.. v každé jsou jednotky stejné.

Pokud se řekne, že hra Game of Thrones má postavený základ na scénáři, který údajně ale možná jen marketingově smyšleně vytvořil sám autor ságy Game of Thrones, tak v porovnání s jinými strategiemi, které mají většinou příběh na jedno brdo, není tento herní titul ničím výjimečný, ba naopak některé dialogy (vlastně jsou to jen monology) podávají důvod si myslet něco horšího a od emocí prožívaných v euforii u seriálu je to sci-fiction.

Pro: postavy ze známých rodů, odlišná strategie ostatním

Proti: HW požadavky, AI, divně fungující bitky, příběh?, cenová pálka při vydání, odinstalovat jde jen tvrdým smazáním složky

+6