1NSANE

Insane

05.02.2001

1nsane v době svého vydání přišel s malou revolucí. Off-road arkádové závody s otevřeným světem a mnoha nevídanými herními módy.

Základem je mapa s mnoha kopci a málo silnicemi, kde se lze vydat úplně kamkoliv. Okraje map navazují na protější stranu, čímž odpadá jakékoliv viditelné omezení závodníků. Na svou dobu se navíc závodů účastnilo nezvykle vysoké množství vozů, které lze do jednoho rozmlátit na padrť.

Mezi módy tu najdeme klasický závod skrz checkpointy, ale i méně klasický závod skrz checkpointy v libovolném pořadí, které jsou zpravidla umístěny na těch nejvyšších kopcích (o některé pak vznikají neuvěřitelně brutální tahanice). Dále zde najdeme obdoby FPS módů Capture the Flag, Return the Flag či Destruction Zone.

1nsane se také stalo první hrou podporující multiplayerové online služby Codemasters (Codemaster's Multiplayer Network).

Podle myho tohle byla nejlepsi hra s offroadama, jakoze na offroady jsem odmala, ve své době měla perfektni grafiku, docela dost možnosti nastavení grafiky, takže hra sla spustit na plny detaily na delubale když se orezala tak šla spustit dost plynule i na plecce.

Herní režimy byli na svou dobu taky unikátní a za všechno tohle se může vdecit perfektnimu figlu, a to je elegantni vyreseni mapy - pohybujete se po kouli (jakoby zemekoule jenom mnohem mensi) takže máte absolutni volnost pohybu, do ty doby to bylo mozne vlastne jenom ve Stunts a to bylo i tak omezeny mapou. Tady omezeni odpadlo uplne timhle trikem.

Dalsi byl vyber aut, tak si taky musí vybrat kazdej. Myslím že bylo na kazdy auto i několik variant skinu. Hru jsem tenkrat dohral a bavila mě od začátku do konce.

Pro: Spousta zabavy, perfektni mapy

Proti: Mohli by udelat remake